Jump to content



Ποιον file explorer;


deninho

Ποιον file explorer χρησιμοποιείτε;  

28 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Επειδή το έχουν ξεφτιλίσει το πράγμα με τον ES File Explorer, και του έχουν προσθέσει ένα σωρό άχρηστες αηδίες, λέω να κοιτάξω κάτι πιο απλό και στοχευμένο σε αυτά που θέλω από έναν file explorer. Τι χρησιμοποιείτε εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα εδώ και χρόνια τον ES File Explorer κι εγώ...Ομολογώ ότι το "bloaτware" που μας φορτώθηκε με τα τελευταία updates με τσίνισε λίγο και δοκίμασα Solid και Cabinet beta....Ο Cabinet όσο τον δοκίμασα μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.Ωραίο UI , εύκολο μενού και κάνει ότι θέλω...Τον Solid δεν τον έχω δουλέψει ακόμα...

Nα σημειώσω, αν και φαντάζομαι ότι το κατάλαβες ήδη, πως δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις από τους file manager μου...Το μόνο έξτρα που ζητάω είναι να έχει ένα ftp client.

Για καλή μου τύχη ο stock της MIUI έχει οπότε...

 

*Επίσης ήθελα να πατήσω Άλλον κι όχι ES που πάτησα εντέλει, αλλά δε με αφήνει να άλλαξω τη ψήφο μου.

Παρ'όλα αυτά ο ES δεν έχει γίνει ακόμα uninstall οπότε πες ότι η ψήφος ισχύει! :p

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ES και δω, αλλά ψάχνω κάποιον για να τον αντικαταστησω. 

 

Εδιτ, 

Εβαλα δοκιμαστικα τον Asus File manager που χρησιμοποιεί και ο @Delijohn.  

Πρώτη εντυπωση, θετική. Μάλλον πάει για uninstall o ES.

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Es file explorer 4.0.2.3 (ευτυχώς είχα κρατήσει backup).

 

Έχω βάλει στο tablet το full version του Solid explorer, αλλά δεν με έχει βολέψει...

Kάποια features θέλουν ψάξιμο για να δουλέψουν όπως ήταν στον ES, οπότε για την ώρα δεν τον αλλάζω μέχρι να σταματήσει να δουλεύει.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, MasterCommander said:

Es file explorer 4.0.2.3 (ευτυχώς είχα κρατήσει backup).

 

 

Αν θες και δε σου κάνει κόπο  μοιράσου το μαζί μας. Πιστεύω ότι θα είναι κι άλλοι που το θέλουν :) (υποθέτω ότι δεν υπάρχει θέμα με μια παλιότερη έκδοση ενός δωρεάν προγράμματος) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πριν 22 λεπτά, το μέλος deninho έγραψε:

από το κακό στο χειρότερο ο es file explorer ES File Explorer Updated With Super-Shady 'Charging Boost' Adware

κρίμα γιατί κάποτε ήταν εκπληκτική εφαρμογή...

Ω ρε φίλε γι'αυτό είδα να μου το πετάει μόλις συνδεσα τον φορτιστή;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.