Jump to content



Χαλαρή κουβεντούλα (το ΠΟΘ του μάστορα :p) και προτάσεις για τη βελτίωση της κατηγορίας (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ POST)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ότι κάνεις την πρώτη μέρα του χρόνου, θα κάνεις και τον υπόλοιπο χρόνο έλεγε η γιαγιά μου.

Για αυτό και εγώ έβγαλα σήμερα εργαλεία, έκανα τρύπες στον τοίχο με το κρουστικό για να ακουστεί σε όλη την πολυκατοικία😀 λίγο ηλεκτροκόλληση, λίγο τροχός, λίγο βίδωμα, ...

 

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Γιώργος 1 έγραψε:

Ότι κάνεις την πρώτη μέρα του χρόνου, θα κάνεις και τον υπόλοιπο χρόνο έλεγε η γιαγιά μου.

Για αυτό και εγώ έβγαλα σήμερα εργαλεία, έκανα τρύπες στον τοίχο με το κρουστικό για να ακουστεί σε όλη την πολυκατοικία😀 λίγο ηλεκτροκόλληση, λίγο τροχός, λίγο βίδωμα, ...

 

Ελπίζω τα μαστορέματα να στέφθηκαν από επιτυχία. 😋

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

Ελπίζω τα μαστορέματα να στέφθηκαν από επιτυχία. 😋

 

Το <έργο> ήταν η τοποθέτηση κρεμασταριών στις βεράντες για να κρεμάω- αποθηκεύω τις λεκάνες, τις σκούπες, τις σφουγγαρίστρες, ...

Αφού είχα προμηθευτεί τα κατάλληλα κρεμαστάρια από Κίνα, τα τοποθέτησα μετά από πολύ σκέψη. Σε κάποια κρεμαστάρια έκανα τροποποιήσεις, για αυτό χρειάστηκε ηλεκτροκόλληση και τροχός.

Συνεχίζω και σήμερα.

 

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παραλαμβάνω το πρωί από AliExpress κάτι κρεμαστάρια που έλεγαν ότι είναι ανοξείδωτα αλλά δεν ήταν.

Τους στέλνω ένα βιντεάκι και τους λέω ότι δεν είναι ανοξείδωτα γιατί τα πιάνει πολύ καλά ο μαγνήτης, ενώ ένα άλλο που τους δείχνω που είναι ανοξείδωτο δεν το πιάνει καθόλου.

Μετά από μερικές ώρες μου επέστρεψαν τα χρήματα. Παραθέτω το βιντεάκι. 😃

Και το ανοξείδωτο και τους μαγνήτες, μαζί και με άλλα, το πρωί τα παρέλαβα.

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
Link to comment
Share on other sites

Σε καλο σαμαρειτη επεσες...

Το οτι το πιανει ο μαγνητης δε σημαινει οτι δεν ειναι ανοξειδωτο. Υπάρχουν ανοξειδωτα που τα πιανει κ ανοξειδωτα που δε τα πιανει.

 

Περισσοτερα @ΓιαγκΤ

Εκτος

αν κανω λαθος που θα ερθει με σφυρι σιδερενιο να με διορθώσει :p

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Σε καλο σαμαρειτη επεσες...

Το οτι το πιανει ο μαγνητης δε σημαινει οτι δεν ειναι ανοξειδωτο. Υπάρχουν ανοξειδωτα που τα πιανει κ ανοξειδωτα που δε τα πιανει.

 

Περισσοτερα @ΓιαγκΤ

Εκτος

αν κανω λαθος που θα ερθει με σφυρι σιδερενιο να με διορθώσει :p

 

 

Το ξέρω ότι υπάρχουν και ανοξείδωτα που τα πιάνει ο μαγνήτης, όπως το φθηνότερο 201, αλλά τα πιάνει λιγότερο από ότι το σίδερο, και το ανοξείδωτο αυτό δεν γυαλίζει σαν χρώμιο όπως αυτό που έδειξα εγώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Βιντεάκι με δύο λεκάνες που κατά δήλωση των πωλητών η αριστερή είναι από ανοξείδωτο 304 και η δεξιά από το φτηνότερο ανοξείδωτο 201. 😀

Τις έχω και τις χρησιμοποιώ αρκετά χρόνια.

Το 304 είναι πιο γυαλιστερό και δεν το πιάνει ο μαγνήτης, το 201 είναι πιό σκοτεινό και το πιάνει ο μαγνήτης.

 

Έχω όμως και άλλα αντικείμενε που είναι σίγουρα από 201 και δεν τα πιάνει ο μαγνήτης.

 

 

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Γραφτήκατε στο Εθνικό Μητρώο Επικοινωνίας (ΕΜΕπ);

Για να σας βρίσκουν εύκολα κράτος, εφορία, τράπεζες, αστυνομία,  στρατός, ...

Άντε να γίνουμε και εμείς Ευρώπη. 😃

 

 

gov_gr-thumb-1200.png
WWW.GOV.GR

Καταχωρίστε ηλεκτρονικά τα στοιχεία επικοινωνίας σας στο Εθνικό Μητρώο Επικοινωνίας για να είναι διαθέσιμα στις ηλεκτρονικές...

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, το μέλος Γιώργος 1 έγραψε:

Γραφτήκατε στο Εθνικό Μητρώο Επικοινωνίας (ΕΜΕπ);

Για να σας βρίσκουν εύκολα κράτος, εφορία, τράπεζες, αστυνομία,  στρατός, ...

Άντε να γίνουμε και εμείς Ευρώπη. 😃

 

 

gov_gr-thumb-1200.png
WWW.GOV.GR

Καταχωρίστε ηλεκτρονικά τα στοιχεία επικοινωνίας σας στο Εθνικό Μητρώο Επικοινωνίας για να είναι διαθέσιμα στις ηλεκτρονικές...

Βασική προϋπόθεση διαλειτουργικότητας πληροφοριακών συστημάτων και υπηρεσιών είναι οι υπηρεσίες καταλόγου, μέρος των οποίων είναι το παραπάνω.

Ανεξάρτητα από τις τεχνικές λεπτομέρειες της υλοποίησης, είναι αυτονόητο ότι όποιος θέλει ηλετρονικές συναλλαγές με το Δημόσιο, πρέπει να επιβεβαιώσει τα στοιχεία επικοινωνίας και ταυτοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορείς να καταχωρήσεις το ίδιο κινητό τηλέφωνο σε δεύτερο άτομο.

Ήθελα να βάλω το δικό μου κινητό στην καταχώρηση της μάνας μου, αφού εγώ κάνω όλες τις διεκπεραιώσεις. Στην εφορία το έχω βάλει εδώ και χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.