Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


Recommended Posts

49 minutes ago, panoc said:

Οταν βγουν οι 1080Ti ?

 

Μάλιστα. Ξέρεις πότε βγαίνουν οι ti ? H EVGA εχει μερικες στο site της με 620 δολλαρια που είναι ψηλό οκ.

 

Για 3440χ1440 ανάλυση μια 1070 ( 419 δολλαρια) θα ειναι οκ για 60 fps ? Δε θέλω ultra detail.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Bonito έγραψε:

 

Μάλιστα. Ξέρεις πότε βγαίνουν οι ti ? H EVGA εχει μερικες στο site της με 620 δολλαρια που είναι ψηλό οκ.

 

Για 3440χ1440 ανάλυση μια 1070 ( 419 δολλαρια) θα ειναι οκ για 60 fps ? Δε θέλω ultra detail.

 

Ποτε θα βγουν οι Ti ? Φανταζομαι αφου βγαλει το vega η amd, θεωρητικα 10 τριμηνο του 17.

Η 1070 ειναι σαν 980ti, σου φτανει αυτη για αυτη την αναλυση ? δε νομιζω...

για 3440Χ1440 οχι σε καμια περιπτωση δε φτανει η 1070 θες τουλαχιστο 1080

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, panoc said:

 

Ποτε θα βγουν οι Ti ? Φανταζομαι αφου βγαλει το vega η amd, θεωρητικα 10 τριμηνο του 17.

Η 1070 ειναι σαν 980ti, σου φτανει αυτη για αυτη την αναλυση ? δε νομιζω...

για 3440Χ1440 οχι σε καμια περιπτωση δε φτανει η 1070 θες τουλαχιστο 1080

 

 

 

Αυτο που έχω δει απο τα reviews ειναι οτι σε 3440χ1440 με ultra details η 1070 έχει 10 fps λιγότερο στα minimum fps (γύρο στα 35-40 στα βαριά παιχνίδια).

 

Αν έριχνα τα details σε medium η high αναλόγως το παιχνίδι, φαντάζομαι θα έχω αξιοπρεπή fps ? Δεν με ενδιαφερει να έχω minimum 60fps.

 

Η 1070 είναι πολύ καλύτερο value for money (420$ αμερική) και την 1080 την βρίσκω στην καλύτερη 700$ (αν είχε 600$ δε θα το σκεφτόμουν).

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wizard! said:

More info μιας κι έχω διεύθυνση UK...?

Είμαι Αμερική δεν την παίρνω για Αγγλία.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχουν σημαντικές διαφορές στις EVGA μεταξύ Reference και FTW edition. Πέρα από τα clocks η ψύκτρα είναι πολύ καλύτερη;

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bonito said:

Ξέρει κανείς αν υπάρχουν σημαντικές διαφορές στις EVGA μεταξύ Reference και FTW edition. Πέρα από τα clocks η ψύκτρα είναι πολύ καλύτερη;

Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο μοντέλο, εγώ που έχω 970 Superclocked, η πλακέτα δεν είναι ίδια, έχει διαφορές με τη reference.

Το κοίταξα στην EK που έχει τις συμβατότητες με τα full cover waterblocks.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο δεν μπορώ να κάνω copy paste url. Στο e-shop βλέπω διαθεσιμότητα για 17 Αυγούστου(αλλά πολύ καλές τιμές). ?????

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Petrossortep said:

Για κάποιον λόγο δεν μπορώ να κάνω copy paste url. Στο e-shop βλέπω διαθεσιμότητα για 17 Αυγούστου(αλλά πολύ καλές τιμές). ?????

Κάρτες γραφικών Gtx 1060 Rx 480 : E-shop.gr

 

Μία στα 310, χαμηλότερα από τις δύο 480 που έχει - τουλάχιστον αυτή τη στιγμή - και οι άλλες από 370-410.

Αν αυτή στα 310 δεν είναι 10 κομμάτια κράχτης, κάποιοι θα βολευτούν.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε ότι καστομιές της 480 δεν είδαμε ακόμα(Ελλάδα τουλάχιστον) και ότι η 1060 λανσάρεται σαν κάτι ανώτερο. Οι τιμές της 1060 είναι καλύτερες και το msrp λιγότερο πλασματικό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.