Jump to content



[Greek Gatherings 5/6/2016] MX-5 & GT86 @ Nurburgring Sprint


Recommended Posts

Χθες τον @GoMaR τον ξέσκισα στα taps από πίσω και από το πλάι και ακόμα δεν πέσαμε στο MR.

Πάντως ναι, επηρεάζεται το mr και των 2. iracing style. Άδικο; Ίσως. Πολύ αποτελεσματικό όμως στο να κάνει τους πάντες προσεκτικούς.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, liakjim said:

Ο @uhu έχει δίκιο. Αφαιρεί πόντους ρεαλισμού.

Από την άλλη, καταλαβαίνω τους λόγους που πήραν την απόφαση αυτή και προσωπικά την επικροτώ. Επίσης θα ήθελα πολύ πιο αυστηρά penalties.

Mα δεν αρνειται κανεις οτι δεν εχει δικιο.Του εξηγω τους λογους που συμβαινει σε αυτο που αναφερεται.
Που προσωπικα και εγω συμφωνω μαζι σου Δημητρη.

@GeoF1 Οπως ειπε ο Ακης..Χθες δε ξερω τι τον επιασε,εκανε τεστ αντοχης πανω μου :hehe:

 

Link to comment
Share on other sites

Δυνατές μάχες και χθες αν και κάθησα στο σέρβερ πολύ λίγο.

 

Στα χαρίσματα του GT86 να μην ξεχάσουμε να προσθέσουμε και το κάπως ασαφές τιμόνι (πάντα σε σύγκριση με το mx5). Όχι και ό,τι καλύτερο όταν ψάχνεις το όριο.  Άρχισε πάντως να μου αρέσει η συγκριτικά ξεχαρβαλωμένη αίσθηση που έχει.

Όταν έχεις πίσω σου το zoom zoom, θέλει σφιχτές γραμμές για να κλείνει τα πιθανά σημεία χωσίματος. Φυσικά αυτό εμπεριέχει τον κίνδυνο να σε περάσει το Mazda από την εξωτερική και να κάνεις uninstall ή να σε κοπανήσει από πίσω λόγω της διαφοράς ταχύτητας μέσα στη στροφή.

 

Θα ήθελα να κάνουμε ένα συγκριτικό στο Mugello με αυτά τα 2.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πωπω , απόλυτη ταύτιση στους χρόνους , φοβερός Άκη!!!

πριν 1 λεπτό, το μέλος GoMaR έγραψε:

σημερα θα κανουμε ενα δοκιμαστικο 20 γυρων Ακη.Θα το στησω αν ειναι στον Tango

Όχι Mugello ελπίζω. Πείτε ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ιδιο κομπο με το Thelab ρε..

Το πολυ πολυ αλλαζω το δελαμπ σε 20 λαπς.Αναλογα αν εχει κοσμο

Να πουμε 10 ;  Ακη μπορεις ;

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, GoMaR said:

Ιδιο κομπο με το Thelab ρε..

Το πολυ πολυ αλλαζω το δελαμπ σε 20 λαπς.Αναλογα αν εχει κοσμο

Να πουμε 10 ;  Ακη μπορεις ;

Εκτός απροόπτου στις 22:00 είμαι οκ για ένα race 20 γύρων!

Και εγώ θα έλεγα για tango μήπως και κάποιοι θέλουν να κάνουν το κλασικό practice των 15-20 λεπτών στο thelab.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kάνε το 10:30  (η μήπως 11 να προλάβει κι ο wolves) να κάνω το debuto μου γιατί σκούριασα, κάνε το μωρέ  στο thelab  κεκλισμένων των θυρών με password : tsabouka20 ποιός θα πειραχτεί?

Μόνο βάλε λίγο practice έστω 10 λεπτά γιατί αν μπω έτσι όπως είμαι θα με αφήσετε 3 γύρους πίσω τουλάχιστον,τώρα θα μου πεις θα σε σώσουν τα 10 λεπτά ?

Αντε κάνε τα 15 :hehe: πείτε μου και τι αμάξι να διαλέξω σας έχω τυφλή εμπιστοσύνη .

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Kάνε το 10:30  (η μήπως 11 να προλάβει κι ο wolves) να κάνω το debuto μου γιατί σκούριασα, κάνε το μωρέ  στο thelab  κεκλισμένων των θυρών με password : tsabouka20 ποιός θα πειραχτεί?

Μόνο βάλε λίγο practice έστω 10 λεπτά γιατί αν μπω έτσι όπως είμαι θα με αφήσετε 3 γύρους πίσω τουλάχιστον,τώρα θα μου πεις θα σε σώσουν τα 10 λεπτά ?

Αντε κάνε τα 15 :hehe: πείτε μου και τι αμάξι να διαλέξω σας έχω τυφλή εμπιστοσύνη .

 

Πάρε το Mazda. Θα σου στείλω και γ@μάτο setup.  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος panosdimp έγραψε:

Kάνε το 10:30  (η μήπως 11 να προλάβει κι ο wolves) να κάνω το debuto μου γιατί σκούριασα, κάνε το μωρέ  στο thelab  κεκλισμένων των θυρών με password : tsabouka20 ποιός θα πειραχτεί?

Μετα τις 10:00 ειμαι παντα εκει....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να καναμε και τον αγωνα της Κυριακης στις 22:00 αντι για 21:30 ; @racer τι λες ;
Κριμα εινα να μη παιζουν καποιοι απο το να θυσιασουμε μιση ωρα απο τον υπνο μας(που αποκλειεται να συμβαινει αυτο) :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος uhu έγραψε:

Εγω που δεν το εχω αυτό το ΦΙΞΕΝΤ, για αυτό χάνω 1,5 το gyro???

Εγω χτες το σιχαθηκα αυτο το ΦΙΞΕΝΤ.

Πριν ειχα και μια δικαιολογια οταν με περναγε σαν σταματημενο ο Ακης και ο Ιασονας...

σταδι@λα....:angry: τωρα πρεπει να βρω αλλη...

Spoiler

α ναι... δεν εχω shifter και συμπλέκτη, αυτο φταιει ειμαι σιγουρος.... :hehe:

παλιο-autoblip :angry: 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος wolves έγραψε:

Εγω χτες το σιχαθηκα αυτο το ΦΙΞΕΝΤ.

Πριν ειχα και μια δικαιολογια οταν με περναγε σαν σταματημενο ο Ακης και ο Ιασονας...

σταδι@λα....:angry: τωρα πρεπει να βρω αλλη...

  Hide contents

α ναι... δεν εχω shifter και συμπλέκτη, αυτο φταιει ειμαι σιγουρος.... :hehe:

παλιο-autoblip :angry: 

 

Δίνει το manual for sure δεν εξηγείτε αλλιώς.:hehe:

Μου φαίνεται θα ξεθάψω το diy που είχα φτιάξει στο lfs.

Αν τρέχεις με tc on πάντως κλείστο!!! (είναι που είναι τάφος-γίνεται αρχητάφος το mx με tc)

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να μπώ και εγώ το βράδυ για test αν και έχω στείλει το shifter για service στη Fanatec και θα είναι ξενέρωμα το zoom zoom με paddles :/

 

Από την άλλη βέβαια πάω σε λίγο να πάρω μια μεταχειρισμένη LG 26" οθόνη και με τις άλλες δύο που έχω σπίτι θα στήσω triples (κεντρική 2560χ1440, πλάγιες 1920x1200) μιάς και αποφάσισα να περιμένω για την επόμενη γενιά VR. Θα γονατίσει η 780 αλλά από Σεπτέμβριο θα σκάσει μύτη καμμία 1070 ή 1080.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.