Jump to content



Είναι καμένο? Γενικό πρόβλημα στον υπολογιστή, τι συμβαίνει?


Recommended Posts

Παντως στις δυο πρωτες επιλογες μου βγαζει την τριτη εικονα.

 

Pic1.jpg

pic2.jpg

pic3(1 - 1 epilogi).jpg

 

Δοκιμασα να κανω την 1 και 3 επιλογη και τωρα με το που περασει το σημα των windows7 μπερδευονται ολα τα χρωματα και κολλαει εντελως το pc.

 

Πως αναιρω την εντολη αυτη ωστε να γυρισει στη προηγουμενη κατασταση?

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

Αν διακρινω καλά στη δευτερη φώτο επέλεξες τη πρψωτη επιλογη;

Επελεξε αυτη που λεει επιλογή όλων, τη τριτη δηλαδη. All σου ειπα λιγο πριν

 

επισης απορια το εχω. Αν μπηκες και δοκιμασες και ξαναφριζαρε, δεν κατεγραψε Minidump; Παλι αδειος ειναι ο φακελος;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα edit το προηγουμενο ποστ μου.

Δοκιμασα την 3 επιλογη και κολλησε το συμπαν.

 

Τωρα σε safe mode εκανα το διαγραφη υπαρχωντων ρυθμίσεων και ολα οκ τουλαχιστον ξεκιναει οπως πριν.

 

Οσο για το φακελο " Minidump" που λες δεν τον βλεπω μεσα στον φακελο των windows καθολου.

 

 

Edit: Δεν ξερω τι εγινε αλλα τουλαχιστον προς το παρον δουλευουν ολα κανονικα σε normal mode.

 

Λετε να τα παιξανε οι drivers της καρτας γραφικων(Ειχα τους 15.7.1)?

Να δοκιμασω νε περασω τους ποιο νεους 16.11.4?

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά πρωτη φορα δε μπορω να καταλαβω τιποτα. Ο φάκελος υπηρχε και ειχε μεσα αρχεια που εξαφανιστηκαν. Τωρα δεν υπαρχει ουτε ο φακελος παρολο που ετρεξε ο verifier και κολλησαν ολα; Μπλε οθονη δε πεταξε; Το restart που σου ειχα πει το απενεργοποιησες για να την δεις αν σκάσει; Το pagefile ειναι ενεργοποιημενο;

 

Ελπιζω σε κανα δίωρο να βρεθω σε πισι μπας και ξαναδιαβαζοντας καταλαβω τι παιζει. 

Για τους drivers που με ρωτας δε ξερω αν φταινε αυτοι μιας και το μηχανημα σου δε λεει να "μιλησει".

 

αλκα αφου εχεις παλιους βαλε νεους

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πεταξε μπλε οθονη απλα μπλεχτηκαν τα γραφικα/χρωματα εντελως και κολλησε εκει το συστημα.

 

Το restart system το εχω μονιμως απενεργοποιημενο απο οταν ειχα εγκαταστησει τα windows7.

 

Edit: Τελικα για την καρτα γραφικων μου αυτοι οι οδηγοι που εχω ειναι οι τελευταιοι.

 

 

Μπορεις να μου εξηγησεις γιατι ξαφνικα τωρα ο υπολογιστης δουλευει?

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα κόλλησε παλι.

 

Με περιπαίζει το μηχανημα.

 

 

Οποτε του ερθει κολλαει και οποτε του ερθει ξεκολλαει δεν ξερω.

 

Γι' αυτο ακριβως το λογο πιστευω απο την αρχη οτι ειναι το τροφοδοτικο γιατι ποτε δινει σωστο ρευμα ποτε οχι.

 

Δεν ξερω θα βρω απο δευτερα ενα σωστο τροφοδοτικο να δοκιμασω καποιες ωρες να δω αν πραγματικα φταιει αυτο.

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

 

Θα επανερθω οταν βρω τροφοδοτικο να δοκιμασω.

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

Καρτα γραφικων και τροφοδοτικο ας ειναι αλλωστε δεν ειναι ο βασικος μου υπολογιστης.

 

Καμια μητρικη ή κανενας επεξεργαστης να μην ειναι γιατι θα πρεπει να αλλαξεις πολλα μαζι μετα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειχατε δικιο δοκιμασα 2 διαφορετικα τροφοδοτικα και μου κανει ακριβως το ιδιο.

 

Οποτε δεν ειναι το τροφδοτικο.

 

Τωρα τι στο καλο ειναι ο θεος και η ψυχη του γιατι ποτε το κανει και ποτε οχι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορειτε να μου πειτε για να ξερω κι εγω τι ακριβως πρεπει να κοιταξω σε αυτον τον φακελο οταν και αμα υπαρξει?

 

Λες ετσι στα ξαφνικα να κανουν ιστοριες απο το τιποτα οι drivers της καρτας γραφικων?

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος fits79 έγραψε:

Δεν μπορειτε να μου πειτε για να ξερω κι εγω τι ακριβως πρεπει να κοιταξω σε αυτον τον φακελο οταν και αμα υπαρξει?

Δε μου είναι καθόλου δύσκολο αλλά με ρωτάς το απο πάνω. Τι να κοιτάξεις στο φάκελο αν αυτός υπάρξει.

και σου λέω να δεις τα αρχεία που θα έχει μέσα όταν τα έχει και να τα ανεβάσεις.

 

Θες να τα ανοίξεις να τα δεις; google blue screen viewer

 

Για το άλλο που έκανες εντιτ πιο πάνω. Σε safe mode είσαι καλά και σου ξαναλέω ότι πάει σε θέμα driver. Που είναι το ξαφνικό;

Απλά δεν εχεις minidumps για να δουμε τι φταίει. Είχες και εξαφανίστηκαν μαζί με το φάκελο. Υποθέσεις μπορώ να κάνω αφού έτρεξες τον verifier και παρόλο που έσκασε δεν έγραψε τίποτα.

 

Link to comment
Share on other sites

Θες να βγάλουμε άκρη ή να μιλάμε για κουλά; Μηχάνηματα είναι που όταν κολλάνε κάνουν κουλά πράγματα τις περισσότερες φορές. Αλλιώς δε θα ψάχναμε γενικά αλλά θα λέγαμε σαν αυθεντίες αυτό είναι άλλαξε το και τέλος.

 

Στη θέση σου θα έτρεχα πάλι τον verifier να προκαλέσω BSOD. Επαναλαμβάνω μία ερώτηση που σου είχα κάνει και δεν την απάντησες. Το pagefile είναι Enable? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.