Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από kender

gnome>all ειδικά warrior me ashkandi :p

οι gnomes dps warrior ειναι τοσο καλοι στο dps οσο κε ενας loladin. εχουν το πιο λιγο strength απο ολα τα race, τορα θα μου πειτε ειναι μικρη η διαφορα, και οτι με enchanting καλυπτεται η διαφορα αλλα οταν αναζητας το απολυτο melee dps, dwarf η NE, ειναι οι καλυτεροι. οι gnomes ειναι περισσοτερο caster-class:p

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο στρ με τις υπόλοιπες φυλές έχουνε και ωραίο racial για pvp δε λέω και το shadowmeld καλό είναι αλλά πολύ μεγάλα τα αυτία :p Όσο για τα dwarf καλύτερα να αναφερόμαστε σε WoW races και όχι φαγητά (γιουβαρλάκια συγκεκριμένα :p) Από horde πάντως πιστεύω ορκ θα ήτανε το καλύτερο λόγω racials...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender

Ίδιο στρ με τις υπόλοιπες φυλές έχουνε και ωραίο racial για pvp δε λέω και το shadowmeld καλό είναι αλλά πολύ μεγάλα τα αυτία :p Όσο για τα dwarf καλύτερα να αναφερόμαστε σε WoW races και όχι φαγητά (γιουβαρλάκια συγκεκριμένα :p) Από horde πάντως πιστεύω ορκ θα ήτανε το καλύτερο λόγω racials...

και οι troll warriors ειναι καλοι, με το racial τους (30%+ more attack speed...) θα πρεπει να ειναι τελειο για "holding aggro":p

Link to comment
Share on other sites

οι troll warriors καλοί μπορεί να είναι , αλλά αποτελούν το 0,002% των warriors του παιχνιδιού. Βέβαια , αν ήταν να διαλέξω ανάμεσα σε troll ή undead warrior , θα διάλεγα αβλεπεί τον troll. Που να δείτε undead warrior με Quel sella (το λεω καλά ?) sword . Το απόλυτο καραγκιοζιλίκι . Το όπλο είναι τρεις φορές μεγαλύτερο από τον undead .

Εμείς , έτυχε , να έχουμε τρεις στο guild , το τι δούλεμα τρώνε από τον υπόλοιπο κόσμο , δεν λέγεται . Α, και κάτι άλλο , είμαστε το μόνο guild που έχει μόνο troll prisets , κανέναν undead . Μη με ρωτάτε γιατί , έτυχε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos

οι troll warriors καλοί μπορεί να είναι , αλλά αποτελούν το 0,002% των warriors του παιχνιδιού. Βέβαια , αν ήταν να διαλέξω ανάμεσα σε troll ή undead warrior , θα διάλεγα αβλεπεί τον troll. Που να δείτε undead warrior με Quel sella (το λεω καλά ?) sword . Το απόλυτο καραγκιοζιλίκι . Το όπλο είναι τρεις φορές μεγαλύτερο από τον undead .

Εμείς , έτυχε , να έχουμε τρεις στο guild , το τι δούλεμα τρώνε από τον υπόλοιπο κόσμο , δεν λέγεται . Α, και κάτι άλλο , είμαστε το μόνο guild που έχει μόνο troll prisets , κανέναν undead . Μη με ρωτάτε γιατί , έτυχε.

ευτυχως ηρθαν oi blood-elves να σωσουν την κατασταση! ειναι ομορφο, καλοσχεδιασμενο race, και πιστευω οτι με οτι gear και αν τους δεις ειναι τελειοι!! blood elves rulez!:D

Link to comment
Share on other sites

Wow players μια ερώτηση...εγκατέστησα το WoW και τώρα μου μένει μονο ενα account. Υπάρχουν έχω ακούσει κάτι προπλειρωμένες καρτές. Από που μπορώ να τις προμηθευτώ και τι ακριβως "παίζει" με αυτές? Δηλαδή αγοράζω μια π.χ με "παρατεταμένη" διάρκεια για δυο μήνες...θα μου δίνει password kai account name? και μετά αν θέλω να την ανανεώσω?

Link to comment
Share on other sites

December

What 1.13 WILL NOT contain:

No Drenai,

No Blood Elfs,

No Outlands,

No Arena PVP

No leveling up

What 1.13 WILL contain:

New Talents, the full 41 point talent trees, and talent reset.

New PVP Honour System.

Guide to the New Honor System

Current for the PVP Rank rewards, when you get a rank you can buy the items at the rank for gold. In the new system there are no ranks. You earn Honor Points for killing players and you continue to earn the Mark of Honor for winning in AB, AV and WSG. You you have enough Honor Points and Marks you can hand them in for a PVP Rank item.

There also used to be the BG Reputation items, that when you got enough rep with a BG faction you could go to their vendor outside that BG and buy items from them. Those vendors are still there but instead of costing gold and reputation, the items now cost Honour Points and Marks of Honour.

Rank 14 Weapons

2 Handers will now cost 20,000 Honor Points and 40 AV Marks. The 1 Handers will cost 10,000 Honor Points and 20 AB Marks.

There is also rumor of a Bridge Patch that will contain all the models, textures for the upcoming expansion, which may or may not be in the same patch as this.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να κάνω account πρέπει να αγοράσω το παιχνίδι? αφού το έχω εγκαταστήσει απο τα cd ενως φίλου μου, δεν γίνεται τώρα να αγοράσω και ένα account να τελειώνει εκει η φάση?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις τωρα τελυταια μεγαλο latency ?

Ημουν σταθεροσ στα 150-250 ms απο το καλοκαιρι και την τελευταια εβδομαδα 600-1500...(εκτος απο τις πολυ βραδυνες ωρες που ερχετε στο κανονικο)

Απο οτι ειδα δεν ειμαι ο μονος στα offical forums ....αναρωτιομουν αν εχει ακνεις το ιδιο πρόβλημα.

(isp HOL 786)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από disssconected

Δηλαδή για να κάνω account πρέπει να αγοράσω το παιχνίδι? αφού το έχω εγκαταστήσει απο τα cd ενως φίλου μου, δεν γίνεται τώρα να αγοράσω και ένα account να τελειώνει εκει η φάση?

Απλα αγορασε το παιχνιδι (20 ευρω) και βαλε το serial του για να ανοιξεισ account.

Το account το ανοιγεις στο https://signup.wow-europe.com/menu.html?locale=en_GB

Οποτε δεν χρειαζεται να κανεις τπτ αλλο ...με το παιχνιδι εχεις 1 μηνα δωρο αλλα για να ισχυσει πρεπει

α) να δηλωσεις credit card

ή

β) να παρεις μια 2 μηνη προπληρωμενη καρτα και να την βαλεις επι τοπου

Οποτε συνολικα με το 2ο Option έχεις 3 μηνες

Link to comment
Share on other sites

ισχύει και για FORTHNET , μετά τις 4 το απόγευμα και μέχρι τις 12-1 , το latency παίζει από 700- 1500 , και μετά πέφτει . Φταίει , λεέι , η διεθνής διασύνδεση των providers με Seabone και Telia . Τώρα αλήθεια είναι , ψέματα είναι , θα σας γελάσω . Πάντως με αυτό το lag το παιχνίδι απλά ΔΕΝ παίζεται .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos

ισχύει και για FORTHNET , μετά τις 4 το απόγευμα και μέχρι τις 12-1 , το latency παίζει από 700- 1500 , και μετά πέφτει . Φταίει , λεέι , η διεθνής διασύνδεση των providers με Seabone και Telia . Τώρα αλήθεια είναι , ψέματα είναι , θα σας γελάσω . Πάντως με αυτό το lag το παιχνίδι απλά ΔΕΝ παίζεται .

Κατι τετοιο διαβασα και εγω ..και οντως το game ειναι κουραστικο ετσι ...ας ελπισουμε οτι θα φτιαξει συντομα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos [Σήμερα, στις 12:29]

ισχύει και για FORTHNET , μετά τις 4 το απόγευμα και μέχρι τις 12-1 , το latency παίζει από 700- 1500 , και μετά πέφτει . Φταίει , λεέι , η διεθνής διασύνδεση των providers με Seabone και Telia . Τώρα αλήθεια είναι , ψέματα είναι , θα σας γελάσω . Πάντως με αυτό το lag το παιχνίδι απλά ΔΕΝ παίζεται .

FORTHnet και εγω και μια εβδομαδα τωρα παει χαλια μετα τις 3-4 το απογευμα:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από afracten [12-11-2006 17:21]

οι gnomes dps warrior ειναι τοσο καλοι στο dps οσο κε ενας loladin. εχουν το πιο λιγο strength απο ολα τα race, τορα θα μου πειτε ειναι μικρη η διαφορα, και οτι με enchanting καλυπτεται η διαφορα αλλα οταν αναζητας το απολυτο melee dps, dwarf η NE, ειναι οι καλυτεροι. οι gnomes ειναι περισσοτερο caster-class:p

Έλεος...

Τα gnomes έχουν το Escape artist που είναι ΤΟ racial για warrior... Το επιχείρημα του streanght είναι άκυρο γιατί όταν φτάνεις για πλακα 1200 AP unbuffed τι σε νοιάζει 5 strenght?

Για PVE DPS το καλύτερο race είναι μακράν οι human με το +5 skill σε maces/swords για να μην τρελαίνεστε στα glancing blows και πρέπει να τρέχετε σε edgemasters handguards για +skill στα όπλα.

Οι dwarfs έχουν το μονο καλο του stoneform αλλα στο pvp η στο pve δεν βοηθάει παρα μονο σπανια.

Και τα elfs, μονο το shadowmeld έχεις, αλλα δεν σε απασχολεί τόσο τρελα γιατί στο 90% τον περιπτώσεων θα μπορέσεις να κανεις charge.

Όσον αφορά σε Horde side, τότε το νούμερο ένα class είναι Orcs, με το racial 25% στρ boost + 25% passive resist σε stuns.

Για PVE το καλύτερο race είναι κατά πόλους οι taurenμε το 5% hp boost που έχουνε.

UD καλά λόγο WoTF αλλα ένας pvp warrior έχει μέχρι και 3 τρόπους να βγάλει το fear ( Fury ) οποτε δεν σε απασχολεί τόσο.

Τα trols είναι παρεξηγημένα, αλλα το berzerking είναι οvτός ωραίο ability.

Αλλα τα gnomes στο pvp από μεριά alliance είναι ΜΑΚΡʼΝ το καλύτερο race.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dolly

Έλεος...

Τα gnomes έχουν το Escape artist που είναι ΤΟ racial για warrior... Το επιχείρημα του streanght είναι άκυρο γιατί όταν φτάνεις για πλακα 1200 AP unbuffed τι σε νοιάζει 5 strenght?

Για PVE DPS το καλύτερο race είναι μακράν οι human με το +5 skill σε maces/swords για να μην τρελαίνεστε στα glancing blows και πρέπει να τρέχετε σε edgemasters handguards για +skill στα όπλα.

Οι dwarfs έχουν το μονο καλο του stoneform αλλα στο pvp η στο pve δεν βοηθάει παρα μονο σπανια.

Και τα elfs, μονο το shadowmeld έχεις, αλλα δεν σε απασχολεί τόσο τρελα γιατί στο 90% τον περιπτώσεων θα μπορέσεις να κανεις charge.

Όσον αφορά σε Horde side, τότε το νούμερο ένα class είναι Orcs, με το racial 25% στρ boost + 25% passive resist σε stuns.

Για PVE το καλύτερο race είναι κατά πόλους οι taurenμε το 5% hp boost που έχουνε.

UD καλά λόγο WoTF αλλα ένας pvp warrior έχει μέχρι και 3 τρόπους να βγάλει το fear ( Fury ) οποτε δεν σε απασχολεί τόσο.

Τα trols είναι παρεξηγημένα, αλλα το berzerking είναι οvτός ωραίο ability.

Αλλα τα gnomes στο pvp από μεριά alliance είναι ΜΑΚΡʼΝ το καλύτερο race.

εχεις δικιο, αλλα gnomes are so f*@#^&% annoying!! :p :p :p:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

(πηγη απο αλλο φορουμ)

Πανούτσος να εξηγεί σε Καρπετόπουλο τι είναι το WoW. :)

Π =Πανουτσος

Κ=Καρπετοπουλος

Π: Αυτο που λατρευω ειναι την αρχειοπρεπεια (?) απ τη μερια των ακροατων.Καποιος ο οποιος ξεκιναει το μηνυμα "Ρε ΚΩΦΑΛΑ" με Ω, δειχνει καποιο επιπεδο και συνεχιζει με το "Ρε κωφαλα πανουτσο" ,μετα λεω εγω κατι θα πει για ομαδα ,δε λεει τελικα ...λεει "σε ποιο σερβερ παιζεις ΓΟΥΑΟ? " word of warcraft "και με τι ονομα?"

Ξερεις για ποιο λογο δεν το λεω ρε καρπετ?Σκεψου τωρα να παιζεις εκεινο το ρημαδι το παιχνιδι να εισαι ενα τερας της φυσης να παιζεις μετα εκει με τα αλλα πιτσιρικια ας πουμε 16 χρονων ..και τωρα να δωσεις το ονομα ...θα αρχισεις να μιλας για ποδοσφαιρο.

Κ: Ναι σωστο ειναι αυτο

Π: Δηλαδη αντι να στελνουμε μηνυμα "φατο το πως το λενε το τερας απεναντι δεξια" χεχ

Κ: ναι

Π: Παντως επειδη ανηκω σε guild .δηλαδη guild ειναι ξερεις οι ομαδες .εε..σε στυλ λανσελοτους και τετοια.εεεε μεσα στο guild ..ενα ατομο του το χα πει...αλλα ειναι επιστημονας στη γερμανια ..και πηγαινουνε οι ηλικιες ... προσεξε ..58 εγω ..28 ο επομενος...23,14,12,11 χεχε ξερεις ετσι οι ηλικιες...

Κ: Εγω θα σοκαριζομουνα αν μου λεγε ενα παιδακι 14χρονων και μου λεγανε παιζω με εναν που ειναι 58 χρονων..πραγματικα ε..

Π: Κι εγω ρε..κι εγω ρε ...που να τον βαρας τωρα ...δηλαδη σκεψου να τον κοπανας με μια βαριοπουλα στο κεφαλι 58 χρονων ανθρωπο.

Κ: Θα λεγα περιμενε ρε συ εδω κατι δεν παει καλα ας πουμε

Π: ναι ναι ναι

Π: Εχεις δοκιμασει?Εχει πλακα αυτο σαν παιχνιδι.Ειναι online παιχνιδι ,περνεις το ρολο ενος...μπορεις να εισαι horde ή alliance δηλαδη να εισαι με τους καλους ή τους κακους.. φυσικα ειμαι με τους κακους δεν υπηρχε περιπτωση...και αν εισαι με τους κακους διαλεγεις ενα τερας που να σε βολευει.

Κ: ναι

Π Κι ολοι μαζι πηγαινετε και βαρατε ..οι μεν τους δε

Κ: τερατα τυπου?

Π: Εχει ΟΡΝΤΣ θυμασαι απο αρχοντα των δαχτυλιδιων...εχει ενα πραμα που ονομαζεται ταουρεν ....τορεν μαλλον πρεπει να προφερεται τα οποια ειναι κατι σαν γιγαντιοι σκυλοι ..τετοιος ειμαι ,προς τιμην της μαριγως (της σκυλας του),ετσι...εχει undeath που ειναι ζομπι

Κ: ναι..μπλιεχ

Π: ναι κι εχει και κατι καργιολιδες με μυτερη μυτη που ειναι ....rogues..... μπραβο.Αυτα ειναι τα 4 ειδη των τερατων.

Κ:Δεν εχει δεινοσαυρους τετοια πραματα...

Π: οχι δυστυχως δεν μπορεις να γινεις δεινοσαυρος..αλλα μπορεις να εχεις pet δεινοσαυρο...ξερεις αντι να εχεις σκυλο...ο οποιος ερχεται μαζι σου....εγω εχω ενα φιδι

Κ: εχεις ενα φιδι...χεχε

Π: εχω ενα φιδι ..μ ακολουθει στα ποδια και τους δαγκωνει.

.-

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο....πάρτε όλοι απο ένα tauren και ελάτε στον genjuros! Είναι καταπληκτικά. Υπάρχουν αρκετοί έλληνες και γενικά γίνεται καλος χαβαλές. Έχει κανείς horde char στον genjuros? (εγώ είμαι ο bulderak ο λεγόμενος...lvl 12 shaman tauren...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.