Jump to content



[Greek Gatherings 5/6/2016] MX-5 & GT86 @ Nurburgring Sprint


Recommended Posts

Track : Nurburgring Sprint
Cars: Toyota GT86 & Mazda MX-5

 

Fixed Setup + Street Tyres (!)

 

 

MX5-GT86.jpg

 

 

 

TIME OF DAY : 10:00

WEATHER : Mid Clear

AMBIENT TEMP : 23C

GRIP : από 96 % ώστε να τελειώνει ο αγώνας με 98-99%

LAPS: 20

 

Practice: 45 λεπτά, 20:15
Qualify: 30 λεπτά, 21:00

Race: 21:30 (~40min αγώνας)

 

 

Δοκιμάσαμε τα αυτοκίνητα με το γομαράκιιιι και είδαμε ότι κάνουν εφάμιλλους χρόνους. Το GT86 είναι γρηγορότερο στην ευθεία αλλά το MX-5 το μαζεύει στις στροφές. Αν δούμε ότι τελικά δεν είναι ισάξια, θα παραμείνει μόνο το Mazda. 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από racer
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Μόλις που άνοιξα το forum για να γράψω στο topic greek gatherings σχετικά με αυτό το combo. Βέβαια για zandovoort θα έλεγα μιας και δεν είδα στο nurb τι χρόνους γράφουν. 

Anyway,πιστεύω υπάρχουν πολλά ακόμα combos με δυο ή και περισσότερα αυτοκίνητα στην ίδια πίστα,ειδικά τώρα με το jap pack.

Αν τρέξω θέλω gt86 να ξέρετε ^_^

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εύγε για την επιλογή του fixed setup. Να δω τώρα τι δικαιολογίες θα βρούμε.. Μάλλον αντί για "δεν είχα καλό setup", θα λέω "δε με βόλεψε το fixed setup" :D 

 

Ερωτήσεις:

- Το fixed setup θα είναι το default με έξτρα βενζίνη ώστε να βγάζει αγώνα ή κάποιο άλλο, ειδικά φτιαγμένο για να πάει γρήγορα ο @racer και όλοι οι άλλοι να σερνόμαστε (εχεχε)  ;

- Σε ποια από τις 2 Nurb sprint θα τρέξουμε; Με το αργό ή με το γρήγορο chicane;

 

Αυτή την Κυριακή δεν έχω ούτε γάμο ούτε acrl, οπότε εκτός απροόπτου θα τρέξω..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου έκλεψε την ιδέα (για το fixed setup) για το επόμενο combo, το οποίο το δοκιμάζω εδώ και 10 ημέρες .

Χαίρομαι που γίνεται , θα βοηθήσει αυτούς που δεν έχουν χρόνο για practice, να αφιερωθούν στην οδήγηση κ όχι στο στήσιμο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@akis_z80 @panosdimp θελω help για το fixed σεταπ.
Εχω ετοιμασει 2 defaults setups με μονη αλλαγη τα 15 λιτρα για αρχη και πριν τον αγωνα το αλλαζουμε σε 35 (μεσα απο το .ini) (ιδια καταναλωση εχουν.τα ειδαμε χθες) 
Τα εχω ανεβασει στον σερβερ \server\cfg\setups, αλλα δε ξερω πως να τα διαβασει. (εβαλα το Path στο server.ini αλλα τπτ)
Η πιστα ειναι η παλια (Nurburing sprint) 
 

 

Εσυ λιακουρη ΤΙ ετοιμαζεις 10 ημερες ; Το στησιμο του αυτοκινητου να το φερεις στα μετρα σου ; :hehe:

 

Ο σερβερ ειναι ετοιμος απο χθες αλλα μενει να βρουμε πως γινεται fixed

Link to comment
Share on other sites

Capture.PNGΑν θυμάμαι καλά πρέπει να προσθέσεις σε κάθε αυτοκίνητο στο entry list  μια γραμμή fixed setup= Το όνομα του ini που έχεις φτιάξει ακριβώς

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα, Μην αλλάξεις το καύσιμο. Άστο από την αρχή για τον αγώνα της Κυριακής.

Δοκιμάζω πιο αμάξι πάει καλά σε ποιά πίστα. Το σεταπ θα είναι default.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν από το fixed setup αφαιρέσεις το fuel, θα μπορεί να ρυθμίζεται από τον κάθε χρήστη.

 

Υποστηρίζεται δηλαδή το μερικώς fixed setup.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν από το fixed setup αφαιρέσεις το fuel, θα μπορεί να ρυθμίζεται από τον κάθε χρήστη.

 

Υποστηρίζεται δηλαδή το μερικώς fixed setup.

Ααααα καλό αυτό!!!

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panosdimp said:

Αμα λέμε fixed >>>>>>>fixed  όλα :D

Εντάξει, απλά επειδή ο Ιάσωνας είπε κάτι περίεργα για 2πλο σεταπ που θα αλλαχτεί από qual σε race με μόνη διαφορά τη βενζίνη.. Δε χρειάζεται να γίνει όλη αυτή η φασαρία.. Απλά αφαιρείς το fuel από το setup και είσαι έτοιμος!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πφφ περίμενα να δω πιο πολλή γκρίνια :p Δεν ήξερα ότι μπορούμε να αλλάζουμε τα λίτρα μόνο, ας το κάνουμε έτσι. Και όταν λέω fixed εννοώ φυσικά το default setup :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.