Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

Εντάξει ότι πεις, τα thumbs up δεν είναι επειδή συμφωνούν, αλλά για τον κόπο του. Ακόμα θες να πιστεύεις ότι όλο το BF community είναι εξαγριωμένο με τις αλλαγές.

 

Κι εγώ θα κερδίσω το joker την επόμενη βδομάδα (παρότι δεν παίζω).

 

Καταλαβαίνω ότι εύχεσαι το όλο μοντέλο να αποτύχει, το παιχνίδι να γίνει cheaterfield 1, ή να το εγκαταλείψουν οι παίχτες στο 1ο τρίμηνο, για να καταλάβει η DICE το 'μεγάλο λάθος' και να τα γυρίσει όλα πίσω. Απολύτως λογικό για κάποιον που περνάει περισσότερη ώρα ως server admin παρά σαν παίκτης.

 

Τα παινχίδια όμως φτιάχνονται για τους παίκτες και όχι για τους server admins.

Έγινε επεξεργασία από dfk_7677
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

dfk δεν θες να δεις ότι το franchise κάνει ένα βήμα μπροστά και 32 πίσω. Δεν θα κάτσω να το εξηγήσω, γιατί ήδη έχουν γραφτεί σεντόνια.

Επίσης δεν εύχομαι να αποτύχει το 1, γιατί απλά πιστεύω ότι θα το κάνει :hehe:

Ένας από τους πολλούς απλούς παίχτες...

Sent from my V10 using Tapatalk


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Μία ώρα πριν, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Απολύτως λογικό για κάποιον που περνάει περισσότερη ώρα ως server admin παρά σαν παίκτης.

Το πας το φερνεις σε προσωπικο επιπεδο ξανα και ξανα. Τωρα ξερεις και πως περνω την ωρα μου ποιο πολυ.

Τελος παντων αυτο να το βλεπουν αλλοι εδω μεσα.....

 

πριν 50 λεπτά, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Τα παινχίδια όμως φτιάχνονται για τους παίκτες και όχι για τους server admins.

Ναι και μεσα σε αυτους παικτες η admins ειμαι και εγω και εχω αποψη και για τις 2 πλευρες και στις 2 περιπτωσεις η αποψη μου ειναι οτι θα ειναι μια αποτυχια.

 

Οχι δεν θα ηθελα να αποτυχει το μοντελο αρκει να ηταν σοβαροι και να ειχαν κανει και γινει τα απαραιτητα βηματα για κατι τετοιο αλλα δυστυχως αυτο

δεν εγινε και δεν θα συμβει στο αμεσο μελλον οποτε αλλη μια φορα θα εχουμε με τα κιλα patches, χιλιαδες post με κλαματα και εναν τονο cheateria.

Δεν ευχομαι κατι διαβαζω βλεπω τα γεγονοτα και κρινω. Και το τονιζω ξανα δεν εχει καμια σχεση η ιδιοτητα καποιου in game με οτι συμβαινει στην σειρα.

Link to comment
Share on other sites

 

Μία ώρα πριν, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

dfk δεν θες να δεις ότι το franchise κάνει ένα βήμα μπροστά και 32 πίσω. Δεν θα κάτσω να το εξηγήσω, γιατί ήδη έχουν γραφτεί σεντόνια.

On 10/7/2016 at 10:15 ΜΜ, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Το δρόμο τον κακό τον έχει ξεκινήσει το franchise από το BF:Bad Company 2 από το 2010 δηλαδή. Το BF2 είχε dedicated server που μπορούσες να τον κάνεις host ακόμα και σε δικό σου κουτί. Με πολλές περισσότερες δυνατότητες από αυτές που έδινε το RCon της Frostbite.

 

πριν 10 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Το πας το φερνεις σε προσωπικο επιπεδο ξανα και ξανα. Τωρα ξερεις και πως περνω την ωρα μου ποιο πολυ.

Τελος παντων αυτο να το βλεπουν αλλοι εδω μεσα.....

 

Ναι και μεσα σε αυτους παικτες η admins ειμαι και εγω και εχω αποψη και για τις 2 πλευρες και στις 2 περιπτωσεις η αποψη μου ειναι οτι θα ειναι μια αποτυχια.

Εφόσον κάνω λάθος για το πόσο χρόνο δαπανάς στις ιδιότητές σου, μπορείς να με διορθώσεις. Και η αναφορά σε αυτές τις ιδιότητες γίνεται διότι έχει πολλή μεγάλη σημασία στο πως σχηματίζει κάποιος άποψη.

 

Κι εγώ είμαι παίκτης, αλλά είμαι και σε clan. Αν αύριο η DICE έλεγε στο bf1 'απαγορεύεται να παίζεις με άτομα που έχουν το ίδιο tag στην ίδια ομάδα' δεν θα το έβρισκα αρνητικό ως παίκτης με τη γενικότερη σημασία, αλλά σαν μέλος clan θα με πείραζε πάρα πολύ.

 

Εγώ πιστεύω ότι έχεις την ανωτέρω άποψη, διότι χάνεις ένα πολύ σημαντικό μέρος της ιδιότητάς σου ως server admin (αν δεν την χάνεις τελείως), τσάμπα τα 2K+ ban στο metabans, τσάμπα η εμπειρία σου με το procon και τα τόσα plugin, όλα χωρίς καμία χρησιμότητα στο BF1. Κι εγώ στη θέση σου θα ήμουν αγανακτησμένος με το νέο σύστημα.

 

Κι εγώ ως παίκτης στο 8v8 competitive δεν είμαι ευχαριστημένος που δεν θα έχει conquest small το BF1. Αυτό δεν κάνει όμως αυτομάτως το παιχνίδι αποτυχία για την πλειοψηφία των gamers. Αντιθέτως τους αφήνει παγερά αδιάφορους. Δεν αυταπατάμαι ότι θα δημιουργηθεί 'επανάσταση' επειδή το conquest δε θα έχει competitive σκηνή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mαλλον δεν θες να καταλαβεις (?) θα τα ξαναπω μια και τελευταια φορα λοιπον.

Σαν παικτης η αποψη μου ειναι οτι χωρις Language filters, Ping kick, Votemap &  Ingame balancer θα ειναι μια αποτυχια.

Σαν admin η αποψη μου ειναι  οτι χωρις Rcon, Anticheats, Scripts,  Banlist Sharing & Chat logging θα ειναι μια αποτυχια.

 

Πιστευω οτι χανει το παιχνδι και η ιδια η εταιρια. Και παικτης θα συνεχισω να ειμαι και admin (σε αλλα παιχνιδια) αν θελω.

Και η ΕΑ θα χασει λεφτα απο 2 servers εναν 64αρη που τον πληρωνω απο την τσεπη μου 5 χρονια τωρα και μαλλον αρκετα

τους εχω δωσει και εναν 24αρη της ομαδας μου. Και ολοι οι υπολοιποι παροχοι θα χασουν πελατες γιατι η ΕΑ τα θελει ολα.

 

Τζαμπα δεν παει τιποτα. Η εμπειρια που εχω αποκτησει απο το procon με εχει κανει καλυτερο admin, τα 2Κ+ bans ειναι εκει και οχι μονο θα

παραμεινουν για πολυ καιρο θα αυξανονται κιολας, υπαρχουν ευτυχως και αλλα παιχνδια. Και οσο για την πλειοψηφια των παικτων ναι εχεις

ενα δικιο ολα αυτα δεν κανουν το παιχνδι αυτοματως αποτυχια θα πληρωσουν πρωτα για να το διαπιστωσουν αργοτερα. " My Two Bits"

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Σαν παικτης η αποψη μου ειναι οτι χωρις Language filters, Ping kick, Votemap &  Ingame balancer θα ειναι μια αποτυχια.

Το BF:BC2 είχε τα συγκεκριμένα plugin; (Τα link θα ήταν χρήσιμα)

 

πριν 15 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Τζαμπα δεν παει τιποτα. Η εμπειρια που εχω αποκτησει απο το procon με εχει κανει καλυτερο admin, τα 2Κ+ bans ειναι εκει και οχι μονο θα

παραμεινουν για πολυ καιρο θα αυξανονται κιολας, υπαρχουν ευτυχως και αλλα παιχνδια.

Σου εύχομαι να κάνεις την καλύτερη δυνατή χρήση των ικανοτήτων σου σε όποιο παιχνίδι σε ευχαριστεί (εκτός του BF1 βέβαια).

 

πριν 17 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Και οσο για την πλειοψηφια των παικτων ναι εχεις ενα δικιο ολα αυτα δεν κανουν το παιχνδι αυτοματως αποτυχια θα πληρωσουν πρωτα για να το διαπιστωσουν αργοτερα.

Νομίζω ότι αυτό πάντα συμβαίνει με τα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Το BF:BC2 είχε τα συγκεκριμένα plugin; (Τα link θα ήταν χρήσιμα)

Language filters

https://forum.myrcon.com/showthread.php?1019-Chat-Filter-v1-3-3-3-Dec-18-2010

Ping kick

Δεν το βρισκω στο procon forum μπορεις ευκολα να το βρεις στο net μεσα σε πακετο.

http://www.bf-games.net/downloads/2791/bfbc2_procon_1_0_0_0.html

Votemap

https://forum.myrcon.com/showthread.php?752-Map-Vote-Plugin-V1-0-2-0-1-August-2010

Ingame balancer

https://forum.myrcon.com/showthread.php?942-TrueBalancer-v0-7-6-(28-Oct-2010)

 

πριν 21 λεπτά, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Σου εύχομαι να κάνεις την καλύτερη δυνατή χρήση των ικανοτήτων σου σε όποιο παιχνίδι σε ευχαριστεί (εκτός του BF1 βέβαια).

Nα σε καλα ποιος ξερει μπορει στο τελος να δουν το λαθος τους και να κανω χρηση των ικανοτητων μου και στο Battlefield 1.

Δεν νομιζω 540.000+ παικτες να κανουν λαθος γι αυτες και να παιζουν και να κρατανε σε high rank τους servers μου ακομα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για όσους από εδώ έχουν Origin access θα αρχίσει το Download 14/10 8pm est γράφει. Από Google αυτό για μας σημαίνει 15/10 3 τα ξημερώματα.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

EA/Origin Access - Battlefield 1 Trial - Information

Will there be pre-load of the Trial?

The pre-load is now out. If you are using PC and have Origin: Store > Origin Access > Play First Trials > "Get It Now"

Will I have to download both the full game AND the trial? Are they separate versions?

No. If you download the trial, you'll have the full game when it's released.

What MAPS will be in the Trial?

St. Quentin Scar, Amiens, Sinai Desert, Fao Fortress and Suez

What MODES will be in the trial?

Conquest, Rush, Operations, and Domination

Can I play the campaign?

You'll be able to play the first two chapters, "Storm of Steel" and "Through Mud and Blood"

Will my progress from the trial be on the full version of the game?

Yes. The progress of the trial will follow to the full game.

Do I need to pre-order the full game in order to play the trial?

No. But you will have to pay for the EA/Origin Access.

Will I be able to play the Trial with Access, even if I already bought the game?

Yes.

 

Και πολλα ακομα εδω https://www.reddit.com/r/battlefield_one

Bonus: Handgun for ants :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Proteas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

EA/Origin Access - Battlefield 1 Trial - Information

Will there be pre-load of the Trial?

The pre-load is now out. If you are using PC and have Origin: Store > Origin Access > Play First Trials > "Get It Now"

Will I have to download both the full game AND the trial? Are they separate versions?

No. If you download the trial, you'll have the full game when it's released.

What MAPS will be in the Trial?

St. Quentin Scar, Amiens, Sinai Desert, Fao Fortress and Suez

What MODES will be in the trial?

Conquest, Rush, Operations, and Domination

Can I play the campaign?

You'll be able to play the first two chapters, "Storm of Steel" and "Through Mud and Blood"

Will my progress from the trial be on the full version of the game?

Yes. The progress of the trial will follow to the full game.

Do I need to pre-order the full game in order to play the trial?

No. But you will have to pay for the EA/Origin Access.

Will I be able to play the Trial with Access, even if I already bought the game?

Yes.

 

Και πολλα ακομα εδω https://www.reddit.com/r/battlefield_one

Bonus: Handgun for ants :hehe:

Δηλαδή δίνουμε 4 ευρώ για ένα μήνα και ξεκινάμε να παίζουμε από τις  15/10 ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δίνουμε 4 ευρώ για ένα μήνα και ξεκινάμε να παίζουμε από τις  15/10 ;

Ακριβώς αυτό.

PS. Σε μένα ξεκίνησε κανονικά το Download 40.39gb.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

How We Reworked Battlepacks For Battlefield 1

 

Όσο για το trial:

Παράθεση

But your next chance to play is coming sooner than that – EA Access* and Origin Access* members can deploy on October 13 when the Play First Trial for Battlefield 1 releases, giving members ten hours of game time at the dawn of all-out war.

 

Έγινε επεξεργασία από dfk_7677
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.