Jump to content



[Greek Gatherings 5/6/2016] MX-5 & GT86 @ Nurburgring Sprint


Recommended Posts

Το έχω πει και θα το ξαναπώ!! Αν χάνετε αλλαγές μία είναι η λύση!! ctrl+Q 

Κάθε φορά που χάνεις μία αλλαγή βλέπεις ότι κάνεις ζημιά στο κιβώτιο και αγχώνεσαι, με αποτέλεσμα να αυξάνονται τα λάθη που κάνεις. Οπότε κλείνεις το damage display, που έτσι και αλλιώς δε το χρειάζεσαι (σε αγώνες χωρίς pit stop) και είσαι coble!!! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Georgiadis Giorgos said:

Το έχω πει και θα το ξαναπώ!! Αν χάνετε αλλαγές μία είναι η λύση!! ctrl+Q 

Κάθε φορά που χάνεις μία αλλαγή βλέπεις ότι κάνεις ζημιά στο κιβώτιο και αγχώνεσαι, με αποτέλεσμα να αυξάνονται τα λάθη που κάνεις. Οπότε κλείνεις το damage display, που έτσι και αλλιώς δε το χρειάζεσαι (σε αγώνες χωρίς pit stop) και είσαι coble!!! :D

Σε αγώνα με τη Miura κλείσε το damage display και τα λέμε :p 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εχω τρεξει...κανενα προβλημα....

 

Αν ειναι να παρεις το σαζμαν στο χερι, θα το παθεις ειτε το βλεπεις ειτε οχι το damage indicator.

 

Εδω εχω τελειωσει 20 γυρους με alfa 155...τι να μας πει το miura ρα :p

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, panosdimp said:

Η διαφορά δουλεύει μόνο υπέρ αυτού που έχει γίνει η αλλαγή της ταχύτητας με σίφτερ αυτό που λέμε έξις δευτέρα φύσις εγώ που έχω ελάχιστες ώρες με σίφτερ χάνω όπως είδα κάνοντας μερικούς γύρους με paddles γύρω στα 8- 9/10 σε κάθε γύρο εκτός από αυτούς όπου θα καταφέρω να αλλάξω σωστά και με ταχύτητα Jason gomaraki όλες τις ταχύτητες, αυτό στους 20 γύρους θα μου συμβεί μόνο σε έναν :hehe:.

The verdict is definitely paddles for ever άμα είναι να μου σπάσουν τα νεύρα να χ@σω το immersion :) αυτά είναι για σας τα παιδιά. 

Αλλά είμαι άρρωστος λέμε οπότε........ shifter κι ας βγαίνω και τελευταίος χμ καλά δεν ξέρω τελικά θα δω.

@sosna πως σου φαινομαι φοβερός Ντοστογιεφστικός χαρακτήρας ε άσπρο - μαύρο, ναι - όχι ??

 

Πανάκο Επίκουρος, ζην ηδέως λέμε.:kiss2:

 

Άστα τα υπόλοιπα.

 

Την ταχύτητα την έχεις,απλά θέλει να πολεμήσεις με τη muscle memory, την έξη που είπες.Ε μετά από μερικές εκατοντάδες αλλαγές θα έρθει κ αυτό.Εσύ απλά απόλαυσε τη διαδρομή μέχρι να έρθει η ώρα της ευφορίας κ του απροβλημάτιστου χωρίς χαμένη αλλαγή γύρου.

 

Ο διπολισμός σου όμως διέπεται κ από μια εσωτερική αδήρητο ανάγκη δικαίου κ καλυτέρευσης/βελτίωσης.Κοινώς είσαι achievement whore. :hehe:

 

Τα λέμε το βράδυ.

 

υγ:Άκη για οτι δεν καταλαβαίνεις ρώτα δεν είναι κακό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ο Τασος δε νομιζω να προλαβει να τρεξει,τον ρωτησα αν μπορουμε να μεταφερουμε τον αγωνα στις 22:00 αντι για 21:30
Αν συμφωνουμε, να γινει στις 22:00. Τι λετε; 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GoMaR said:

Μιας και ο Τασος δε νομιζω να προλαβει να τρεξει,τον ρωτησα αν μπορουμε να μεταφερουμε τον αγωνα στις 22:00 αντι για 21:30
Αν συμφωνουμε, να γινει στις 22:00. Τι λετε; 

Εμένα με βολεύει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

Το έχω πει και θα το ξαναπώ!! Αν χάνετε αλλαγές μία είναι η λύση!! ctrl+Q 

Κάθε φορά που χάνεις μία αλλαγή βλέπεις ότι κάνεις ζημιά στο κιβώτιο και αγχώνεσαι, με αποτέλεσμα να αυξάνονται τα λάθη που κάνεις. Οπότε κλείνεις το damage display, που έτσι και αλλιώς δε το χρειάζεσαι (σε αγώνες χωρίς pit stop) και είσαι coble!!! :D

Εμενα ρε παιδες δε μου δουλευει η καστομιά με κανεναν τροπο στο ασετο.

https://plus.google.com/photos/110359271046296764413/albums/6292723472455891025/6292723473208822370

Εχω δοκιμασει xpadder και virtual hshifter 2. Υπαρχει τελικα τροπος να βαλεις σε κουμπι του keyboard ταχυτητα ή τζαμπα το παλευω.

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Επειδη παλια ηταν 15λεπτα το qualify και οι τελευταοι αγωνες εγιναν 30 (λογω μεγαλων πιστων και ετσι ξεχαστηκε) πιστευω να καθιερωσουμε 

 

20:45 practice 60min

21:45 qualify 15min

22:00 race 40min

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.