Jump to content



CLC 2 The endurance cup - RACE 2 @ SILVERSTONE 19/1/2017


thazio

Recommended Posts

πριν 17 ώρες, το μέλος JohnnyGTR έγραψε:

Που μπορουμε να δουμε τις βαθμολογιες ?

Λογικά πρέπει να μαστε 4οι.

Jegermeister 100 -110

Alitalia καμιά 78άρα

Castrol 74-76

Ρε πσόλ 70-73

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας εχει τυχει ποτε να μπειτε στα pit και να μην σας εμφανιζει το UI για τα pit settings?  Δυστυχως στον αγωνα τα πηγα ονειρικα για εμενα καθως ειμουνα στην 15η θεση για πρωτη φορα, μεχρι και τον 22ο γυρο. Τοτε μπαινω pit και μου εμφανιζει το UI στιγμιαια και μολις κοκαλωνω το αυτοκινητο, το UI εξαφαζεται. Εκανα μπρος  πισω, τιποτα ξανα το ιδιο.

 

Αποτελεσμα? Εκανα back to pits και εφαγα και penalty για να ανεφοδιαστω. Ετσι εχασα τουλαχιστον 1μιση λεπτο και κατεληξα στην αγαπημενη μου τελευταια θεση ξενερωμενος οπως σε καθε αγωνα :D
.
Λετε να φταιει οτι χρησιμοποιω VSR και τρεχω στα 1440p 1080p οθονη? Γενικα αν εχει ξανατυχει σε καποιον, θα θελα βοηθεια για να μην μου ξανασυμβει.

 

Συγχαρητηρια σε teamates και αντιπαλους για εναν απο τους καλυτερους αγωνες που εχω τρεξει απο τοτε που μπηκα στην παρεα :D Και εννοειται στον @thazio για ολα οσα εχει κανει ~

Έγινε επεξεργασία από khr1s
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις είναι σα να είχες βάλει 0 lt και καμία αλλαγή σε ζημιές κι ελαστικά και σου έκανε πιτ 0 δευτερόλεπτα. Για VSR δε ξέρω, έτρεχα παλιότερα με αυτό αλλά δεν μου έτυχε.

 

Την επόμενη φορά βάλε Pitconfig και ξεμπερδεύεις.

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

Yeap δεν είχες σετάρει το pit config.. με αποτέλεσμα να σου κάνει στιγμιαίο pit stop... Το παρατήρησα  και γω τις προάλλες ότι το pit config συνεχίζει να δουλεύει ακόμα και αν δεν έχεις "ανοιχτό" το app.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον λυση θα βγαλω τελειως το pit config που είχα,αλλά το είχα κλειστό, και θα βάλω την τελευταία του έκδοση. Αυτο πρεπει να δημιουργησε το προβλημα, εγω σκεφτομουν μηπως επαιζε τιποτα με την αναλυση του UI. Μερικές φορές οταν παίζω με VSR και κάνω Alt+Tab να πάω σε browser π.χ. και γυρισω μετα στο Assetto το UI του δεν κάνει σωστα scale με αποτελεσμα να βλέπω μονο το πάνω αριστερα μέρος της οθονης μου.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον λυση θα βγαλω τελειως το pit config που είχα,αλλά το είχα κλειστό, και θα βάλω την τελευταία του έκδοση. Αυτο πρεπει να δημιουργησε το προβλημα, εγω σκεφτομουν μηπως επαιζε τιποτα με την αναλυση του UI. Μερικές φορές οταν παίζω με VSR και κάνω Alt+Tab να πάω σε browser π.χ. και γυρισω μετα στο Assetto το UI του δεν κάνει σωστα scale με αποτελεσμα να βλέπω μονο το πάνω αριστερα μέρος της οθονης μου.


Με alt+enter ξανά φτιάχνει.
1440p το έχω, εσύ?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποτελέσματα και βαθμολογίες.

Κοιτάξτε όλοι τα δικά σας μήπως μου ξέφυγε κάτι.

 

results race 2 SPA + standings.jpg

 

Οι Τάσος και Poloman ξέρουν γιατί έχουν ποινή, ο Βillys για την μπλέ σημαία ιδιαίτερα στον 2ο Μάνο.

Όλα τα άλλα ήταν μέσα στα πλαίσια πλην ίσως του Johnny με τον Liakjim που ήταν οριακό οπότε ο Johnny έχει  πάρει κίτρινη ;).

 

 

Χαμός στη βαθμολογία ιδιαίτερα στις ομάδες και από την 3η θέση στους οδηγούς.

Βέβαια δεν έχει κριθεί τίποτα 

 

Περιμένουμε τους ΜΑΡΤΙΝΙ και τον Lylankor για να δέσει το γλυκό.

Lazy Dog όλα καλά;

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2017 at 2:13 ΠΜ, το μέλος liakjim έγραψε:

Λίγο προσοχή στον @JohnnyGTR που έκλεισε πάνω μου στο apex στον 1ο γύρο και μου χάλασε ίσως όλον τον αγώνα.

 

 

και στον @ferrarimanos για το dive bomb και χτύπημα . Δεν κάνω αναφορά.

 

 

Σκεφτείτε να βάλετε το helicorsa. Αποτρέπει το 1ο χτύπημα σίγουρα.

 

http://www.racedepartment.com/downloads/helicorsa.5199/

title_small-jpg.81406

 

 

Δημητρι ξερεις ποσο ευκολο ειναι να χασεισ τα φρενα σε εκεινο το σιμιο! Δες πως το χειριστικα εγω στον 4ο γυρο ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.