Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


Recommended Posts

11 minutes ago, HellhammeR said:

πέταξε την στο ντουλάπι μέχρι να βγει νεος driver και κατέβασε απο το πατάρι την 980ti τότε :hehe:

 

Με το gsync off στο κάνει ?

 

Και με και χωρις! 

 

Το εβαλα τωρα στα 120ΗΖ που ειναι ΟΚ μεχρι να το φτιαξουν τα πιθηκοειδη στην nvidia. :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Βγήκε νέος driver που fixαρει το πρόβλημα

GeForce Hotfix Driver 368.51 Download & Discussion - Guru3D.com Forums

 

• Occasional desktop flicker when launching games on high refresh rate monitors.

Σπυρο εχει γραφτει 2 σελιδες πριν για αυτον τον driver.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, virus777 said:

@csaris

Καλοδούλευτο το κανόνι!

Βγήκε σήμερα νέο gpu-z το οποίο διαβάζει το o\c στις 1080 και 1070:

https://www.techpowerup.com/downloads/2718/techpowerup-gpu-z-v0-8-9

 

Από asic τί λέει?

Ειμαι εκτος και δεν μπορω να δω τωρα!

 

Μου ηρθε mail.

 

Εχει στοκ evga gtx1080 sc τωρα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει το stock της εβγα, αλλά λόγω άπειρων pre-orders απ το Μάιο, λογικά θα πάει κατευθείαν εκεί(όπως και βλέπω ήδη έγινε!) Σχετικά με το δικό μου preorder(από 28.05) δεν βλέπω κάποια αλλαγή οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Πότε βγαίνουν οι νορμάλ τιμές περίπου; Βλέπω overclockers έχεις τις reference available και pre-order τις κανονικές εκδόσεις (αλλά δε λέει πότε)

 

Επίσης μια ερώτηση:

 

Για την Dell U3415W (3440x1440), καλύτερα 2x1070sli ή μία 1080;  (Μια γρηγορη ματια, η διαφορα ειναι 20% κοστος και 30-40% απόδοση ;)

 

Δεν θέλω αναγκαστικά να παίζω max settings, αλλα κυρίως να έχω 60FPS.

 

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Bonito έγραψε:

Πότε βγαίνουν οι νορμάλ τιμές περίπου; Βλέπω overclockers έχεις τις reference available και pre-order τις κανονικές εκδόσεις (αλλά δε λέει πότε)

 

Επίσης μια ερώτηση:

 

Για την Dell U3415W (3440x1440), καλύτερα 2x1070sli ή μία 1080;  (Μια γρηγορη ματια, η διαφορα ειναι 20% κοστος και 30-40% απόδοση ;)

 

Δεν θέλω αναγκαστικά να παίζω max settings, αλλα κυρίως να έχω 60FPS.

 

Το sli δεν δουλευει σε νεους τιτλους και οπου υπαρχει προφιλ ειναι της ταξης του 50-60% usage στις καρτες οποτε 1080.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα απο οτι φαινεται το θεμα με τα αποθεματα της EVGA ειναι σοβαρο..... Αν ειναι να υπαρχει διαθεσιμοτητα για 10 λεπτα και λιγοτερο , δεν υπαρχει περιπτωση να προλαβει κανεις να παρει.....Και στα 10 λεπτα αυτα μπορει να συμπεριλαμβανεται και το ενδεχομενο του να πεσει το site οπως μια απο τις προηγουμενες φορες...Καλο Αυγουστο και αν ....

Link to comment
Share on other sites

 

7 minutes ago, johnysg7 said:

Καλα απο οτι φαινεται το θεμα με τα αποθεματα της EVGA ειναι σοβαρο..... Αν ειναι να υπαρχει διαθεσιμοτητα για 10 λεπτα και λιγοτερο , δεν υπαρχει περιπτωση να προλαβει κανεις να παρει.....Και στα 10 λεπτα αυτα μπορει να συμπεριλαμβανεται και το ενδεχομενο του να πεσει το site οπως μια απο τις προηγουμενες φορες...Καλο Αυγουστο και αν ....

+1

Μια βόλτα στα forum της evga και τα μισά θέματα είναι σχετικά με τη διαθεσιμότητα...

Απ ότι κατάλαβα διαβάζοντας τι λένε και οι άλλοι, παρέλαβαν μια μικρή ποσότητα η οποία πήγε είτε σε άλλους partners(caseking ξέρω γω) και στα preorders της 27 Μάη που έγιναν τις 1-2 πρώτες ώρες(!) αφού άνοιξε το σύστημα.

Τώρα πότε θα φύγουν τα preorder των άλλων ημερών, για να μη πούμε και γι αυτούς που δεν έχουν preorder καν...

Θα είχα χτυπήσει καμιά msi αλλά λόγω system glitch τη μέρα που ήταν ανοιχτό το σύστημα, μας χρέωσαν κανονικά το ποσό, και για refund θα πρέπει να ακυρωθεί και το preorder προφανώς -_-

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος csaris έγραψε:

@virus777

 

Ουτε αυτη η εκδοση υποστηριζει asic στις 1080...

Τουλάχιστον διαβαζει τα ρολογια σωστα γιατι βαριέμαι να κανω υπολογισμούς. 

Παντος η σειρα 10χχ απο support λογισμικού ειναι πατος απατος

Μία ώρα πριν, το μέλος johnysg7 έγραψε:

Καλα απο οτι φαινεται το θεμα με τα αποθεματα της EVGA ειναι σοβαρο..... Αν ειναι να υπαρχει διαθεσιμοτητα για 10 λεπτα και λιγοτερο , δεν υπαρχει περιπτωση να προλαβει κανεις να παρει.....Και στα 10 λεπτα αυτα μπορει να συμπεριλαμβανεται και το ενδεχομενο του να πεσει το site οπως μια απο τις προηγουμενες φορες...Καλο Αυγουστο και αν ....

Απο την αρχη το ειχα πει παμε απο Σεπτέμβριο για τις καστομιες.

Εγω τελικα θα μεινω με την f.e μέχρι να βγει η 1080ti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει κάρτα τώρα και θέλει να την πάρει από Ελλάδα από καταστήματα που έχουν διαθεσιμότητα, θα πρέπει να δώσει το πρωτότοκο του και αν δεν έχει ίσως βολευτούν με κάνα νεφρό.
Εγώ προς το παρόν τους γράφω στα @@ μου και κάποια στιγμή που η τιμές θα είναι εκεί που πρέπει θα αγοράσω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.