Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

28 minutes ago, Dj_ALeX said:

Αν έχει απορίες δές εδώ (χρησιμοποιεί την GTX970EXOC της GALAX)!

Έχω μια απορία να μου λύσεις. Πως και στο εκεί review η 970 EPOC είναι σταθερά και ξεκάθαρα πίσω από την GTX 980, ενώ στο review του τύπου η GTX 970 είναι πιο πάνω από την GTX 980 του Guru3D?

 

ΑΝ θέλετε να πιστεύετε ότι βλέπετε στο youtube, ΟΚ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dj_ALeX said:

Εγώ σου δείχνω τα γεγονότα το εάν εσύ ονειρεύεσαι την AMD στην κορυφή των επιδόσεων το 2020 αυτό είναι προσωπικό ζήτημα και δεν θέλω να στο χαλάσω!

Απο την άλλη δεν είπα να μην γελάμε αλλά...

  Reveal hidden contents

μας πάει πέτσα η GTX970 ρε γαμώτο... :hehe::sarcastic:

 

εδώ θα βγούμε από τα μνημόνια το 2200 , αυτό μας πήραξε να περιμένουμε δύο , τρία , πέντε χρονάκια να γίνει κορυφή η amd , αν της βγει με τον Navy τελείωσε το πανηγύρι

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

εδώ θα βγούμε από τα μνημόνια το 2200 , αυτό μας πήραξε να περιμένουμε δύο , τρία , πέντε χρονάκια να γίνει κορυφή η amd , αν της βγει με τον Navy τελείωσε το πανηγύρι

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, αλλά η amd έχει πεθάνει εδώ και καιρό, την κορυφή ουτε με το κυάλι δε τη βλέπει πιά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Trooper said:

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, αλλά η amd έχει πεθάνει εδώ και καιρό, την κορυφή ουτε με το κυάλι δε τη βλέπει πιά.

και που το ξέρεις αυτό ? είσαι μηχανικός στην Nvidia είσαι μηχανικός στην AMD και το ξέρεις ?

 

gtc2015-roadmap.jpg?19ed63

 

 

AMDGPU.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

και που το ξέρεις αυτό ? είσαι μηχανικός στην Nvidia είσαι μηχανικός στην AMD και το ξέρεις ?

 

gtc2015-roadmap.jpg?19ed63

 

 

AMDGPU.jpg

 

 

Δεν είμαι μάντης να βλέπω το μέλλον αλλά εδω και 2-3 χρόνια, δεν έχει βγάλει κατι αξιόλογο. Περιμέναμε τη fury, βγήκε μπανάνα, κάτι νέο και καλό δε βλέπω. Έχει ρίξει αλλού το βάρος και φαίνεται, τα roadmaps και οι παρουσιάσεις ωραίες είναι, αλλά στην τελική το αποτέλεσμα μετράει.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, devaggos said:

Ρε σεις ηρεμήστε λίγο.... 1 review έχουμε δει μόνο και αν ισχύει αυτό που λέει ο yanni για guru3d τότε φαίνονται μαγειρεμένα τα fps της nvidia στο βίντεο... Υπομονή είπαμε 40 λεπτά ακόμα και θα σκάσουν 100 reviews μαζί. Και @yanni δεν είναι ωραίο να είσαι εριστικός λέγοντας στην ουσία ότι θα είναι μ@λ@κ@ς αυτός που θα πάρει 970 τώρα. Ο καθένας έχει την τσέπη του και τα λεφτά που έχει να διαθέσει. Αν ισχύουν τα νούμερα του βίντεο θέλω πραγματικά να μου επιχειρηματολογήσεις γιατί δεν αξίζει η αγορά της 970 custom έναντι της 480 reference στα 300 ευρώ. Αλλά μην προτρέχουμε ρε guys... μία 1η ιδέα πήραμε τίποτα παραπάνω. 

Συγνώμη αλλά δεν είπα σε κανένα σημείο μ@λ@κ@ς. Απλά την θεωρώ λάθος επιλογή. Η κάρτα έχει λιγότερη μνήμη, χάνει σε νέους τίτλους, χάνει σε DX12 και αναμένεται να υποτιμηθεί στο μέλλον από την ίδια την Nvidia στους νεότερους drivers, προκειμένου να δείχνουν οι Pascal καλύτερες. Έχω άδικο να θεωρώ λάθος επιλογή μια GTX 970, την στιγμή που η 480 δεν έρχεται με τρελό καπέλο όπως περιμέναμε όλοι; Κάναμε σε χρόνο dt γαργάρα το ότι έρχεται σε φυσιολογικές τιμές η κάρτα και ξαφνικά ανακαλύψαμε ότι είναι ψόφια και fail. Δηλαδή αν έδινε επιδόσεις Furu X και κόστιζε 400€ θα ήταν καλύτερα; Όχι κύριοι δεν είμαστε όλοι λεφτάδες να σκάμε 400€ για μια κάρτα. Ούτε είμαστε υποχρεωμένοι να αγοράζουμε μεταχειρισμένες "δεν έχει γίνει ποτέ overclock(με άζωτο)" κάρτες. Έρχεται μία νέα κάρτα που δίνει σε καλή τιμή επιδόσεις που δεν είχαμε έως σήμερα στην κατηγορία τιμής της και ξαφνικά βγάζουν όλοι χολή. Ε όχι. Και η 460 που θα έρθει στο μέλλον, αν δίνει στα 100€ επιδόσεις GTX 950 θα είναι σούπερ και ας μην μπορεί να κοντράρει την GTX 1080.

 

 

 

ΥΓ Αύριο θα βγει η GTX 1060 $50 δολάρια ακριβότερη με παρόμοιες επιδόσεις και όλοι όσοι δείχνουν την 480 με το δάκτυλο σήμερα, θα την πουν σούπερ.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

άντε πάλι με τα αποτελέσματα , αποφάσισαν (θέλω να πιστεύω) να πάρουν το μακρί δρόμο που λέει

δεν μπορούμε να βγούμε στα ίσα με την nvidia πάνω σε dx10-dx11 τι να κάνουμε ??? (κπανήσανε τα κεφάλια τους στους τοίχους και είπανε εύρηκα)

τι βρήκανε είπανε αν αλλάξουμε όλο το κόσμο (λειτουργικό (api) ίσως κάτι καταφέρουμε ....)

1st  gcn αρχιτεκτονική

2st consoles

3st ξεκίνησαν με τον mantle

4st μετά κούνησαν τον ποπό τους εκεί στην microsoft για να φτιάξουν το dx12

5st games dx12

 

πόσο καιρό τους πήρε μέχρι να ολοκληρωθεί και το 4 βήμα ?

ακολούθησαν τον δύσκολο δρόμο κατεμέ μιας και δεν είχαν άλλη επιλογή

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

φάπες φάπες παντού φάπες  4k crossfire 1080<2 rx480

φάπες φάπες φάπες φάπες φάπες @Dj_ALeX  δες crossfire Scalability

 

bf3_3840_2160.png

 

codbo3_3840_2160.png

 

edit

όταν τα profiles είναι σωστά !

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όποιος κατέβηκε από το Hype train ας ξανανέβει πάμε για VEGA :p

 

για να μην ξεχνιόμαστε τι έγινε 980 ti σε DX12  , 1FRAME πίσω η rx 480 με τα μισά watt @Dj_ALeX  Πάρτε και βάλτε τα 700αρια που δίνετε στην μπανιέρα μπας και δροσιστείτε λίγο

 

αμδ222.png

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 7 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

φάπες φάπες παντού φάπες  4k crossfire 1080<2 rx480

φάπες φάπες φάπες φάπες φάπες @Dj_ALeX  δες crossfire Scalability

 

bf3_3840_2160.png

 

Αμα ήταν έτσι οι φάπες.. Οτι σας αρέσει κρατάτε απο τα bench. Εγώ μια 970 βλέπω σε άλλα bench λίγο καλύτερη σε άλλα χειρότερη. Θετικό το dx12 performance, αλλά όλα θα εξαρτηθούν απο την τελική τιμή. Αν είναι αρκετά παραπάνω απο την 970 τότε δεν αξίζει. Σε καμία περίπτωση δε θα πώ ουαου. 

 

Εαν η τιμή παραμείνει σε χαμηλά επίπεδα τότε ειναι μια καλή λύση για το price range.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Trooper said:

 

Αμα ήταν έτσι οι φάπες.. Οτι σας αρέσει κρατάτε απο τα bench. Εγώ μια 970 βλέπω σε άλλα bench λίγο καλύτερη σε άλλα χειρότερη. Θετικό το dx12 performance, αλλά όλα θα εξαρτηθούν απο την τελική τιμή. Αν είναι αρκετά παραπάνω απο την 970 τότε δεν αξίζει. Σε καμία περίπτωση δε θα πώ ουαου. 

 

Εαν η τιμή παραμείνει σε χαμηλά επίπεδα τότε ειναι μια καλή λύση για το price range.

το ίδιο κάνει και η nvidia και είδαμε πόσο καλά πληρώνει τους reviwedades benchmarks μπλα μπλα μπλα τι cut περφονσε κάνει σε games για να ποιάσει παραπάνω καρέ κλπ

 

το ξεχάσαμε εε

 

vG2RNKo.jpg

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Πληρωμένος ο tech of tomorrow από τους πράσινους απότι φαίνεται. Και καθόλου ύποπτο ότι έβγαλε νωρίτερα το review του γιατί μπέρδεψε "και καλά" τα time zones....
Ευχάριστα νέα τα reviews! Πάλι καλά! TEAM RED ρεεεεε :p HYPE TRAIN GET ABOARD BOYS

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.