Jump to content



CLC 2 The endurance cup - RACE 2 @ SILVERSTONE 19/1/2017


thazio

Recommended Posts

πριν 11 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Στο 1ο stint μέχρι να σε περάσω, ναι έχανα λίγο. Μια τρίχα χαχαχαχαχα

 

@thazio, report τον @PolomanGR. Στον 37 γύρο.

 

 

Guilty as charge.Συγγνώμη Δημητρη.

Ημουν κουρασμενος,ειχα εξοδο,και οπως πηγα να μπω νομιζα ησασταν αρκετα μακρια,και παλι θα εμπαινα χωρις θεμα,αλλα γλιστρησε το αμαξι και αρχισα τις σβουρες.

 

 

 

Θελω να σας ευχαριστήσω ολους χθες,που τραβηξατε τοση ταλαιπωρία για να συμμετέχω και εγω στον αγωνα.

Σπανια βρισκει κανεις τοσο καλες "κοινοτητες" πλεον,και ειναι ενας λογος που εχω κολλησει με αυτο το παιχνιδι.

Έγινε επεξεργασία από PolomanGR
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ήταν ένας πολύ κακός αγώνας... Δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ και να οδηγήσω σωστά με τίποτα... Δεν είχα καθόλου καλό feedback (πείραξα ρυθμίσεις ο μ@λακας), γλίστραγε η καρέκλα, είμαι και εν μέσω εξεταστικής και μάλλον όλα παίξαν τον ρόλο τους... Αποτέλεσμα όλον αυτών να μην καταλάβω ότι στις 2ες κατατακτήριες ήμουν με TCoff και να γλιστράω συνεχώς... Όταν το κατάλαβα ήταν αργά... Πρόλαβα να κάνω γύρο αλλά πολύ κακό με αποτέλεσμα να ξεκινήσω προτελευταίος...

 

Επίσης χρωστάω ένα μεγάλο συγγνώμη στον @thazio για το χτύπημα... Δεν υπάρχει δικαιολογία απλά κάπου αφαιρέθηκα (παίζει να κοιτούσα helicorsa και να έχασα το brake point)... Αν κρίνει πως πρέπει να ρίξει ποινή θα το δεχτώ χωρίς κανένα πρόβλημα καθώς παίζει να του χάλασα τον αγώνα... Μετά επιδιόρθωσα την ζημιά στο body και η επιδιόρθωση έγινε πιο γρήγορα από το γέμισμα της βενζίνης (δεν ήταν πολύ μικρή η ζημιά)...

 

Μπράβο σε όλους για τον τερματισμό και στον @thazio για την διοργάνωση...

 

Επίσης μπράβο στον @uhu που ήταν πολύ ανταγωνιστικός (δεν ακολούθησα την τακτική σου  με τα 100lt )  και υψώνει το ανάστημα της ομάδας μας μαζί με τον @angeln1ck...

 

Περιμένω τον επόμενο να τον χαρώ γιατί σε αυτόν έφαγα πίκρα...

 

:offtopic:Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει settings απο g27 για αυτήν την έκδοση (δεν ξέρω αν έχετε αλλάξει ή μπα με τα update)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας ας πω και εγω με την σειρα μου μπραβο στον @thazio για την διοργανωση καθως και σε ολα τα παιδια που τρεξανε και δημιουργηθηκε ενας ακομη ωραιος αγωνας! 
Ο αγωνας μου ξεκινησε τελεια καθως στον πρωτο γυρο, κιολας, ειχα παρει 2-3 θεσεις και μεχρι τον τριτο γυρο ακολουθουσα το τρενακι των πρωτοπορων....
ως εκει ομως!! :lol: η ελλειψη προπονησης (εκανα μονο 10 γυρους την ημερα του αγωνα!!) με αφησε με κακο σεταπ (αν και μου ειχε δωσει ο @uhu ενα) και το σημαντικοτερο με κρυα λαστιχα! στον 6 γυρο εκανα παρεα στους ουραγους...
Απο εκει και μετα αρχισα να ξαναβρισκω πατηματα και να καταφερνω να ψιλοζεσταινω τα λαστιχα μου. αρχισε σιγα σιγα η ανοδος και με την καλη, μαλλον, στρατηγικη που ακολουθησα (αργησα να μπω στα πιτ, 25 γυρο) εχοντας πιο φρεσκα λαστιχα, ετρεχα, σαν τον βεγγο, μπας και πιασω τον @Georgiadis Giorgos . τους τελευταιους 15 γυρους τους απολαυσα καθως, ναι μεν, ετρεχα μονος αλλα εβλεπα οτι η αποσταση με τους προπορευομενους οδηγους μειωνονταν! Οι ερωτησεις μου στο crew chief ειχαν παρει φωτια. Εν τελει, επιασα τον Γιωργο αλλα αλλο να πιασεις καποιον και αλλο να τον περασεις! Ισως αμα ειχα 1-2 γυρους να τον πιεσω θα τον αναγκαζα στο λαθος! 

Μπραβο @uhu για την επιδοση και τους βαθμους που εδωσες στην ομαδα μας... @tasosmich παμε για τον επομενο μπας και ανακαμψουμε! :D

Τελος να αναφερω οτι παροτι ειχα κιτρινο μπροστα προφυλακτηρα και ελαφρως κιτρινο πλαινο, η προσθηκη 37 λιτρων πηρε περισσοτερη ωρα απ'οτι η επισκευη των ζημιων... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος konnos έγραψε:

Πώς μπορώ να δω κατατάξεις οδηγών βάσει τερματισμού και όχι βάσει best lap?

Για δες δουλεύει το link; http://manager.rackservice.org:50194/sessiondetails?sessionid=791#

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος konnos έγραψε:

Πώς μπορώ να δω κατατάξεις οδηγών βάσει τερματισμού και όχι βάσει best lap?

Πρέπει να ανεβάσει και ο @thazio το json του server για το simresults.

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος konnos έγραψε:

Οι μη έγκυροι γύροι πού οφείλονται; Γιατί δεν είδα προειδοποίηση μέσα στο παιχνίδι

Αν βγεις απο τις ασπρες γραμμες θεωρειτε μη εγκυρος...ο σερβερ ηταν στημενος με ορια της πιστας που εχει ορισει η kunos...π.χ. τα κερμπ για την kunos μετρανε σαν πιστα για το ptracker ομως οχι!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, angeln1ck said:

μπας και πιασω τον @Georgiadis Giorgos 

 

Α ρε αιδοία ( :p ) ακόμα και όταν δεν τρέχω σας περνάω :hehe:

 

@angeln1ck άσε τα τσίπουρα και πιάσε κανά καφέ γιατί έκανες λάθος tag :tongueout:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Georgiadis Giorgos χαχαχααχαχα λααθοοοοοος!! χτυπησα φραπε και βρηκα την ακρη! :p:lol: 

@troffeo για σενα ηταν τα παραπανω!:D 

 

Έγινε επεξεργασία από angeln1ck
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, cavallino said:

@Billys δεν έκλεινες, απλά δεν διευκόλυνες το προσπέρασμα. Στις μπλε σημαίες όταν ο άλλος είναι σε μικρή απόσταση, βγαίνεις εκτός γραμμής, αφήνεις γκάζι, τον αφήνεις να περάσει και συνεχίζεις τον αγώνα σου. Εγώ ένοιωθα σα να κάνεις racing καθ όλη τη διάρκεια, το οποίο δικαιολογείται εν μέρει μόνο αν βρίσκεσαι κι εσύ σε κάποια μάχη και διεκδίκηση θέσης, κάτι το οποίο δεν ίσχυε στην συγκεκριμένη περίπτωση. Ήσουν ολομόναχος. Για να σε περάσω έκανα οριακό φρενάρισμα, αφού 2 φορές νωρίτερα που πίστευα ότι θα με άφηνες ενώ ήμουν σχεδόν στον προφυλακτήρα σου, έκλεισες πάνω στην ιδανική γραμμή κόβοντας μπροστά μου πριν τη στροφή. Σημειώνω ότι ήμουν σε έντονη μάχη με τον συνονόματο Μάνο για θέση εκείνη τη στιγμή. Παρατήρησα δε, ότι αφού πέρασα, ο Μάνος έχασε πάρα πολύ χρόνο μέχρι να του παραχωρήσεις θέση. Τον είχα ακριβώς πίσω μου πριν, ενώ μετά ήταν μια κουκίδα στον καθρέφτη μου. Εκεί είναι το παράπονο βασικά, όχι ότι έκλεινες ή οδηγούσες επικίνδυνα, αλλά αγωνίστηκες με τρόπο που υποδήλωνε ότι αγνοούσες τις μπλε σημαίες.

Εχεις απολυτο δικιο..δεν ξερω παρασυρθηκα. Αδικαιολογητος! 

Να εισαι βεβαιος οτι δεν εγινε επιτηδες.

 

Ειχα να μπω πολυ καιρο και τα δωσα ολα..:p:p

Συγνωμη και στους δυο.:)

Χωσε ελευθερα report δεν εχω θεμα.:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Billys said:

Εχεις απολυτο δικιο..δεν ξερω παρασυρθηκα. Αδικαιολογητος! 

Να εισαι βεβαιος οτι δεν εγινε επιτηδες.

 

Ειχα να μπω πολυ καιρο και τα δωσα ολα..:p:p

Συγνωμη και στους δυο.:)

Χωσε ελευθερα report δεν εχω θεμα.:)

Δεν πρόκειται να κάνω report, αρκεί που αναγνωρίζεις ότι ήταν λάθος προσέγγιση. Άλλωστε στην οικονομία του αγώνα εν τέλει δεν επηρέασες το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.