Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ison

Σωστος ο γιαγκ

5/8 tier 1 και 8/8 tier 0,5 μεχρι στιγμης καλα τα παμε

Χτες εριξα ragnaros first time αλλα τι σας λεω τωρα στους παλιούς :p

εετσι το κάψιμο να συνεχίζεται :p

Link to comment
Share on other sites

Στο burning crusade ξέρουμε τι διαφορές θα έρθουν σε human paladins και dwarf hunters? Επίσης ελπίζω να μπορώ να κρατήσω τους παλιούς μου χαρακτήρες...αλλα αφού θα αλλάξουν οι Servers δεν είναι λογικό να διαγραφθούν οι παλιοί μου chars??

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά κάτσε να πάμε lvl 60 και μετά θα δούμε...ακόμα newbίδια είμαστε. Ενας lvl 8 paladin, 12 lvl tauren shaman και 13 lvl hunter. Τώρα όμως έχω κολήσει με τον Paladin και αυτόν θα παίζω. Damage που κανει ο shaman και ο hunter στα 11-13 lvl το κάνει ο paladin απο τα 8. Και οι paladins έχουν και κάτι γ@μ@τα spells (+του armor).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από disssconected

Ναι καλά κάτσε να πάμε lvl 60 και μετά θα δούμε...ακόμα newbίδια είμαστε. Ενας lvl 8 paladin, 12 lvl tauren shaman και 13 lvl hunter. Τώρα όμως έχω κολήσει με τον Paladin και αυτόν θα παίζω. Damage που κανει ο shaman και ο hunter στα 11-13 lvl το κάνει ο paladin απο τα 8. Και οι paladins έχουν και κάτι γ@μ@τα spells (+του armor).

damage o paladin? κατι δε παει καλα μου φαινεται ... απο τους χαμηλότερους σε damage παικτες στο παιχνιδι ειναι... μη κρίνεις απο τοσο μικρά λεβελ..

Link to comment
Share on other sites

μην την ψάχνετε παιδιά ,

σε μας ο GM παίζει το TBC. Ουσιαστικά μιλάμε για καινούργιο παιχνίδι. Να το έχετε υπόψη σας , και μην καίγεστε στους naxrames και σια . Κάντε αγρανάπαυση , πάρτε δυνάμεις , όσοι θέλετε να συνεχίσετε , και μηην αναλώνεστε με dungeon , που μετά το 65 lvl είναι στην ουσία ξεπερασμένα. Μόνο ο nax δείχνει να αντέχει μέχρι 70 lvl , οπότε στο 70 vlvl , θα είναι κάτυι σαν ZG σήμερα , τρίχες δηλαδή .

Κορυφαίο instance , με διαφορά πρώτα απόλα τα όλα θα είναι το caverns of time.

Πολύ καλή και ιδιαίτερα πετυχημένη η ιδέα της blizz να περιορίσει τον max αριθμό παικτών στα raids σε 25 , βοηθάει πολύ τα guilds που δεν έχουν πολύ κόσμο , και αναδεικνύει τους πραγματικά καλούς παίκτες και όχι τα λαμόγια . Που και που η blizz έχει και καλές ιδέες. Εμάς στο guild στμάτησαν όλα τα raids και προετοιμάζονται για TBC μαζεύοντας λεφτά και ανεβάζοντας reputation , για να τελειώνουμε με τα παλιά . Καλό θα είναι να μπείτε στο expansion με τουλάχιστον 1000 g , γιατί θα πληρώστε τα μαλλιοκέφαλά σας σε repairs .(τουλάχιστον όσοι έχουν εξοπλισμό από Τ1 και πάνω .

Α, και κάτι τελευταίο , για να μπείτε caverns of time , θα πρέπει να είστε τουλάχιστον Neutral , με τους δράκους στο Tanaris. Οπότε προετοιμαστείτε , και αρχίστε AQ runs , κατά προτίμηση βέβαια AQ40 (σιχαμένο) κυνηγώντας και σκοτώνοντας μύγες και κουνούπια (αθάνατη blizz , ήθελα να ήξερα ποιός είχε την ιδέα για τέτοιο dungeon )

ουφ , αυτά , προς το πα΄ρον

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos [Σήμερα, στις 10:02]

Εμάς στο guild στμάτησαν όλα τα raids και προετοιμάζονται για TBC μαζεύοντας λεφτά και ανεβάζοντας reputation , για να τελειώνουμε με τα παλιά . Καλό θα είναι να μπείτε στο expansion με τουλάχιστον 1000 g , γιατί θα πληρώστε τα μαλλιοκέφαλά σας σε repairs .(τουλάχιστον όσοι έχουν εξοπλισμό από Τ1 και πάνω .

Επειδή παίζω το TBC απο την alpha πρεπει να πω οτι δεν χρειάζεται να κάνεις τώρα οποιοδήποτε farming για reputation αφού υπάρχουν τα άπειρα factions to farm your heart out στο expansion.Και ολα δινουν καλυτερα rewards (by far) απο τα αντιστοιχα στο azeroth.

Για τα repairs οσο παει μειωνεται το κοστος.Πχ 2-2,5g με το που πατησα στο hellfire με τα naxx epix 1g με το ζορι με το imba lvl 70 blue quest gear που εχω τωρα εκει.Οποτε τα λεφτα δεν ειναι προβλημα στο BC ισα ισα που βγαινουν με το τσουβαλι.Πχ 15g απο καθε elite quest completion.Οποιος εχει κανει ring of blood στο nagrand που βασικα ειναι 5-6 elite quests back to back βγαζει 100g μονο απο αυτή την quest.Τα mobs αφηνουν απο 30s μεχρι 1g.Γενικά είναι πολλά τα λεφτά στο expansion ’ρη!

To expansion προβλεπεται πολυ καψιμο γιαυτο και εγω ειπα αντιο στο game , delete ton char και τωρα παμε γι'αλλα.Καλή τύχη στους υπολοιπους που συνεχιζουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από disssconected

Ναι καλά κάτσε να πάμε lvl 60 και μετά θα δούμε...ακόμα newbίδια είμαστε. Ενας lvl 8 paladin, 12 lvl tauren shaman και 13 lvl hunter. Τώρα όμως έχω κολήσει με τον Paladin και αυτόν θα παίζω. Damage που κανει ο shaman και ο hunter στα 11-13 lvl το κάνει ο paladin απο τα 8. Και οι paladins έχουν και κάτι γ@μ@τα spells (+του armor).

Dmg o loladin LOL ποιος το χασε να το βρει αυτός? wand specc priest κάνει πιο πολύ dmg...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender

Dmg o loladin LOL ποιος το χασε να το βρει αυτός? wand specc priest κάνει πιο πολύ dmg...

Μια χαρά dmg σκάει ο paladin μόνο από priest τρώει άνετο ^@&$@ και από lock επίσης

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσα έχω δεί μέχρι τώρα,σε μάχη με Warlock και Mage αν επιζήσω από τα πρώτα 3 πρόβατα ή charm κλπ τότε έχει φύγει...Αν προλάβω να τον αγγίξω τον γαργάλησα...Οι Hunters είναι το αγαπημένο μου είδος...Σε 1v1 δεν έχω χάσει ποτέ των ποτών από Hunter και ας με περνάνε και 3-4 lvl...(Human Paladin Speaking)

Btw παιδιά καθότι 44 level σε ποιά instance προτείνετε να πάω να πάρω καλά Plate?

(Σήμερα έφτασα 250 Blacksmithing Artisan Armorer)

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να μην βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα πριν παίξετε αρκετά με 60ρη.

Ο κυνηγός πχ για να ανέβει lvl γρήγορα ρίχνει όλα τα ταλέντα στο Beast Mastery. Μόλις τον αγγίξεις ψόφησε.

Όταν όμως στα 60 αντιμετωπίσεις τον 0-21-30 θα πληγωθεί ο ψυχισμός σου : p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Καλό θα είναι να μην βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα πριν παίξετε αρκετά με 60ρη.

Ο κυνηγός πχ για να ανέβει lvl γρήγορα ρίχνει όλα τα ταλέντα στο Beast Mastery. Μόλις τον αγγίξεις ψόφησε.

Όταν όμως στα 60 αντιμετωπίσεις τον 0-21-30 θα πληγωθεί ο ψυχισμός σου : p

κυριε γιαγκο μας μπορειτε να μου ποστάρετε αυτο το 0-21-30 plz ? :D

Link to comment
Share on other sites

Το 21-30 είναι πάρα πολύ ωραίο για pvp, για pve δε πιάνει πολλά όμως. Είμαι με 5-40-6 για pve και πάει αρκετά καλά και για pvp. Το θέμα είναι ότι δεν έχεις πολλές ελπίδες διαφυγής όπως έχεις στο survivalist.. Εχθές πάντως το έφαγε το 3.2k aimed (με berseker buff από AB) ένας κακομοίρης druid.. στο καπάκι 1850 multishot και μας χαιρέτισε.. :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsunami

Btw παιδιά καθότι 44 level σε ποιά instance προτείνετε να πάω να πάρω καλά Plate?

(Σήμερα έφτασα 250 Blacksmithing Artisan Armorer)

Zul farrak έχει τα big bad pauldrons κατι shoulder plate για παλαντιν/warrior έχει και κάτι γαντια από ένα boss που δεν το σκοτώνει ποτέ κανείς :p αλλά ντάξει το ότι μπορείς να βάλεις πλατε δε σημαίνει ότι πρέπει να τα αλλάξεις όλα αμέσως...αα παίζει και ένα helm RFD.. icemetal κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Το 21-30 είναι πάρα πολύ ωραίο για pvp, για pve δε πιάνει πολλά όμως. Είμαι με 5-40-6 για pve και πάει αρκετά καλά και για pvp. Το θέμα είναι ότι δεν έχεις πολλές ελπίδες διαφυγής όπως έχεις στο survivalist.. Εχθές πάντως το έφαγε το 3.2k aimed (με berseker buff από AB) ένας κακομοίρης druid.. στο καπάκι 1850 multishot και μας χαιρέτισε.. :p

αυτα ηταν αφου ενεργοποιησες το god mode? :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.