Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

Για μένα ειναι ενοχλητικό οτι πρέπει να πατάς συνέχεια το space για να κάνεις re-deploy αφού σκοτωθείς, γεγονός που σε κάνει μερικές φορές να ξεχνιέσαι χαζεύοντας το re-deploy screen. Θα πρέπει κάποια στιγμή να το βάλουν σαν ρύθμιση. Επίσης το moυse εχει περίεργη αισθηση in-game αν και δεν εχω ακόμα προσδιορίζει τι και πως (VSYNC off πάντα)

O 4790k έχει usage 70-75% σε αντίθεση με την 970 που χτυπάει 100% οπότε απο εκει προέρχεται το bottleneck για εμένα, αλλα εντάξει τα 144+ fps που είναι και ο επιθυμητός στόχος για 144hz (Βenq xl2411z) monitor τα πιάνει σε 1080p low.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, alyx78 said:

Για μένα ειναι ενοχλητικό οτι πρέπει να πατάς συνέχεια το space για να κάνεις re-deploy αφού σκοτωθείς, γεγονός που σε κάνει μερικές φορές να ξεχνιέσαι χαζεύοντας το re-deploy screen. Θα πρέπει κάποια στιγμή να το βάλουν σαν ρύθμιση. Επίσης το moυse εχει περίεργη αισθηση in-game αν και δεν εχω ακόμα προσδιορίζει τι και πως (VSYNC off πάντα)

O 4790k έχει usage 70-75% σε αντίθεση με την 970 που χτυπάει 100% οπότε απο εκει προέρχεται το bottleneck για εμένα, αλλα εντάξει τα 144+ fps που είναι και ο επιθυμητός στόχος για 144hz (Βenq xl2411z) monitor τα πιάνει σε 1080p low.

Δεν ειναι κριμα low μονο για να πιανεις 144fps? Τα 100+ δεν σου κανουν? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, icy20 said:

Δεν ειναι κριμα low μονο για να πιανεις 144fps? Τα 100+ δεν σου κανουν? 

Όχι αν παίζεις multi και θέλεις ταχύτατη απόκριση. Μάλιστα τα γραφικά σε αρκετές περιπτώσεις, δυσκολεύουν, ειδικά με κάποιες σκιές και textures, στο να διακρίνεις τον αντίπαλο.

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης το medic class σχεδόν unplayable σε close quarters, δεν μπορώ να καταλάβω την λογική τους. Σου δίνουν dmr για medium-long range , αλλα εχουν απο εσένα την απαίτηση να εισαι στο κεντρο της μαχης για να κάνεις heal και revs. Χάνεις σχεδόν απο κάθε machine gun σε 1v1. Aς βάλουν μια κλαση που να ειναι playable απο όλους οπως τα carbines του bf4.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wizard! said:

Όχι αν παίζεις multi και θέλεις ταχύτατη απόκριση. Μάλιστα τα γραφικά σε αρκετές περιπτώσεις, δυσκολεύουν, ειδικά με κάποιες σκιές και textures, στο να διακρίνεις τον αντίπαλο.

Α καταλαβα θα παιζω παλι οπως στο ut2004 που ειχα κλειστα ολα τα textures για να διακρινω τους αντιπαλους? LOL

 

Για 1080p με την 1070 για 144 λετε με ενα medium θα ειμαι οκ?

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος icy20 έγραψε:

Α καταλαβα θα παιζω παλι οπως στο ut2004 που ειχα κλειστα ολα τα textures για να διακρινω τους αντιπαλους? LOL

H Q3A 800x600 και τρελό downgrade, ε ρε τι μου θύμισες. Railgun instagibs ftw. Το βασικο concept ειναι ιδιο low graphics καλύτερο response στον χειρισμό και οπτικό πλεονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, alyx78 said:

Eπίσης το medic class σχεδόν unplayable σε close quarters, δεν μπορώ να καταλάβω την λογική τους. Σου δίνουν dmr για medium-long range , αλλα εχουν απο εσένα την απαίτηση να εισαι στο κεντρο της μαχης για να κάνεις heal και revs. Χάνεις σχεδόν απο κάθε machine gun σε 1v1. Aς βάλουν μια κλαση που να ειναι playable απο όλους οπως τα carbines του bf4.

Για να γίνει πάλι το medic η OP class που θα παίζουν το 80% των παικτών;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alyx78 said:

H Q3A 800x600 και τρελό downgrade, ε ρε τι μου θύμισες. Railgun instagibs ftw. Το βασικο concept ειναι ιδιο low graphics καλύτερο response στον χειρισμό και οπτικό πλεονέκτημα.

Ναι εμεις τοτε θυμαμαι παιζαμε με mods που οι αντιπαλοι φαινοντουσαν με χρωμα για να ξεχωριζουν πιο ευκολα γιατι το ut2003-4 ειχε πιο πολλα απο το q3 η το ut99 :p

 

Τελικα οσο και να προχωραει η τεχνολογια αμα θες να εισαι competitive παντα τις ιδιες βλακειες κανεις :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Για να γίνει πάλι το medic η OP class που θα παίζουν το 80% των παικτών;

Ετσι ειναι εκλαψαν και τους άκουσαν. Οταν δεν θα εχουν τώρα revive και heals θα ξαναρχίσει το κλάμα. Πως θα σε κανω rev αμα αραζω με το dmr στην άκρη της πιστας μαζευοντας ρίγανη ενω εσυ τις παιζεις με το tank μέσα στην σημαία; Rip medic, το balance ειναι τραγικό και όπως ειπα unplayable σε cq. 

Έγινε επεξεργασία από alyx78
Link to comment
Share on other sites

Just now, alyx78 said:

Ετσι ειναι εκλαψαν οι noobs και τους άκουσαν. Οταν δεν θα εχουν τώρα revive και heals θα ξαναρχίσει το κλάμα. Πως θα σε κανω rev αμα αραζω με το dmr στην άκρη της πιστας μαζευοντας ρίγανη ενω εσυ τις παιζεις με το tank μέσα στην σημαία; Rip medic, το balance ειναι τραγικό και όπως ειπα unplayable σε cq. 

Μήπως τελικά έρχεσαι στα λόγια μας, ότι το παιχνίδι δεν είναι τόσο "τρομερό & φοβερό" και θέλει πολύ δουλειά για να στρώσει, κι αν θα στρώσει...;

Αλλά το μόνο σας πρόβλημα ήταν οι badmins...

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Α καταλαβα θα παιζω παλι οπως στο ut2004 που ειχα κλειστα ολα τα textures για να διακρινω τους αντιπαλους? LOL

Μα πως νομιζεις οτι βγαινει ο αλλος και κανει καργα kill, βαζει τα παντα στο low και σε τρωει σε απιστευτες μεριες και εσυ απορεις που σε ειδε ο hacker.

Μετα σου απανταει οτι αυτος ειναι competitive gamer εκει βαζεις τα γελια, γτ ξερεις πως γινεται να σε βλεπει ενω εσενα καιγονται τα ματια σου απο τον ηλιο και απλα δεν ασχολεισαι αλλο, παιζεις οπως θες εσυ και αστον αυτον να βλεπει τα lego.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αλλοι μιλούσαν για τους admins σαν μειζονος σημασία θέμα όχι εγώ. Εμένα προσωπικα δεν με ενδιαφέρει αν εχει η αν δεν εχει. Εγω μιλούσα για gameplay, και άλλοι για plugins. Και αυτο που βλέπω ειναι πρόβλημα στο medic class και οχι σε kick/bans επειδη καποιος εχει k/d 2 . Επισης δεν μπορω να θυμηθω σε ποιο σημειο ανέφερα οτι το bf1 θα ειναι παιχνιδάρα; Ενα quote θα βοηθούσε

@icy20 Και εγώ την ιδια απορία εχω

Έγινε επεξεργασία από alyx78
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alyx78 said:

Αλλοι μιλούσαν για τους admins σαν μειζονος σημασία θέμα όχι εγώ. Εμένα προσωπικα δεν με ενδιαφέρει αν εχει η αν δεν εχει. Εγω μιλούσα για gameplay, και άλλοι για plugins. Και αυτο που βλέπω ειναι πρόβλημα στο medic class και οχι σε kick/bans επειδη καποιος εχει k/d 2 . Επισης δεν μπορω να θυμηθω σε ποιο σημειο ανέφερα οτι το bf1 θα ειναι παιχνιδάρα; Ενα quote θα βοηθούσε

Αν διαβάσεις το thread από την αρχή, εγώ μίλησα για admins τις τελευταίες ημέρες, με τις ανακοινώσεις.

Από την αρχή ήμουν σκεπτικός ειδικά στο gameplay.

Και όσο κι αν με ενοχλούσε που ο κάθε βλαμμένος με έκανε revive για να πάρει τους πόντους, χωρίς να έχει καθαρίσει το πεδίο, με αποτέλεσμα να με σκοτώνει ο ίδιος sniper, ή να σκάει η χειροβομβίδα δίπλα μου, δέχομαι ότι είναι προβληματικό το σκεπτικό των όπλων. Όμως, δε συμφωνώ και με τα carbines. Το σωστό θα ήταν ο medic να έχει PDWs και λίγες σφαίρες, ώστε να έχει ανάγκη συνεργασίας με άλλους και να μη σε τρώει στα 200μ. Όπως σωστά είπες, πρέπει να είναι στον χαμό και ένα PDW, εκεί έχει πλεονέκτημα. Αντίθετα, στο 3 & 4 είχαν τα καλύτερα όπλα, κάτι που τους έκανε με διαφορά την ισχυρότερη κλάση.

Εδώ, τους έδωσαν όπλα για εντελώς διαφορετικό σκοπό, με αποτέλεσμα να αχρηστεύουν τον ίδιο τον σκοπό της κλάσης.

 

Χριστούγεννα κι αν....

Link to comment
Share on other sites

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος Wizard! έγραψε:

Εδώ, τους έδωσαν όπλα για εντελώς διαφορετικό σκοπό, με αποτέλεσμα να αχρηστεύουν τον ίδιο τον σκοπό της κλάσης.

 

Αυτο ακριβώς εθιξα, δεν γινεται να δινεις long range οπλα σε μια κλαση οπου ο αυτοσκοπός της είναι  να βρίσκεται στην πρώτη γραμμή της μάχης κανοντας support με heals και revs. Oτι το παιχνίδι θέλει ακόμα δουλειά σε θέματα gameplay ειναι προφανες και σε καμιά περίπτωση δεν ειναι παιχνιδάρα τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα.

Link to comment
Share on other sites

@SpirosKGR ισχύει αυτό που λες αν και έπαιζε αρκετά ψιλά σε μένα με κομπλέ fps.

Ps. Βγήκε νέος driver οπότε λογικά θα διορθώνει αυτά τα θέματακια.
@denz εγώ με off βλέπω 5-7 λιγότερα fps σταθερά ingame.


Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.