Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Καλά ρε παιδιά αυτό το παιχνίδι πάνω απο 1 thread δέν λέει να χρισημοποιήσει?

 

με 5820κ και gtx970 κρατάω 40 FPS στην Ashran. έλεος!

 

δεν είναι single thread αλλά το μεγάλο thread δεν σπάει και παίζει ακόμα και με dx12 στα raid να μην έχει διαφορά από αυτά που βλέπουμε τώρα. τα ~ίδια fps βλέπω και εγώ.

 

Για αυτό και θες single core performance περισσότερο από πολλούς πυρήνες, έχουμε άτομα που παίζουν με fx6300 και μόνο παράπονα κάνουν, αλλά όταν τους πεις ότι έχουν καρβουνάκι cpu κάνουν λες και τους έβρισες την μάνα...

 

Είναι γνωστό το frame rate του wow απο 7ετία δυστυχώς. 

 

Ποιο mmo κάνει κάτι διαφορετικό; καινούριο ή παλιό με οποιαδήποτε μηχανή γραφικών...

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Γαμώτο, το ειχα παρατήσει το παιχνιδι, και σκέφτομαι να βαλω παλι καρτα. Άραγε θα υπάρχει καμια guild που να ειναι νεα και να κανει raids απο το 0 ή εμεινα τελειως πίσω σε gear κλπ....;

Link to comment
Share on other sites

Γαμώτο, το ειχα παρατήσει το παιχνιδι, και σκέφτομαι να βαλω παλι καρτα. Άραγε θα υπάρχει καμια guild που να ειναι νεα και να κανει raids απο το 0 ή εμεινα τελειως πίσω σε gear κλπ....;

Παίζει και να υπάρχει λογικά

, αλλά μόνο με τα q για να ανέβεις στο 100, dungeons + heroic dungeons + lfr raids, βρίσκεις gear.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και να υπάρχει λογικά

, αλλά μόνο με τα q για να ανέβεις στο 100, dungeons + heroic dungeons + lfr raids, βρίσκεις gear.

 

Παίζει και να υπάρχει λογικά

, αλλά μόνο με τα q για να ανέβεις στο 100, dungeons + heroic dungeons + lfr raids, βρίσκεις gear.

 

Παίζει και να υπάρχει λογικά

, αλλά μόνο με τα q για να ανέβεις στο 100, dungeons + heroic dungeons + lfr raids, βρίσκεις gear.

 

Παίζει και να υπάρχει λογικά

, αλλά μόνο με τα q για να ανέβεις στο 100, dungeons + heroic dungeons + lfr raids, βρίσκεις gear.

Έχω σταματήσει στο LFR, δεν εχω κανει τα κανονικά Raid. Οποτε απο gear κάτι υπαρχει. Απλά με όσους γνωστους μιλησα που παιζουν ακόμα ήταν σε φάση οτι εχουμε 2 tank που ξεκινησαμε μαζι τα raids, δεν δεχονται αλλο τανκ και να παιζετε και οι 3 εναλλαξ και τετοια....

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό είναι το κλασσικό όμως,

 

Ένα guild κάνει κρα για τανκ/χιλερ αλλά αν βρει άτομα που παίζουν consistently και πλέον και κουλοί να είναι τους κρατάει και όσο ήθελε τόσο δεν ψάχνει πλεον....

 

Κάνε και ένα DPS spec Και ψάξου και αλλού. Πάντα υπάρχει ένα guild που ψάχνει τανκ... 

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό είναι το κλασσικό όμως,

 

Ένα guild κάνει κρα για τανκ/χιλερ αλλά αν βρει άτομα που παίζουν consistently και πλέον και κουλοί να είναι τους κρατάει και όσο ήθελε τόσο δεν ψάχνει πλεον....

 

Κάνε και ένα DPS spec Και ψάξου και αλλού. Πάντα υπάρχει ένα guild που ψάχνει τανκ... 

DPS βρωμάει ο τόπος, και επιπλέον όσες φορες στο προηγουμενο expansion επαιζα DPS με το τελευταιο gear με περνούσαν σε DPS ακομα και τα trash. Προτειμουσα να κόψω τα χερια μου και να παλουκώσω το κεφαλι μου στο μπαλκονι απο την ανοια και την πλήξη.... Οπότε πλεον tank or nothing! Η πλάκα ειναι οτι το ενα απο τα 2 τανκ της guild εκεινης ειχαμε μπει μαζι σε ενα Pug. Τελειως κόπανος.... Σε μια άλλη guild με λένε, κανει application στο site μας, και αν εγκριθεί θα περασεις συνεντευξη μέσω skype.... Ούτε για συνεντευξη σε δουλεια δεν ειχα περάσει τέτοια....

Link to comment
Share on other sites

εξακολουθείτε να το βρίσκετε ενδιαφέρον το παιχνίδι ρε παιδιά?

 

Εμένα να σας πώ την αλήθεια...ή δέν μου αρέσει και τόσο πολύ το καινούριο expansion ή πάσχω απο overdose:P

Link to comment
Share on other sites

εξακολουθείτε να το βρίσκετε ενδιαφέρον το παιχνίδι ρε παιδιά?

Εμένα να σας πώ την αλήθεια...ή δέν μου αρέσει και τόσο πολύ το καινούριο expansion ή πάσχω απο overdose:P

Ενδιαφέρον και διασκεδαστικο ακόμα ναι, υποτίθεται θα αρχίσουμε Mythic με τον main και ανεβάζω ένα Hunter στον Twisting nether που είχα πριν το main... Αλλα γενικά έχοντας λίγο διαθέσιμο χρόνο δεν έχω όρεξη για κάτι άλλο, ίσως gta v όταν βγει.

Τώρα αν δεν βρίσκεις κάποιο ενδιαφέρον και δεν διασκεδάζεις, γιατί το παίζεις;

Υ. Γ. Το Garrison είναι ότι χειρότερο έχει συμβεί ποτέ στο παιχνίδι για μένα...

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

εξακολουθείτε να το βρίσκετε ενδιαφέρον το παιχνίδι ρε παιδιά?

 

Εμένα να σας πώ την αλήθεια...ή δέν μου αρέσει και τόσο πολύ το καινούριο expansion ή πάσχω απο overdose:P

H αληθεια ειναι οτι το παιχνίδι έχει γίνει πιο ας το πούμε user friendly. Πλεον ο καθένας μεσω του LFR μπορει να δει τα end boses και να παρει gear, ακομα και αν δεν εχει τον χρόνο που χρειάζεται για να δαπανήσει. Κι εγω που ψάχνω guild μην νομιζεις για τον χαβαλέ την ψάχνω. Να κανω τα raids μου όποτε και οταν μπορω και έχω χρόνο, να περνάω καλά, να διασκεδάζω και μέχρι εκει. Οι εποχές του 4 φορές την εβδομάδα raiding εχουν περασει, τουλάχιστον για εμενα. Και με 2 φορες την εβδομαδα για κανα 3ωρακι την καθε φορά πλέον συμβιβάζομαι. Εχει αλλάξει πάρα πολυ απο οτι ήταν στο παρελθόν. Με τα flexible raids η έννοια της guild εχει καταργηθεί με την έννοια που την ειχαμε απο το Vanilla. Παντως σε σχεση με το MoP ειναι πολύ πιο ωραιο και προσεγμένο το παιχνιδι.

@FrOsT: Eμένα το Garrison μου άρεσε. Εχω πρόβλημα γιατρέ μου;

Έγινε επεξεργασία από wesker
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται καν, μετά από λίγο σε ρωτάει αν θέλεις να κρατήσεις τις "αλλαγές" ή να κάνει revert και τα γυρίζει όλα όπως ήταν πριν, ούτε reload ούτε τίποτα. Απλώς είχε πλάκα :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται καν, μετά από λίγο σε ρωτάει αν θέλεις να κρατήσεις τις "αλλαγές" ή να κάνει revert και τα γυρίζει όλα όπως ήταν πριν, ούτε reload ούτε τίποτα. Απλώς είχε πλάκα :p

Σε αυτή την περίπτωση με την ίδια εντολή μπορείς να το επαναφέρεις :p

Υ. Γ. Το reload το θέλει γιατί δεν επανέρχεται το loot window (τουλάχιστον με την εντολή)

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.