Jump to content



PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS


wolves

Recommended Posts

Λαλακίζονται, είτε οι servers της Amazon για gaming είναι ΓΤΠ, είτε έχουνε τρελλό θέμα με τον κώδικά τους.

Είναι σταθερά πάντως πλέον μπροστά στην λίστα των games στο steam με τους περισσότερους ταυτόχρονους παίχτες ( 1.6 εκ. χτύπησε σήμερα μέχρι πρίν που έπαιζε μετά τα πρώτα 2... διαλείματα :D )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπορεί κανείς που να έχει τεσταρει settings να μου προτείνει τι να βάλω για να έχω οσο πιο smooth/playable gameplay στο παιχνίδι;

 

cpu | i7 2600K @4.4

gpu | gtx 1070

ram | 8gb 1600

game @ssd

 

Ευχαριστώ :)

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, billpeppas said:

All low, view distance ultra.
ΑΝ θες βάλε textures medium.
Μέχρι να το φτιάξουν ( αν ), δεν συνιστώ κάτι άλλο.

 

Η επιλογή shadows λειτουργεί από medium και πάνω. Σε very low & low είναι το ίδιο και δεν απεικονίζει τις σκιές των παιχτών από ότι βλέπω.

 

Κατά τα υπόλοιπα όλοι έτσι παίζουν πάνω κάτω.

Έγινε επεξεργασία από Roy
Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2017 at 1:31 PM, SpirosKGR said:

Μπορεί κανείς που να έχει τεσταρει settings να μου προτείνει τι να βάλω για να έχω οσο πιο smooth/playable gameplay στο παιχνίδι;

 

cpu | i7 2600K @4.4

gpu | gtx 1070

ram | 8gb 1600

game @ssd

 

Ευχαριστώ :)
 


Όλα very low, medium textures or lower (ότι σε βολεύει στο μάτι) και high/ultra το AA. Καθαρίζει πολύ την εικόνα.
Το view distance δεν προσφέρει τίποτα ουσιαστικό, τους ανθρώπους τους βλέπεις με γυμνό μάτι σε very low πάνω από χιλιόμετρο ούτως ή άλλως.

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος winters έγραψε:


Όλα very low, medium textures or lower (ότι σε βολεύει στο μάτι) και high/ultra το AA. Καθαρίζει πολύ την εικόνα.
Το view distance δεν προσφέρει τίποτα ουσιαστικό, τους ανθρώπους τους βλέπεις με γυμνό μάτι σε very low πάνω από χιλιόμετρο ούτως ή άλλως.

Τα έβαλα low, εκτός από texture, medium και ultra distance. Ήταν κάπως περίεργα τα γραφικά έτσι και είχα απότομα frame drops σε κάποιες φάσεις. Επίσης bugαρε και καμιά φορά όταν ζουμαρα με το οπλο θόλωνε απέναντι ( πχ καμιά πεδιάδα την έδειχνε θολή )

 

Θα βάλω ότι περισσότερο μπορώ σε ultra γιατί από ότι φαίνεται έχω μπουκάλι από το σαπακι τον 2600Κ

Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2017 at 2:14 PM, SpirosKGR said:

Τα έβαλα low, εκτός από texture, medium και ultra distance. Ήταν κάπως περίεργα τα γραφικά έτσι και είχα απότομα frame drops σε κάποιες φάσεις. Επίσης bugαρε και καμιά φορά όταν ζουμαρα με το οπλο θόλωνε απέναντι ( πχ καμιά πεδιάδα την έδειχνε θολή )

 

Θα βάλω ότι περισσότερο μπορώ σε ultra γιατί από ότι φαίνεται έχω μπουκάλι από το σαπακι τον 2600Κ

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2017 at 7:09 PM, gr_hunter said:

Medium AA Medium Textures κ όλα τα άλλα very low. Fps 103 και 120 το από κάτω,δεν θυμάμαι πως λέγεται. Αυτά με r9 380 κ fx8350 μία χαρά είναι

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

103 fps average? Πολύ μου φαίνεται. Με την RX480 είμαι πιο χαμηλά αλλά θα ξαναδοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Τελικά τα γραφικά τα άφησα όλα very low ΕΚΤΟΣ από AA + Textures -> Ultra.  (70-90+ fps)

 

Καλά πάει αν εξαιρέσουμε κάτι άκυρες βούτες στα 50-40-35 fps. 


Επίσης έκανα τις εξής αλλαγές στο control panel για το παιχνίδι:

* prefer maximum performance

* Threaded optimization ON

Και μου φαίνεται ότι παίζει πιο οκ.

 

 

 Ειναι λογικό ένα κρας που έφαγα σήμερα ( error ) 0Xfffffff, έχει σχέση με τους drivers ? ( gtx 1070 )

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Το ξεχάσατε το παιχνιδάκι ?

 

Με τα νέα updates βελτιώθηκε πάρα πολύ και σε επιδόσεις και σε gameplay πάντως.

 

Το επερχόμενο map ( 4x4km, μισό από τα 2 τωρινά ) πάντως μαμάει.
Πολλά weapon spawns, πολύ δράση, ωραίος χάρτης.

 

Χθεσινοβραδυνό chickenάκι με τον ξάδερφο και σούμα 22 kills σε Run n Gun style gameplay

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To έχω πάρει και εγώ παίδες και δεν έχω παρέα για squad/duo . Όποιος θέλει κάνει add steam name: Crecken .
Με το pc της υπογραφής όλα very low εκτός από textures και AA στα medium έχω 50-80 fps.
Γενικά με δυσκολεύει πολύ το shooting πάντως. Μου φαίνεται πολύ διαφορετικό από του ΒF 3 ,bfbc2 που ειχα μάθει.

Έγινε επεξεργασία από Gregorypeg1000
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.