Jump to content



Επιλογή νέας ημέρας του Gathering απο το νέο έτος!


GoMaR

Recommended Posts

On 14/12/2016 at 5:59 ΜΜ, το μέλος Stelios F. έγραψε:

OMG σε αυτά τα links @sosna :)

Eίδα ένα SS, κάποιος έκανε 370laps practice για ένα απλό Race, όσα κάνω εγώ και ο @akis_z80 συνδυασμένα και για τα 6 league races μαζί :p

Good stuff...

 

Βρε Στέλιε αφού σου το είχα πει όταν κάποτε πέρασες από το δίπλα καφενείο πως δεν μετράει σωστά το μηχανάκι του liveracers ,μάλιστα είχες αναρωτηθεί για το νούμερο που έβλεπες όταν έκανες μερικούς μόνο γύρους και σου είχε γράψει πολλούς παραπάνω, το ξέχασες μου φαίνεται.

Να μη ξεχάσω να σε συγχαρώ  για τις επιδόσεις σου πράγματι είναι πολύ υψηλές και αξιοζήλευτες και να προσθέσω απλά πως το να κάνει κάποιος πολλούς γύρους για να μάθει η να ευχαριστηθεί το παιχνίδι που αγόρασε δεν πρέπει να γίνεται αιτία για να υποστεί ένα είδος "bullying" ,τι πρέπει δηλαδή να γίνεται να λιώνουμε όλοι οφλάιν να είναι άδειοι οι σέρβερς και να κατεβαίνουμε να λέμε τη μέρα του αγώνα πως τάχα μου δεν ασχολήθηκα καθόλου ?

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

να κάνει κάποιος πολλούς γύρους για να μάθει η να ευχαριστηθεί το παιχνίδι που αγόρασε δεν πρέπει να γίνεται αιτία για να υποστεί ένα είδος "bullying" ,τι πρέπει δηλαδή να γίνεται να λιώνουμε όλοι οφλάιν να είναι άδειοι οι σέρβερς και να κατεβαίνουμε να λέμε τη μέρα του αγώνα πως τάχα μου δεν ασχολήθηκα καθόλου ?

Μη μασάς ρε.

Δες εδώ :gyro:δικούς μου να χορτάσει η ψυχή σου.

3786 γύρους μόνο στην bl gp.:hehe:

Και έχω κάνει και άλλους τόσους off σίγουρα. 105 χιλιάδες χιλιόμετρα μόνο online μέσα σε 2 χρόνια.

Untitled1.png

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος wolves έγραψε:

Γραφει πουθενα στη φωτογραφια για γυρους;  :hehe:

Είμαι κ λάς...

Τί να κάνουμε!:whip:

 

Εντωμεταξύ θυμάμαι πως έψαχνα τόσο πολύ να κερδίσω κανά δέκατο στην ομάδα που είχα βάλει σαν driver γυναίκα οδηγό. (λιγότερα κιλά - ίσως)

Είχε επιλογή το lfs.:p

Στις δε δεξιόστροφες πίστες πολλές φορές επιλέγαμε δεξιοκίνητο και τούμπαλιν στις αριστερόστροφες.

Μιλάμε για πειραγμένους... :jumpy:

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε εσείς είστε άρρωστοι... τί νούμερα είναι αυτά!!! Δουλειές δεν έχετε;;; Να μην αισθάνομαι άσχημα που είμαι μονίμως 4 δευτερόλεπτα πίσω.. αλλά θα μου πεις με 30-40 laps προπόνηση και ελάχιστη εμπειρία στα sims τί να περιμένεις.

 

Με TC off όντως γύριζε λιγάκι στην έξοδο, δεν αισθάνθηκα να βοηθιέμαι ιδιαίτερα, θα έλεγα οτι ήθελε προσοχή στην έξοδο του S μετά την ευθεία που ακολουθεί την eau rouge. Και στο bus stop δεν πρόσεξα και μου φυγε νομίζω τουλάχιστον μια φορά, ήθελε να την περνάς με μισό γκάζι κατ' ελάχιστο. Την άλλη φορά, όλα TC on. Το πρόβλημα που έχω στο αυτοκίνητο αυτό είναι να ακολουθήσω την τροχιά που θέλω κατά την είσοδο στη στροφή, αν μπω καλά βγαίνει ωραία στην έξοδο. Μου υποστρέφει αρκετά ιδίως αν παω να φρενάρω κιόλας.

 

Μόλις πάω σπίτι θα σας δείξω και το σεταπ, που μάλλον πρεπει να του έβγαλα τον αντίχριστο στα toe και camber χααχαχα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος konnos έγραψε:

Ρε εσείς είστε άρρωστοι... τί νούμερα είναι αυτά!!! Δουλειές δεν έχετε;;; Να μην αισθάνομαι άσχημα που είμαι μονίμως 4 δευτερόλεπτα πίσω.. αλλά θα μου πεις με 30-40 laps προπόνηση και ελάχιστη εμπειρία στα sims τί να περιμένεις.

 

Ήταν παιχνιδάρα το lfs, επανάσταση σε σχέση με οτιδήποτε.

Ακόμα σε κάποια σημεία το assetto τον π.νει.

1ον σε στάτς που το LFS world ήταν απο άλλο πλανήτη.

2ον τα αμάξια τσαλακώνονταν και όχι απλά γρατζουνιόνταν η μπογιά.

3ον απογειωνόντουσαν, τούμπαραν και παρέμεναν τουμπαρισμένα στην πίστα... (το πρώτο το εχω πετύχει στο assetto τα άλλα 2 όχι)

4ον οι μικρές λεπτομέριες. Είχες μίζα για να βάλεις μπρός έσβηνε αν κοκκάλωνες manual αμάξι δίχως συμπλέκτη, δεν σου έκανε τα teleport του pit στο τέλος του αγώνα όπως ανόητα κάνει το assetto...

 

Ένα θα σου πω OLFSL το επίσημο league που τρέχαμε τότε στην 1η, 2η ίσως και 3η χρονιά του, κυριακή παρά κυριακή, τις κυριακές που δεν είχε f1 για να μη την χάνουμε ούτε αυτή.  

Είχε μέσο όρο 180 άτομα, χωρισμένους σε 10 pool των 18 αυτοκινήτων.

 

Ξεκινούσαμε προετοιμασία την κυριακή αμέσως μετά τον αγώνα για το επόμενο combo που ήταν 14 μέρες μετά...

Παρασκευή πριν το ΣΚ έκλεινε ο server με τις κατατακτήριες, βάση των οποίων έμπαινες στο ανάλογο pool.

 

Ε όλοι έμπαιναν παρασκευή να κάνουν τους 10 γύρους που είχαν διαθέσιμους για να μη χάσουν ούτε μια μέρα προπόνησης.

  

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Που κολλάνε όλα αυτά?!! Σας έχασα τελείως!! 

 

@uhu Όταν ήταν το lfs δεν υπήρχαν και άλλα sim της προκοπής!! Αυτή τη στιγμή υπάρχουν 4 sim το καθένα καλύτερο στο δικό του τομέα! Κάθε ήπειρος έχει και το δικό της Sim :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λέω αυτά που λέω όχι για να πω τον πόνο μου.

Αλλά για να δω βελτιώσεις.

Το 1) και το 4) απο αυτά που αναφέρω σαν ελλείψεις φτιάχνονται τουλάχιστον εύκολα... 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, uhu said:

Λέω αυτά που λέω όχι για να πω τον πόνο μου.

Αλλά για να δω βελτιώσεις.

Το 1) και το 4) απο αυτά που αναφέρω σαν ελλείψεις φτιάχνονται τουλάχιστον εύκολα... 

Και τι είμαστε εδώ το forum του Kuno?

Link to comment
Share on other sites

Λέω αυτά που λέω όχι για να πω τον πόνο μου.

Αλλά για να δω βελτιώσεις.

Το 1) και το 4) απο αυτά που αναφέρω σαν ελλείψεις φτιάχνονται τουλάχιστον εύκολα... 

Και σε εμάς τουμπαρουν.

Μεταξύ μας, προτιμώ ένα σιμ που συμπεριφέρεται σωστά μέχρι το τουμπαρισμα και όχι μετά από αυτό...

Άσε που αν τα αμάξια τουμπαραν τόσο εύκολα, οι δρόμοι θα ήταν γεμάτοι με αμάξια να στηρίζονται στους καθρέπτες....

Αλλά ναι, για την εποχή του , φανταστικό.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος liakjim έγραψε:

Και σε εμάς τουμπαρουν.

Μεταξύ μας, προτιμώ ένα σιμ που συμπεριφέρεται σωστά μέχρι το τουμπαρισμα και όχι μετά από αυτό...

Άσε που αν τα αμάξια τουμπαραν τόσο εύκολα, οι δρόμοι θα ήταν γεμάτοι με αμάξια να στηρίζονται στους καθρέπτες....

Αλλά ναι, για την εποχή του , φανταστικό.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, panosdimp said:

Βρε Στέλιε αφού σου το είχα πει όταν κάποτε πέρασες από το δίπλα καφενείο πως δεν μετράει σωστά το μηχανάκι του liveracers ,μάλιστα είχες αναρωτηθεί για το νούμερο που έβλεπες όταν έκανες μερικούς μόνο γύρους και σου είχε γράψει πολλούς παραπάνω, το ξέχασες μου φαίνεται.

Να μη ξεχάσω να σε συγχαρώ  για τις επιδόσεις σου πράγματι είναι πολύ υψηλές και αξιοζήλευτες και να προσθέσω απλά πως το να κάνει κάποιος πολλούς γύρους για να μάθει η να ευχαριστηθεί το παιχνίδι που αγόρασε δεν πρέπει να γίνεται αιτία για να υποστεί ένα είδος "bullying" ,τι πρέπει δηλαδή να γίνεται να λιώνουμε όλοι οφλάιν να είναι άδειοι οι σέρβερς και να κατεβαίνουμε να λέμε τη μέρα του αγώνα πως τάχα μου δεν ασχολήθηκα καθόλου ?

 

Έχεις δίκιο το είχα ξεχάσει...

Απ'ότι είδες δεν ανέφερα όνομα, απλά είδα 300+ γύρους και ζήλεψα αυτόν που είχε το χρόνο να κάνει τόσα λάψ, κανένα bullying.

 

Λιώνουμε offline, προσωπικά εγώ δεν έχω κάνει ούτε 1 lap practice offline όταν υπάρχει practice server up, μου αρέσει όταν υπάρχουν και άλλα αυτοκίνητα στο track, δίνει μια ψευδαίσθηση trackday :) 

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, liakjim said:

Και σε εμάς τουμπαρουν.

Μεταξύ μας, προτιμώ ένα σιμ που συμπεριφέρεται σωστά μέχρι το τουμπαρισμα και όχι μετά από αυτό...

Άσε που αν τα αμάξια τουμπαραν τόσο εύκολα, οι δρόμοι θα ήταν γεμάτοι με αμάξια να στηρίζονται στους καθρέπτες....

Αλλά ναι, για την εποχή του , φανταστικό.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και από grip με λίγη βοήθεια από κερμπ θα έπρεπε να μπορούμε να τα τουμπάρουμε, ειδικά πχ το audi που τρέχαμε. Αλλά το πιο προφανές είναι παγιολισθαίνοντας σε αμμοπαγίδες που όλα τα αυτοκίνητα θα έπρεπε να τουμπάρουν. Όλα αυτά προφανώς επηρεάζουν τη μέρα του αγώνα, έτσι? Τα αυτοκίνητα δεν τουμπάρουν Δευτέρες και Παρασκευές :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.