Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

@ARMAGEDDON Αν θυμάσαι στο αρχικό πόστ μου ανέφερα το + που έχει η AMD στo DX12 άρα λοιπόν μην πάς να μου την πείς ξαφνικά πονηρά πονηρά!

Απο την άλλη η κάρτα αυτή θα εξαρτηθεί αν είναι καλή αγορά η όχι καθαρά απο την τιμή που θα έρθει Ελλάδα! Αν είναι να ψωνίσω απέ'ξω ξέρω πολύ καλά τι θα πάρω!

Επίσης μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα για το Crossfire... επίσης μην ποστάρετε 4Κ bench γιατί με πιάνουν τα γέλια! ΠΟΙΟΣ απο σάς έχει 4Κ monitor και θα παίξει με αυτήν την κάρτα με sub 30 fps??? Ρεε σοβαρευτείτε!!!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ τιμια φαινεται η καρτουλα.

Απο τιμη θα δειξει.

Εγω θελω 470 4gb(με επιδοσεις καμιας 380 υποθετω) under 200euro!Γινεται?

Θελω τιμιες επιδοσεις και 4Gb under 200 euro!Γινεται?

Με αυτα που βλεπω παντως εχω ελπιδες!

 

Έγινε επεξεργασία από jesus
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jesus said:

Πολυ τιμια φαινεται η καρτουλα.

Απο τιμη θα δειξει.

Εγω θελω 470 4gb(με επιδοσεις καμιας 380 υποθετω) under 200euro!Γινεται?

Καπου στα 200 την βλεπω στην ελλαδα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dj_ALeX said:

@ARMAGEDDON Αν θυμάσαι στο αρχικό πόστ μου ανέφερα το + που έχει η AMD στo DX12 άρα λοιπόν μην πάς να μου την πείς ξαφνικά πονηρά πονηρά!

Απο την άλλη η κάρτα αυτή θα εξαρτηθεί αν είναι καλή αγορά η όχι καθαρά απο την τιμή που θα έρθει Ελλάδα! Αν είναι να ψωνίσω απέ'ξω ξέρω πολύ καλά τι θα πάρω!

Επίσης μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα για το Crossfire...

άντε πάλι ξαναλέμε η nvdia θα κλαίει όταν γεμίσει η αγορά DX12 παιχνίδια απλά πράματα τα γράφω και τα ξαναγράφω δεν καταλαβαίνατε βλέπω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LocoDiceGR said:

Καπου στα 200 την βλεπω στην ελλαδα.

 

Ε ναι και εγω.(δυστυχως)

Καπου εκει παιζουν ελλαδα τα Χ70 της amd μοντελα τα τελευταια χρονια.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARMAGEDDON said:

άντε πάλι ξαναλέμε η nvdia θα κλαίει όταν γεμίσει η αγορά DX12 παιχνίδια απλά πράματα τα γράφω και τα ξαναγράφω δεν καταλαβαίνατε βλέπω

Εσύ δεν καταλαβαίνεις... Δεν είπε κανείς για το DX12!!! Επίσης η GTX1070 είναι ποιό power efficient απο την καρτούλα σου και σου ρίχνει και ένα 50%+ στα fps άρα καταλαβαίνεις πόσο καρτάρα είναι η RX480... μην το συνεχίζεις!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dj_ALeX said:

Εσύ δεν καταλαβαίνεις... Δεν είπε κανείς για το DX12!!! Επίσης η GTX1070 είναι ποιό power efficient απο την καρτούλα σου και σου ρίχνει και ένα 50%+ στα fps άρα καταλαβαίνεις πόσο καρτάρα είναι η RX480... μην το συνεχίζεις!

Ναι μόνο που κοστίζει ένα μηνιάτικο η 1070. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

α καλά τουρού τουρού 

 

κλασικός nvidiaboy  DX11 i have the powerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

κλασικός nvidiaboy  DX12 what wrong with my carddddddddddddddddddddddddddddddddddddd

 

κλασικός amdboy  dx11 what wrong with my carddddddddddddddddddddddddddddddddddddd

κλασικός amdboy  dx12 i have the powerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δε θελω να το παιξω ξερολας αλλα θα το πω εδω και οποιος θελει ας με ακουσει.

Οποιος θελει καρτουλα VFM να παιζει αρχοντικα εως 1080p να περιμενει για 1060 καπου στον αυγουστο με 8gb

Οποιος παλι θελει τρελη καρτα και ειναι με 980ti FuryX κλπ να περιμενει για Vega,Titan2 Δεκεμβριο και να χει ετοιμο το 900αρακι.

Τοσο η 1070 στα 550+ h 1080 στα 750+ και η 480χ 470 ειναι early release beta testing 16-14nm bullshit αυτα απο μενα.Αν θελετε με ακουτε αλλιως ο καθενας στο πορτοφολι του κανει κουμαντα δε θα του βαλουμε και χερι.

P.S πατε διακοπουλες τωρα αν εχετε καβαντζα χρημα καλοκαιρακι η Ελλαδα ακομα και με τη κριση ειναι το μονο καλο που αξιζει Ηλιος Παραλιες και Θαλασσα τρομερη.

Έγινε επεξεργασία από Helly
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

άντε πάλι ξαναλέμε η nvdia θα κλαίει όταν γεμίσει η αγορά DX12 παιχνίδια απλά πράματα τα γράφω και τα ξαναγράφω δεν καταλαβαίνατε βλέπω

Αν νομιζεις οτι θα αφησει η nvidia να γινει κατι τετοιο...ΚΟΙΜΑΣΑΙ...

Δεν μου λες...Το mantle στο bf4 πες μου σε παρακαλω γιατι δεν το επιλεγει κανεις και ολοι παιζουν με dx11??Aστο καλυτερα..

Το bf1 θα ειναι dx12 only??ΔΕΝ νομιζω...Παλι επιλογη για εξτρα παπ@ριλικια.(αχρηστα)

Oταν θα βγει dx12(full) game βλεπουμεεε..μεχρι τοτε

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, devaggos said:

Ναι μόνο που κοστίζει ένα μηνιάτικο η 1070. 

Δεν την κοιτάμε την τιμή στο προκέιμενο αλλά ποιός πουλάει τεχνολογία και ποιός δεν μπορεί να φτάσει στα 14nm τις επιδόσεις κάρτας 3ετίας των 28nm... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dj_ALeX said:

Εσύ δεν καταλαβαίνεις... Δεν είπε κανείς για το DX12!!! Επίσης η GTX1070 είναι ποιό power efficient απο την καρτούλα σου και σου ρίχνει και ένα 50%+ στα fps άρα καταλαβαίνεις πόσο καρτάρα είναι η RX480... μην το συνεχίζεις!

Ξερεις οτι η 1070 εχει χ2+ την τιμη της 480 ε?

Επισης τι σημαινει οτι δεν ειπε κανεις για το dx12?Θα βγαινουν με το τσουβαλι απο εδω και περα dx12 τιτλοι ναι η οχι?

Τι σε πιασε εσενα σε θυμαμαι ποιο αντικειμενικό.Μπας και ηπιες τπτ καφεδες με τον Sebastian?

 

4 minutes ago, AKISSS said:

Αν νομιζεις οτι θα αφησει η nvidia να γινει κατι τετοιο...ΚΟΙΜΑΣΑΙ...

Δεν μου λες...Το mantle στο bf4 πες μου σε παρακαλω γιατι δεν το επιλεγει κανεις και ολοι παιζουν με dx11??Aστο καλυτερα..

Το bf1 θα ειναι dx12 only??ΔΕΝ νομιζω...Παλι επιλογη για εξτρα παπ@ριλικια.(αχρηστα)

Oταν θα βγει dx12(full) game βλεπουμεεε..μεχρι τοτε

 

Αργα η γρηγορα θα επικρατησει η dx12

Δεν υπαρχει περιπτωση να κρατησει πισω η nvidia την ms.

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από jesus
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dj_ALeX said:

Δεν την κοιτάμε την τιμή στο προκέιμενο αλλά ποιός πουλάει τεχνολογία και ποιός δεν μπορεί να φτάσει στα 14nm τις επιδόσεις κάρτας 3ετίας των 28nm... 

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Η μία εταιρία πουλάει τεχνολογία αξίας 250 ευρώ και η άλλη 500 ευρώ. Δεν είναι δύο πράγματα που μπορούμε να συγκρίνουμε. Αυτό στο οποίο, στα δικά μου μάτια, χάνει η AMD είναι η κατανάλωση της κάρτας. Στο παρακάτω συμφωνώ

 

7 minutes ago, Dj_ALeX said:

 Επίσης η GTX1070 είναι πιό power efficient απο την καρτούλα σου και σου ρίχνει και ένα 50%+ στα fps 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dj_ALeX said:

Εσύ δεν καταλαβαίνεις... Δεν είπε κανείς για το DX12!!! Επίσης η GTX1070 είναι ποιό power efficient απο την καρτούλα σου και σου ρίχνει και ένα 50%+ στα fps άρα καταλαβαίνεις πόσο καρτάρα είναι η RX480... μην το συνεχίζεις!

512 ευρω καρτα η πιο φτηνη στο skroutz. Οποτε δεν στεκει αυτο που λες.

Ριχνει 50% και εχει διπλασια τιμη σχεδον.

7 minutes ago, Helly said:

Οποιος θελει καρτουλα VFM να παιζει αρχοντικα εως 1080p να περιμενει για 1060 καπου στον αυγουστο με 8gb

1060 - 480 = το ιδιο πραγμα πανω κατω, και οι δυο VFM.

Και με την 480 αρχοντικα θα παιζεις..............................

 

 

Σορρυ κιολας αλλα δεν σας καταλαβαινω μερικους καθολου.

 

Έγινε επεξεργασία από LocoDiceGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, jesus said:

Ξερεις οτι η 1070 εχει χ2+ την τιμη της 480 ε?

Επισης τι σημαινει οτι δεν ειπε κανεις για το dx12?Θα βγαινουν με το τσουβαλι απο εδω και περα dx12 τιτλοι ναι η οχι?

Τι σε πιασε εσενα σε θυμαμαι ποιο αντικειμενικό.Μπας και ηπιες τπτ καφεδες με τον Sebastian?

Ρε μάγκες καταρχάς μην ποστάρετε τόσο γρήγορα μου τελειώνουν τα threads :hehe: 

Πάμε στο θέμα μας... Εσύ διάβαζε τα πόστ μου ποιό προσεκτικά και άσε τους καφέδες στην άκρη! Δεν συγκρίνω την GTX1070 με την RX480 απλά μου κάνει εντύπωση οτι τα 16nm της πράσινης κάνουν στην κυριολεξία σκουπίδι τα 14nm της κόκκινης εάν αναλογιστούμε τι επιδόσεις έχει η μία και τι η άλλη. Τέλος δεν κοιτάμε τιμή κοιτάμε το πράγμα απο τεχνολογικής πλευράς. Απο κεί και έπειτα κανείς δεν είπε οτι δεν υπερέχει η AMD στο DX12 και δεν στοχεύει σε αυτό. Το ζήτημα που τίθεται είναι απλά το θέμα την σωστής τιμολόγησης. Εάν αυτή η κάρτα έρθει στην Ελλάδα σε σωστή τιμή τότε οκ όλα καλά, εάν όμως έρθει με τρελά καπέλα όπως έγινε με τα pascal τότε δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε. Αγοράζεις απέξω ΑΛΛΗ κάρτα και όχι αυτήν!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος jesus έγραψε:

Ξερεις οτι η 1070 εχει χ2+ την τιμη της 480 ε?

Επισης τι σημαινει οτι δεν ειπε κανεις για το dx12?Θα βγαινουν με το τσουβαλι απο εδω και περα dx12 τιτλοι ναι η οχι?

Τι σε πιασε εσενα σε θυμαμαι ποιο αντικειμενικό.Μπας και ηπιες τπτ καφεδες με τον Sebastian?

 

LOL :hehe:

Έγινε επεξεργασία από amdnikos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.