Jump to content



Αγορά μηχανικού πληκτρολογίου


Recommended Posts

Καλησπέρα..

Ήρθε ο καιρός να κάνω την αγορά μηχανικού πληκτρολογίου..

Έχω δει μερικά και κράτησα αυτα που μ άρεσαν..Θέλω να μου πείτε πια είναι ποιο αξιόπιστα..

 

1) https://www.skroutz.gr/s/4535940/CoolerMaster-Quickfire-Ultimate.html

2) https://www.skroutz.gr/s/4424435/CoolerMaster-Trigger-Z.html

3) https://www.skroutz.gr/s/7860524/Corsair-STRAFE-Mechanical-Cherry-MX-Red.html?from=autocomplete&keyphrase=corsair+strafe

 

Και τελευταίο αφήνω το πληκτρολόγιο που ειναι όλα τα λεφτά αλλα πολύ ακριβό..

https://www.skroutz.gr/s/2540570/Mad-Catz-S-T-R-I-K-E-7.html

Link to comment
Share on other sites

Για το Corsair Strafe εχω ακουσει πολύ καλα λόγια. Για το Mad Catz τώρα, πολύ όμορφο, αλλά κοντά 300€ για πληκτρολόγιο; No way...Για εμενα δεν χρειάζεται καποιος ενα τέτοιο πληκτρολόγιο.

Έγινε επεξεργασία από wesker
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τι είδους διακόπτες θέλω??

Έχεις βάλει μηχανικά που έχουν διαφορετικού τύπου διακόπτες καφέ-μπλέ-κόκκινους... έχουν διαφορετική αίσθηση. Ψάξε στο γουγλι για τις διαφορές που έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ενα άρθρο και διάβασα..Απο οτι κατάλαβα τα κόκκινα ειναι για gamer..???

τα πιο balanced για gaming και για βολικη πληκτρολογιση ειναι τα καφε . Βεβαια εγω παιζω και με μπλε διακοπτες οποτε ειναι καθαρα υποκειμενικο , ειναι το τι σε βολευει , αν μπορεις , πηγαινε σε κανενα public να δοκιμασεις κανα μπλε η καφε που εχουν συνηθως.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ρωτησω κατι διαφορετικο. Σε διπλα thread, εγραψες οτι πρωτη φορα πηγες να παιξεις με το πληκτρολογιο σου και ειχες θεμα (ηθελε να πατας shift+a κατι τετοια κουλα). Εχω την απορια , αν πραγματικα θα αξιοποιησεις ενα τετοιο πληκτρολογιο. Δηλαδη κοινως, αν πηρες αποφαση οτι, σε pc , τα fps κλπ , παιζονται με keyboard+ mouse :p 

ΠΡΩΤΑ αυτο .

Μετα διακοπτες. Χωρις να εχω καμμια εμπειρια απο μηχανικα , δε μπορω να προτεινω, αλλα εχει τεραστιο thread για να βοηθησουν τον καθενα για την επιλογη. Πολυ σωστα ειπωθηκε οτι καλο θα ειναι να τα δοκιμασεις πρωτα ;) 

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ρωτησω κατι διαφορετικο. Σε διπλα thread, εγραψες οτι πρωτη φορα πηγες να παιξεις με το πληκτρολογιο σου και ειχες θεμα (ηθελε να πατας shift+a κατι τετοια κουλα). Εχω την απορια , αν πραγματικα θα αξιοποιησεις ενα τετοιο πληκτρολογιο. Δηλαδη κοινως, αν πηρες αποφαση οτι, σε pc , τα fps κλπ , παιζονται με keyboard+ mouse :p

ΠΡΩΤΑ αυτο .

Μετα διακοπτες. Χωρις να εχω καμμια εμπειρια απο μηχανικα , δε μπορω να προτεινω, αλλα εχει τεραστιο thread για να βοηθησουν τον καθενα για την επιλογη. Πολυ σωστα ειπωθηκε οτι καλο θα ειναι να τα δοκιμασεις πρωτα ;)

Για το thread που λες εννοώ πως πρώτη φόρα έπαιξα με το πληκτρολόγιο που ειχω τώρα όχι γενικα..Θα πάω αυριο απο τα public να δω..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΕΙπα και εγω... Ειναι κριμα να εχεις pc και να παιζεις τα fps με gamepad... Καλυτερα στο ps4 :p 

 

Ναι να κοιταξεις, γιατι μονο ετσι θα ξερεις αν σε βολευει καποιο απο τα παραπανω :) 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ακριβά τα νέα μηχανικά βρε παιδιά. Θυμάμαι είχα αγοράσει πριν 2,5 χρόνια το Coolermaster Storm Quickfire Rapid Red μου στη τιμή των 90κάτι ευρώ από το κιτρινομάγαζο καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ακριβά τα νέα μηχανικά βρε παιδιά. Θυμάμαι είχα αγοράσει πριν 2,5 χρόνια το Coolermaster Storm Quickfire Rapid Red μου στη τιμή των 90κάτι ευρώ από το κιτρινομάγαζο καινούριο.

Τα trigger του Κοτσοβολου με τα 69.99 , περσυ εγω το rapid-i το πηρα 100 απτο κιτρινομαγαζο και τωρα το χουν στα 125 , γενικα εχει ανεβει η ζητηση τους οποτε και η τιμη τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.