Jump to content



[Greek Gatherings 29-7-16] Masserati gt4 @ Barcelona gp


Recommended Posts

Δοκίμασα τα πάντα validation,  reinstall  ,το έτρεξα από τον φάκελο εγκατάστασης , έτρεξα όλες τις εκεί εντολές,έσβησα το φάκελο ασσέττο κόρσα στα έγγραφα   .

Να σημειωθεί πως το raceroom kai to rf2 τρέχουν κανονικά ,επίσης αναγνωρίζεται κανονικά και η g27.

Καμιά συμβουλή ?

Το απλό. Ανοίγεις νέο θέμα, ανεβάζεις τα log και σου λένε.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Το απλό. Ανοίγεις νέο θέμα, ανεβάζεις τα log και σου λένε.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aυτό διάβαζα και ήμουν έτοιμος να κάνω χαχαχα.

Done !

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τους πρώτους γύρους με το αυτοκίνητο :D πήρε λίγο να συνηθίσω τα φρένα και πότε να περιμένω υπερστροφή με 3η αλλά μετά σαν να το είχα οδηγήσει ώρες, είχα και την πίστα φρέσκια από τα F1. Θα έχουμε πολύ καλό αγώνα νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ μερικούς γύρους... default setup μόνο, δεν δοκίμασα αλαγές.

96% grip με αυτοκίνητα που έχουν μόνο hard... τραγικό απλά, καμία ευχαρίστηση στην οδήγηση από μεριά μου, μονίμως με flatspot που με το servo να σε γαμάει στο κλώτσημα.

 

Προτείνω 98% grip, το αυτοκίνητο κάνει understeer παντού.

Παντού όμως :)

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stelios F. said:

Έκανα και εγώ μερικούς γύρους... default setup μόνο, δεν δοκίμασα αλαγές.

96% grip με αυτοκίνητα που έχουν μόνο hard... τραγικό απλά, καμία ευχαρίστηση στην οδήγηση από μεριά μου, μονίμως με flatspot που με το servo να σε γαμάει στο κλώτσημα.

 

Προτείνω 98% grip, το αυτοκίνητο κάνει understeer παντού.

Παντού όμως :)

Τραγικό γιατί δεν είναι ρεαλιστικό το 96% grip με hard tyres ή γιατί είναι λίγο το grip και δε προσφέρει ευχαρίστηση? Βασικά για να προτείνεις 98% grip,μάλλον θα είναι το δεύτερο. Απλά ρωτάω για σιγουριά και για να μαθαίνω :)

Link to comment
Share on other sites

Θα σε αναφέρω για προσβολή της δημοσίας αιδούς αν το κάνεις αυτό , βρε που έμπλεξα ανήθικοι παλιοχαρακτήρες .

Αφήστε την ιταλίδα ήσυχη είναι δικιά μου αν καταφέρω βέβαια να εκκινήσω το ασσέττο πράγμα που δεν βλέπω να γίνεται στο εγγύς μέλλον.

ΥΓ. Έβαλα το γκριπ στο 98 για δοκιμάστε ,σκίστε τα χρονόμετρα .

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως λίγο υποστροφικό με το base setup. Διορθώνεται εύκολα μαλακώνοντας 1-2 κλικ την μπροστά αντιστρεπτική.

@Lylankor ντροπή σου, διάβασα αυτό που έγραψες και έψαχνα να βρω ρύθμιση του διαφορικού :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχ, μα εγώ το είπα σαν μοναδικό παράπονο από το αυτοκίνητο γιατί δεν μπορείς να το αλλάξεις και μου φαίνεται γίνεται λίγο stiff με το που πατήσεις γκάζι.

 

Έχω το replay από χθές που έκανα τους πρώτους 3 γύρους με το αυτοκίνητο με 96% grip όποιος θέλει να δει, οι γραμμές πάνω κάτω πρέπει να είναι ΟΚ. Σήμερα δοκίμαζα λίγο τι παίζει με διάφορες αλλαγές στο σετ για να το κάνω να περνάει λίγο καλύτερα πάνω απο κερμπ, από οτι είδα πιο αδύναμες αντιστρεπτικές βοηθάνε.

https://drive.google.com/file/d/0B_cutJ1voh7IaExyTHhRQUdvMWM/view?usp=sharing

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Xristos asim said:

Πως θα βρω τον σέρβερ;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

κανονικα οπως ολους...  γραψε στην αναζητηση thelab και θα σου βγαλει 2 server... εναν με τις "φορμουλες" και εναν με το combo... για τον server με το combo μπορεις να μπαινεις και να βλεπεις τον καλυτερο χρονο σου καθως και των υπολοιπων http://managerdc8.rackservice.org:50299/lapstat

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.