Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από leontas

Δηλαδή σπάει ΕΠΕΙΔΗ έγινε critical, ή επειδή μεσω του critical μαζεύεται το damage που χρειάζεται για να σπάσει?

Δεν ξέρω, γι'αυτό ρωτάω... Γιατί και με SS έχω κάνει critical αλλά αλλο το critical του SS & άλλο ενός Ambush ας πούμε....

οταν λετε shield στον priest και mage μαλλον ενωειτε αυτη τη μλκια που βαζουν γυρω τους και κανουν absorb dmg.

το shield αυτο κανει absorb συγκεκριμενο dmg. οταν περασεις το dmg που πρεπει απλα η ασπιδα φευγει απο τον caster και τρωει το επομενο dmg κανονικα.

Το cold blood evisc που λεει ο zyx κανει 2200 dmg. η ασπιδα αποροφαει ελαχιστα απο αυτα, το armor τρωει αλλα λιγα και τα υπολοιπα τα νιωθει κανονικα. συνυθως ενας caster πεθενει στο πρωτο cold blood evisc.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos

Πάρτε το χαμπάρι βρε , warcraft = warrior , εξάλλου και ο αρχηγός μας (orc) είναι warrior και shaman . όλα τα άλλα , με τα κολπάκια , τις τριπλίτσες και τις πουστ........τσες είναι για μάγους , παπάδες και τα ρέστα .

και horde και warrior?

βγαλτε το καμια βολτα το ζωντανο να ξεσκασει

Link to comment
Share on other sites

ακομα κατω ο log in server.... :(

εδω με τη διδυμη αδερφη μου που την πετυχα κατα τυχη πριν καμια βδομαδα....

τραβηξαμε και αναμνηστικες φωτο :snap: ...(γιατι μπορει και να μην..ξαναβρεθουμε)

post-363-1416072040,3268_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

γνωστο το κρανος αυτο.. το χουμε κι εμεις, παιξε ενα duel μαζι του να δεις τι γελιο εχει, τωρα για τα ρουχα.. τι περιεργο μπορεις να δεις εσυ εκει?

EDIT: da login server is up again!

αλλα το WoW επιμενει να κανει τα δικα του.... :dots:

Link to comment
Share on other sites

ε , ρε γλέντια ,

μεγάλος "καυγάς" έχει ανοίξει στο wow forum ,άνάμεσα σε παίκτες και τον blizzard admin για τη χρησιμότητα ΄που έχουν (ή δεν έχουν) τα talents , ειδικά για τους warriors . Πάντως από τη κουβέντα κατάλαβα ότι το παιχνίδι πρέπει να έχει αρκετά bugs στα talents , και αν πραγματικά το κάθε παραπάνω talent που παίρνεις , βελτιώνει τον παίκτη .

Για όσους έχουν πάρει warrior , στην blizzard δεν τους έχει αρέσει ,που πολλοί παίκτες προτιμούν arm warrior , αντί για tank warrior .

Link to comment
Share on other sites

Ρε λυστε μου μια απορια.....Tallent points βαζουν στο arms αυτοι που θελουν 2H αργο οπλο (+φυσικα να εχουν το Mortal Strike) και fury αυτοι που θελουν DW (με το DW δεν εχουν μεγαλο hit miss oi warriors?)?Απο οσο ρωτησει , protection βαζουν ολοι οι warriors στο 60 lvl ωστε να tankaroun στα μεγαλα instance.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos

ε , ρε γλέντια ,

μεγάλος "καυγάς" έχει ανοίξει στο wow forum ,άνάμεσα σε παίκτες και τον blizzard admin για τη χρησιμότητα ΄που έχουν (ή δεν έχουν) τα talents

Για δωσε λινκ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από radiatedsoul

Το cold blood evisc που λεει ο zyx κανει 2200 dmg. η ασπιδα αποροφαει ελαχιστα απο αυτα, το armor τρωει αλλα λιγα και τα υπολοιπα τα νιωθει κανονικα. συνυθως ενας caster πεθενει στο πρωτο cold blood evisc.

Eπειδή σε λέβελ 37 μου έχει τύχει να κάνω αρκετές φορές critical με eviscerate 5 combo η ζημιά είναι περίπου 580... Βέβαια άλλο τα όπλα που έχω εγώ τώρα, και άλλο ενας 60άρης...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από radiatedsoul

οταν λετε shield στον priest και mage μαλλον ενωειτε αυτη τη μλκια που βαζουν γυρω τους και κανουν absorb dmg.

το shield αυτο κανει absorb συγκεκριμενο dmg. οταν περασεις το dmg που πρεπει απλα η ασπιδα φευγει απο τον caster και τρωει το επομενο dmg κανονικα.

Το cold blood evisc που λεει ο zyx κανει 2200 dmg. η ασπιδα αποροφαει ελαχιστα απο αυτα, το armor τρωει αλλα λιγα και τα υπολοιπα τα νιωθει κανονικα. συνυθως ενας caster πεθενει στο πρωτο cold blood evisc.

Yep ετσι νομίζω κι εγώ. Ας μας πει και ενας priest, ποσο damage κανει absorb...υπολογίζω 600-800 damage...Για lvl 60 μιλάμε.

Αρχική απάντηση από zyx

ενταξη καταλαβα hunter>rogue οπως και.... οποιν παιχτη εχω > εσεις οι υπολοιπη.

Ο παίκτης παίζει πολύ σημασία... Εχω χασει και εχω κερδίσει απο ολες τις class... Εχω δει rogue που να μη μπορω να τον χτυπήσω κι άλλους να τους τρωω χαλαρά.

Απλα αυτο που ισχύει ειναι οτι καποιοι ευνοουνται και κερδίζουν πιο έυκολα καποιους άλλους οπότε φαίνεται πχ οτι priest > mage, ή shaman > priest κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

δεν πηγα να διαβασω. αλλα πιστευω οτι τα tallents ειναι οτι καλυτερο εχει το wow. και αλλαζει 100% τον καθε παιχτη. αλλα 100%.

αυτο ειναι αληθεια, εγω εχω παίξει με εναν rogue περίπου ίδιο λεβελ με μένα αλλά είχε σχεδόν όλα τα ταλεντς στο combat..... Ήταν πολεμικη μηχανή... Αλλά πέρα από αυτό τίποτα.. Για PvP δεν λέει μία. Αλλά το στυλ παιχνιδιου του ήταν τέτοιο που ήταν τελείως διαφορετικό απτο δικό μου, σχεδόν warrior τον είχε κανει τον καημένο τον rogue..... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Yep ετσι νομίζω κι εγώ. Ας μας πει και ενας priest, ποσο damage κανει absorb...υπολογίζω 600-800 damage...Για lvl 60 μιλάμε.

Για level 60 πιστεύω σιγουρα παραπάνω... Εγω βάραγα έναν 37άρη και πρέπει απτα χτυπήματα μου και μόνο να έκανε absorb τουλάχιστον 500 και μετα να εσπασε......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από leontas

Eπειδή σε λέβελ 37 μου έχει τύχει να κάνω αρκετές φορές critical με eviscerate 5 combo η ζημιά είναι περίπου 580... Βέβαια άλλο τα όπλα που έχω εγώ τώρα, και άλλο ενας 60άρης...

το dmg του evisc ειναι ανεξαρτητως οπλου. στο 58lvl περνεις evisc rank 8 που κανει 950dmg deafault. με talents φτανει 1100 (οχι critical)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από radiatedsoul

το dmg του evisc ειναι ανεξαρτητως οπλου. στο 58lvl περνεις evisc rank 8 που κανει 950dmg deafault. με talents φτανει 1100 (οχι critical)

Πολύ σωστά, αυτό που επιρρεάζεται ειναι το Sinister Strike το οποίο μου κάνει build up τα combo points..... Γι'αυτο και στο Rank 3 to ξεκοίλιασμα (Eviscerate) σε critical μου κανει 580 damage.

Λοιπόν τώρα..... τα Αδυσώπητα χτυπήματα (Relentless Strikes!!!) (http://www.thottbot.com/?sp=14179) αν κατάλαβα καλά σου δίνει 20% πιθανότητα PER COMBO POINT να σου δώσει 25 energy.. Που σημαίνει ότι ΚΑΘΕ φορά που κάνεις full combo finishing move σου δίνει 25 energy ε? 20% x 5 combo = 100% possibility. Το έχω ως ταλέντο, αλλά δεν το είχα πάρει πρέφα ότι γι'αυτόν τον λόγο γίνεται!! Now I know :)

Μπορώ να έχω όλα τα τάλεντς, από όλα τα τάλεντ trees, για πάάάάάντάάάά?.....

Τι τιρι ριρι ρι ρι τι τι, τιρι ρι τιτι, τι τιριριριριρι τι τιι............ :D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ,

να υπενθυμίσω ότι τα talents ,στον warrior που ξέρω , φτάνουν μέχρι 51 , ΟΧΙ 60 όπως νομίζει πολύς κόσμος . Γιαυτό προσοχή στο μοίρασμα. Για τα άλλα class δεν ξέρω τι ισχύει . Σε αυτό το σημείο η blizzard είναι χοντρά off , γιατί δεν το είχε δημοσιοποιήσει το όριο , πάρα πολλοί δεν το ξέρουν , και αυτό ήταν και η αιτία της κουβέντας που έχει ανοίξει . Μάλλον το ξανασκέφτονται το θέμα , μήπως τα ανοίξουν όλα τα points . Σκεφτομαι ,λέω, μήπως είναι καλύτερο να μην βιάζεσαι να διαλέξεις ponit με κάθε νέο lvl. Πάντως καλά κάνουν και της τα χώνουν της ηλίθιας της blizz , γιατί ο κόσμος θα έπρεπε να ξέρει για το όριο . Και εν πάσει περιπτώσει , δεν είναι υποχρεωμένος ο άλλος να διαβάσει ολόκληρη εγκυκλοπαίδεια , για να παίξει ένα παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.