Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

πριν 9 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Προς ενημέρωσή σας, τα διαβάζω, έστω και εν τάχει, τα reviews. Δεν ήξερα ότι είμαι υποχρεωμένος, όμως, να προβαίνω και σε ανάλυσή τους.

 

Η ανάλυση τους είναι επιβεβλημένη. Τι, νομίζεις ότι πετάς ένα ξερό πόστ και ξεμπέρδεψες; Το λιγότερο 3ήμερο μπαν αν συνεχίσεις.

Spoiler

Αποτέλεσμα εικόνας για trollface

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

....overvolt τον επεξεργαστη κ αγορα το Battlefield 5 ειναι η τιμωρια. Ολα τα αλλα ειναι σαπουναδες.

Κ αυτο γιατι δεν εβαλε NSFW για το review. Γλιστρησα απο τη καρεκλα μολις ειδα τη καρτα.

 

?

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Αυτή, 1-0.

Ευχαριστώ αμφότερους για τα cheap shots. Τα είπατε μεταξύ σας, γελάσατε κιόλας, όλα καλά.

Προς ενημέρωσή σας, τα διαβάζω, έστω και εν τάχει, τα reviews. Δεν ήξερα ότι είμαι υποχρεωμένος, όμως, να προβαίνω και σε ανάλυσή τους.

Παραθέτω τα links προς βοήθεια και ενημέρωση των συμμετεχόντων στο forum.

Συγγνώμη, δεν θα επαναληφθεί.

Καλή συνέχεια.

 

Emojis δε βλέπω και δεν ξέρω πώς να ερμηνεύσω το ύφος. Συνεπώς, φαντάζομαι δίπλα από τα αστειάκια 1-2 νοερά smileys και είμαι καλυμμένος. ?

 

Πέρα από την πλάκα, όμως...  Εφόσον τα links είναι προς βοήθεια και ενημέρωση των υπολοίπων συμμετεχόντων, ως συμμετέχων εγώ θα ήμουν ευγνώμων αν συνοδεύονταν από 1-2 γραμμές από το συμπέρασμα ή οτιδήποτε άλλο αξιομνημόνευτο.

 

Από τότε που έσπασε και η λειτουργικότητα που φόρτωνε τουλάχιστον τον τίτλο κάθε σελίδας, η μόνη πληροφορία που δίνει ένα link είναι ό,τι χωράει στο URL -που μερικές φορές δεν αρκεί ούτε για να αποφασίσεις αν αξίζει να το ακολουθήσεις.

 

Αν θυσιάζοντας μερικά δευτερόλεπτα επιπλέον από τον χρόνο σου μπορείς να εξασφαλίσεις την ευγνωμοσύνη και μερικών ακόμη συμμετεχόντων, ίσως είναι μια θυσία που θα ήθελες να την κάνεις. ?‍♂️

 

Spoiler
1 hour ago, tommybertsen said:

Το λιγότερο 3ήμερο μπαν αν συνεχίσεις.

 

Βέβαια, κάτι λέει και για μπαν ο "συνάδελφος" και ίσως είναι απλούστερο να σε αφήσω στα νύχια του! ?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος GoMaR έγραψε:

1)αντε παλι.. Μου θιχτηκες κιολας.

2)Πλακα εκανα. Συγνωμη εγω αν σε πειραξε.
Η αληθεια ειναι οτι καλα κανεις για να ειναι και μαζεμενα :)
Συγνωμη και παλι. Παμε παρακατω ?

 

Τα έχω διαχωρίσει, για να δεις πόσο αντιφατικό είναι το post σου.

Συγγνώμη που τόλμησα να ενοχληθώ. Δεν φτάνει που με ειρωνευτήκατε, τόλμησα να σας απαντήσω κιόλας, ενώ έχετε δίκιο:sarcastic:.

Ιάσονα, είναι η δεύτερη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο. Την πρώτη φορά, λειτουργώντας καλόπιστα, θεώρησα ότι κάνατε πλάκα.

Ξέρεις, δεν πιστεύω στο "τρίτη και φαρμακερή". Δύο φορές αρκούν.

 

πριν 17 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Emojis δε βλέπω και δεν ξέρω πώς να ερμηνεύσω το ύφος. Συνεπώς, φαντάζομαι δίπλα από τα αστειάκια 1-2 νοερά smileys και είμαι καλυμμένος. ?

Πέρα από την πλάκα, όμως...  Εφόσον τα links είναι προς βοήθεια και ενημέρωση των υπολοίπων συμμετεχόντων, ως συμμετέχων εγώ θα ήμουν ευγνώμων αν συνοδεύονταν από 1-2 γραμμές από το συμπέρασμα ή οτιδήποτε άλλο αξιομνημόνευτο.

Από τότε που έσπασε και η λειτουργικότητα που φόρτωνε τουλάχιστον τον τίτλο κάθε σελίδας, η μόνη πληροφορία που δίνει ένα link είναι ό,τι χωράει στο URL -που μερικές φορές δεν αρκεί ούτε για να αποφασίσεις αν αξίζει να το ακολουθήσεις.

Αν θυσιάζοντας μερικά δευτερόλεπτα επιπλέον από τον χρόνο σου μπορείς να εξασφαλίσεις την ευγνωμοσύνη και μερικών ακόμη συμμετεχόντων, ίσως είναι μια θυσία που θα ήθελες να την κάνεις. ?‍♂️

 

  Reveal hidden contents

 

Βέβαια, κάτι λέει και για μπαν ο "συνάδελφος" και ίσως είναι απλούστερο να σε αφήσω στα νύχια του! ?

 

Ναι, τι σχέση έχουν όλα αυτά με τη φτηνή ειρωνεία εκ μέρους σας;

Γράφεις ότι "Εφόσον τα links είναι προς βοήθεια και ενημέρωση των υπολοίπων συμμετεχόντων,"... Γιατί υπάρχει αμφιβολία επ' αυτού; Δηλαδή, για ποιον άλλο λόγο παραθέτω τους εκάστοτε συνδέσμους; Θέλω μια πρωτότυπη απάντηση.

Επίσης, πιστεύεις ότι επιθυμώ να παραθέτω μερικούς "ξερούς" συνδέσμους, άνευ ετέρου σχολιασμού; Δεν προλαβαίνω να γράψω περισσότερα.

Αν έχω τη χρονική δυνατότητα, βεβαίως και θα πω δυο πράγματα, αλλά δεν είμαι ειδικός και δεν θέλω να "πάρω στον λαιμό μου" όποιον διαβάσει δυο "ξερές" γραμμές με τα συμπεράσματά ενός μη ειδικού. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ας μπω κι εγώ στη συζήτηση, μια και έχω εκφράσει στο παρελθόν την προτίμησή μου...

Προφανώς η ευθιξία του καθενός βαθμονομείται από τον ίδιο, αλλά όσο μπορώ να διακρίνω τις προθέσεις των συμμετεχόντων ως εξωτερικός παρατηρητής, δεν νομίζω ότι ο σκοπός ήταν ειρωνία.

Κατά τα άλλα, μιλώντας μόνο για εμένα, σίγουρα βρίσκω πιο χρήσιμη μία παράθεση με δυο αράδες, παρά χωρίς. Αν η επιλογή είναι μισές παραθέσεις με προσωπικά σχόλια αντί διπλάσιες χωρίς, επιλέγω τις μισές. Αν η επιλογή είναι παραθέσεις χωρίς σχόλια ή καθόλου παραθέσεις, επιλέγω χωρίς σχόλια ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Τα έχω διαχωρίσει, για να δεις πόσο αντιφατικό είναι το post σου.

Συγγνώμη που τόλμησα να ενοχληθώ. Δεν φτάνει που με ειρωνευτήκατε, τόλμησα να σας απαντήσω κιόλας, ενώ έχετε δίκιο:sarcastic:.

 

Λοιπόν, Γιώργο, αφού η παραπάνω αποσυμπίεση από όλους δε σε κάλυψε, τότε να το πάρω κι εγώ σοβαρά.

 

Αν όντως ενοχλήθηκες, η πρέπουσα απάντηση είναι αναφορά. Αν είχες υποβάλει αναφορά, θα μπορούσα κάλλιστα να αφαιρέσω το μήνυμα του Ιάσονα και το δικό μου και να σου πω κατ' ιδίαν ακριβώς τα ίδια που έγραψα και παραπάνω.

 

Εφόσον επιλέγεις να απαντήσεις δημόσια με αστεϊσμούς ("Αυτή, 1-0.") και passive-aggressive τελεσίγραφα ("Συγγνώμη, δεν θα επαναληφθεί."), τότε δε δικαιούσαι να παίξεις ταυτόχρονα και το χαρτί του θιγμένου. Αυτό λέγεται "μονά-ζυγά δικά μου". Και προσβάλλει κι εσένα κι εμάς.

 

11 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Ναι, τι σχέση έχουν όλα αυτά με τη φτηνή ειρωνεία εκ μέρους σας;

Γράφεις ότι "Εφόσον τα links είναι προς βοήθεια και ενημέρωση των υπολοίπων συμμετεχόντων,"... Γιατί υπάρχει αμφιβολία επ' αυτού; Δηλαδή, για ποιον άλλο λόγο παραθέτω τους εκάστοτε συνδέσμους; Θέλω μια πρωτότυπη απάντηση.

Επίσης, πιστεύεις ότι επιθυμώ να παραθέτω μερικούς "ξερούς" συνδέσμους, άνευ ετέρου σχολιασμού; Δεν προλαβαίνω να γράψω περισσότερα.

 

Καθόλου φτηνή ειρωνεία. Σε ευήκοα ώτα είναι απλώς εποικοδομητική κριτική. Δικαιούσαι να είσαι πιο εύθικτος από ό,τι φανταστήκαμε και να ενοχληθείς από το ύφος της (βλ. άνω), αλλά αυτό δε σε εμποδίζει να λάβεις υπόψη την ουσία. Σημειωτέον, προφανώς τα μηνύματα ήταν αυθόρμητα και χωρίς καμία προσυνεννόηση.

 

Αν και δε βρίσκω κανέναν καλό λόγο γιατί να μην κάνεις copy-paste και 2-3 γραμμές από το συμπέρασμα κάθε άρθρου (κανείς δεν απαιτεί δικό σου executive summary), μπορώ να συμπεράνω ότι αυτό είναι το προσωπικό στυλ γραφής σου. Και βάσει αυτού του συμπεράσματος παλιότερα (σοβαρότερα) και τώρα (με αφορμή κάτι που εξέλαβα ως καλοπροαίρετο αστείο) σου επισημαίνω πώς θα μπορούσες να το προσαρμόσεις, ώστε οι αναρτήσεις σου να είναι σε όλους μας ακόμη πιο χρήσιμες από ό,τι είναι τώρα.

 

Όμως, σε τελική ανάλυση, γράφεις για τον εαυτό σου. Μπορείς να μας έχεις γραμμένους όλους κανονικά και να παραθέτεις ό,τι θες, όπως θες, εντός των κανόνων του φόρουμ.

 

(Ως κατακλείδα είχα παραφράσει και την παροιμιώδη φράση του Σπάθα με τρόπο που θεωρώ ότι ταίριαζε, αλλά υφέρπει ο κίνδυνος να παρεξηγηθείς, οπότε τη διαγράφω...)

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος acct έγραψε:

 

Λοιπόν, Γιώργο, αφού η παραπάνω αποσυμπίεση από όλους δε σε κάλυψε, τότε να το πάρω κι εγώ σοβαρά.

 

Αν όντως ενοχλήθηκες, η πρέπουσα απάντηση είναι αναφορά. Αν είχες υποβάλει αναφορά, θα μπορούσα κάλλιστα να αφαιρέσω το μήνυμα του Ιάσονα και το δικό μου και να σου πω κατ' ιδίαν ακριβώς τα ίδια που έγραψα και παραπάνω.

 

Εφόσον επιλέγεις να απαντήσεις δημόσια με αστεϊσμούς ("Αυτή, 1-0.") και passive-aggressive τελεσίγραφα ("Συγγνώμη, δεν θα επαναληφθεί."), τότε δε δικαιούσαι να παίξεις ταυτόχρονα και το χαρτί του θιγμένου. Αυτό λέγεται "μονά-ζυγά δικά μου". Και προσβάλλει κι εσένα κι εμάς.

 

 

Καθόλου φτηνή ειρωνεία. Σε ευήκοα ώτα είναι απλώς εποικοδομητική κριτική. Δικαιούσαι να είσαι πιο εύθικτος από ό,τι φανταστήκαμε και να ενοχληθείς από το ύφος της (βλ. άνω), αλλά αυτό δε σε εμποδίζει να λάβεις υπόψη την ουσία. Σημειωτέον, προφανώς τα μηνύματα ήταν αυθόρμητα και χωρίς καμία προσυνεννόηση.

 

Αν και δε βρίσκω κανέναν καλό λόγο γιατί να μην κάνεις copy-paste και 2-3 γραμμές από το συμπέρασμα κάθε άρθρου (κανείς δεν απαιτεί δικό σου executive summary), μπορώ να συμπεράνω ότι αυτό είναι το προσωπικό στυλ γραφής σου. Και βάσει αυτού του συμπεράσματος παλιότερα (σοβαρότερα) και τώρα (με αφορμή κάτι που εξέλαβα ως καλοπροαίρετο αστείο) σου επισημαίνω πώς θα μπορούσες να το προσαρμόσεις, ώστε οι αναρτήσεις σου να είναι σε όλους μας ακόμη πιο χρήσιμες από ό,τι είναι τώρα.

 

Όμως, σε τελική ανάλυση, γράφεις για τον εαυτό σου. Μπορείς να μας έχεις γραμμένους όλους κανονικά και να παραθέτεις ό,τι θες, όπως θες, εντός των κανόνων του φόρουμ.

 

(Ως κατακλείδα είχα παραφράσει και την παροιμιώδη φράση του Σπάθα με τρόπο που θεωρώ ότι ταίριαζε, αλλά υφέρπει ο κίνδυνος να παρεξηγηθείς, οπότε τη διαγράφω...)

Passive-aggressive... Μάλιστα...

Εάν θυμάσαι, όταν δήλωσα ότι αποχωρώ από το νήμα του Μακεδονικού ζητήματος -ω, τι έκπληξη- κράτησα τον λόγο μου. Ήτοι αποχώρησα.

Όταν, λοιπόν, γράφω ότι δεν θα επαναληφθεί το φαινόμενο της ανάρτησης σχετικών με τις gpu συνδέσμων, εννοώ ακριβώς αυτό και τίποτα παραπάνω.

Θα μου επιτρέψεις να διατηρήσω το αποκλειστικό δικαίωμα ερμηνείας και επεξήγησης όσων γράφω.

Θα μου επιτρέψεις, επίσης, να θεωρώ εαυτόν μη ειδικό, αν και λάτρης της τεχνολογίας, εξ ου και ο δισταγμός μου να προβώ σε σύνοψη όσων αναφέρονται στο εκάστοτε άρθρο ή σε εξαγωγή συμπερασμάτων από τα lidl. 

Εάν θεωρήσω ότι δύναμαι με ασφάλεια να γράψω δυο πράγματα, θα το κάνω.

Επιπροσθέτως, δεν γράφω για τον εαυτό μου. Δεν αποζητώ τέτοιου είδους δόξα.

Γράφω επιθυμώντας να βοηθήσω την κοινότητα και να μάθω 5 πράγματα από άτομα που γνωρίζουν.

Εν κατακλείδι, για να κλείσουμε εδώ το θέμα, με ειρωνευτήκατε, δεν θέλετε να το παραδεχτείτε, δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί αυτή η φιλική (το εννοώ, σας εκτιμώ αμφότερους) αψιμαχία, καλή καρδιά και πάμε παρακάτω. 

Υ.Γ. Να βοηθήσω με τον Σπάθα; Ο moderator και το gomar να κερδάνε και ο deadlazarus ας πάει να αγαπηθεί:hehe:...

 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

Ποιος δε θέλει να το παραδεχτεί; 

Σου ζητάω συγγνώμη από το πρώτο ποστ και  ας μου απάντησες με τον χειρότερο τρόπο (αυτή  1-0) ενω ξέρεις  ότι ήταν πείραγμα. 

 Και τώρα βλέπω κατεβατά.  Που να φανταστώ ο κακόμοιρος  που έγραφα αυτό το ποστ καθημενος σε μια ιερή ανθρώπινη στιγμή ότι θα γινόταν μπάχαλο το θέμα. 

Και επειδή δε θέλω συνέχεια, όπως και δέ σηκώνεις πείραγμα, δέ θα επαναληφθεί και πάμε παρακάτω. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

http://www.guru3d.com/news_story/geforce_gtx_1660_super_allegedly_confirmed_by_asus.html

 

Το βάζω σε spoiler, διότι είπα ότι δεν θα ξαναγράψω στο παρόν θέμα και δεν θέλω να καταλάβει κανείς ότι αθετώ τον λόγο μου?...

Ακόμα μία αδιάφορη κυκλοφορία από την πράσινη. Άντε, περιμένουμε και τις 1660 1/2 super, 1660 3/4 super κ.ο.κ...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγότερη ώρα από όση χρειάστηκες για τις γαλιφιές σου... ?

 

Quote

An NVIDIA GeForce 1660 Super series graphics card releases seem to have been confirmed by Asus, that's next to the GeForce 1650 Ti that we've told you about that is to release in October.

 

The GeForce 1660 Super would as well see a pre-Christmas season release.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

https://www.techpowerup.com/260140/evga-announces-geforce-rtx-2070-super-ultra-series-with-overclocked-memory

 

Ακολουθούν: rtx super duper ultra, rtx on ypersuperduper ultra, rtx on petsinos special edition, rtx on give me your money ultra ssc edition...

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Στιβει ο πετσινος το μαυρο κοτοπουλο αλλα ζουμι δε βγαζει αλλο. Αφου skipare την 2080 ti super περιμενουμε 3xxx με EUV sasmung 7nm.Oτιδηποτε αλλο ειναι χασιμο χρηματων προς το παρον.

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Μία ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
Μία ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Καλημέρα. Μαύρη Παρασκευή η σημερινή..

Ψήνεσαι να την "ασπρίσεις", ε; :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

Ψήνεσαι να την "ασπρίσεις", ε; :D

Πού τέτοια τύχη; Δεν χωράει στο καινούργιο κουτάκι μου. Πάω για minimal 2080ti.

  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

το άλλο δεν του λες, πάει να την κάνει κι αυτός όπως κάποιοι πράσινοι δημοσιογράφοι που μόλις στέρεψε το χρήμα πήγαν και μπήκαν στο payroll του Σαββίδη. Μέχρι κι ασπρόμαυρο rig ετοιμάζεται να φτιάξει ο θεομπαίχτης.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.