Jump to content



Windows version poll


Windows XP vs 7 vs 8.1 vs 10  

87 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

15 hours ago, jax7480 said:

Έπρεπε να είναι πολλαπλής επιλογής το poll.

 

Νομίζω καλύτερα έτσι ώστε η επιλογή να γίνεται με βάση τι έχει εγκατεστημένο ο καθένας στον βασικό υπολογιστή του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πριν 3 ώρες, το μέλος Cipioner έγραψε:

Oλα αυτα που ακουγονται περι παρακολουθησης του χρηστη να μην υπηρχανε, θα εβαζαν...αρκετοι

ε ναι, ΚΑΝΕΝΑ άλλο λειτουργικό δεν μας παρακολουθεί κ ΚΑΝΕΝΑΣ από όσους δεν βάζει τα win10 δεν ποστάρει σε όλα τα σόσιαλ τι έκανε, πού έφαγε κ τι κι αν έκλασε.. θύματα του μάρκετιν όλοι.. δαγκώνουν τα 10; Δαγκώωωωνουν... ΟΛΟΙ ΜΑΖΙΙΙ, ΔΑΓΚΩΩΩΝΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμα παιδια, δε δαγκωνουν τα 10 :)  Eαν καποιος εχει προβληματα με τα "spying features" , κανει λιγο research και αφαιρει,  οσα αφαιρουνται. Απο κει και υστερα, οι περισσοτεροι εχουμε android smartphone, facebook, τους λογαριασμους μας απο δω κι απο εκει , και μας πειραζουν τα Windows 10. Ειναι λιγο σχημα οξυμωρο :p 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Εντάξει , ότι μπόρεσα έκανα για αυτό το θέμα. Στον Σπύρο το λέω γιατί ουκ ολιγα προβλήματα είχε με τα windows 7.

Δεν έχω θέματα με τα 7. Δυο πατατιές που έγιναν από δικό μου λάθος έγιναν.  Δε γουστάρω τα 10αρια λογω διαφόρων προβλημάτων και χαζών bugs που ακουω όπως ότι ξυπνάει το pc ενώ το έχεις κλειστό, κάνει update όποτε γουστάρει, βάζει ότι drivers θελει κλπ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μείνει στον Αύγουστο Σπύρο. Αν δε θες να ασχοληθείς μια ώρα να τα σεταρεις είναι δεκτό. Δύο Googleαρισματα είναι όλα κι όλα, και λίγος χρόνος για να έρθει στα μέτρα σου το λειτουργικό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2*win7-1*linux

1*winXp-1*linux

Παύλες θα πει dual boot.

Windows 7 έως την επίσημη λήξη το 20 διότι θελω να είναι πλέον ώριμο το 10 που μάλλον θα γίνει 11. Μου αρέσουν προς το παρόν περισσότερο τα 8.1.

Σίγουρα αν έπαιζε καλύτερα σε drivers τα linux με περισσότερη υποστήριξη πρόγραμμα mainstream επικοινωνιων κα, το linux θα ηταν μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Windows 7 x64 Pro σε όλα μου τα PC, εκτός από το laptop του πατέρα μου που έχει 32bit και το P4 pc της μάνα μου που έχει XP.

 

Mε τα 10 είχα μία αρκετά τραυματική εμπειρία πριν ένα περίπου μήνα με διάφορα χαζά κολλήματα είτε κατά τα updates, είτε κατά την επαναφορά από sleep. Πήραν πόδι και ησύχασα. Βέβαια πρέπει να πω πως ως χρήστης windows phone μου άρεσαν πολύ, τόσο ως UI, όσο και ως δυνατότητα συνεργασίας με το κινητό μου και τον microsoft account μου, και έτσι πιστεύω πως σε κάποια φάση θα τα ξαναδοκιμάσω. Άλλωστε θυμάμαι πως και τα 7 πριν το πρώτο SP είχαν τα θεματάκια τους....

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος Delijohn έγραψε:

ε ναι, ΚΑΝΕΝΑ άλλο λειτουργικό δεν μας παρακολουθεί κ ΚΑΝΕΝΑΣ από όσους δεν βάζει τα win10 δεν ποστάρει σε όλα τα σόσιαλ τι έκανε, πού έφαγε κ τι κι αν έκλασε.. θύματα του μάρκετιν όλοι.. δαγκώνουν τα 10; Δαγκώωωωνουν... ΟΛΟΙ ΜΑΖΙΙΙ, ΔΑΓΚΩΩΩΝΟΥΝ

Eγω ξερω το ρητο που λεει: οπου υπαρχει καπνος...υπαρχει και φωτια ;)

Έγινε επεξεργασία από Cipioner
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 19 λεπτά, το μέλος Cipioner έγραψε:

Eγω ξερω το ρητο που λεει: οπου υπαρχει καπνος...υπαρχει και φωτια ;)

το θέμα είναι να μην έχεις χαθεί μέσα στο καπνό κ δε ξέρεις από ποια φωτιά προέρχεται.. γιατί παρακολουθείσαι από παντού (εφαρμογές, hardware, backdoors, κάρτες κλπ) κ ξαφνικά τρόμαξες επειδή άκουσες ότι σε παρακολουθεί η microsoft.. τεσπα, ο καθένας ας βάλει ό,τι windows τον κάνουν να νιώθει άνετα, μη χαλάμε κ το θέμα.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.