Jump to content



Assassin's Creed Origins


GFFermari

Recommended Posts

παίδες το αγόρασα και εγώ μέσω προσφοράς της στεαμ. Το έβαλα να παίξω. Έχω threadripper, 390x ,windows 10 kai 1440 p και παίζω με 33 φραμες . Γνωρίζετε καμιά ρύθμιση που πρέπει να χαμηλώσει εκτός των textures για να ανεβάσω την απόδοση ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

Δοκίμασε τα volumetric clouds (Δεν θυμάμαι πως λεγεται ακριβώς)....

Παρεπιπτόντως το curse of the pharaons είναι από τα καλύτερα DLC που έχουν βγεί...καλύτερο και από την Main story...

 

Δεν νομίζω να έχει εδώ τέτοια, δεν θυμάμαι κιόλας.

 

πριν 13 ώρες, το μέλος iseeklife έγραψε:

παίδες το αγόρασα και εγώ μέσω προσφοράς της στεαμ. Το έβαλα να παίξω. Έχω threadripper, 390x ,windows 10 kai 1440 p και παίζω με 33 φραμες . Γνωρίζετε καμιά ρύθμιση που πρέπει να χαμηλώσει εκτός των textures για να ανεβάσω την απόδοση ?

Δοκίμασε με τα πάντα στο medium και ΑΑ κλειστό. Μην περιμένεις να παίξεις high ^ ultra , με 390Χ και TR σε 1440p έναν βαρύ τίτλο. Σε 1080p ίσως να τραβούσε κουπί ο TR, αλλά τώρα αναλαμβάνει και η κάρτα, και ζορίζεται

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπήρχε video του hardwareunboxed με τις απαραίτητες ρυθμίσεις, ώστε να παίξεις ανθρώπινα το παιχνίδι (μπορεί να ήταν για το odyssey, τώρα που το σκέφτομαι, αλλά δεν νομίζω ότι έχει διαφορά).

Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Νομίζω ότι υπήρχε video του hardwareunboxed με τις απαραίτητες ρυθμίσεις, ώστε να παίξεις ανθρώπινα το παιχνίδι (μπορεί να ήταν για το odyssey, τώρα που το σκέφτομαι, αλλά δεν νομίζω ότι έχει διαφορά).

Για το Odyssey ήταν αλλά για να τσεκάρω settings πρέπει να ξανακατεβάσω το Origins :p 

Αν θέλει ο φίλος μπορώ να το κάνω, δεν έχω πρόβλημα. :) 

Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Για το Odyssey ήταν αλλά για να τσεκάρω settings πρέπει να ξανακατεβάσω το Origins :p 

Αν θέλει ο φίλος μπορώ να το κάνω, δεν έχω πρόβλημα. :) 

Και να παίξεις απ' την αρχή πάλι, ε:p;

Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Και να παίξεις απ' την αρχή πάλι, ε:p;

Αφού είναι στο cloud τα save, τερματισμένο θα είναι το παιχνίδι. Σιγά μην ξαναπαίξω. Τώρα πλησιάζω στο τέλος του SOTTR ? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αφού είναι στο cloud τα save, τερματισμένο θα είναι το παιχνίδι. Σιγά μην ξαναπαίξω. Τώρα πλησιάζω στο τέλος του SOTTR ? 

Άντε, να παίρνω σειρά....

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δεν νομίζω να έχει εδώ τέτοια, δεν θυμάμαι κιόλας.

 

Δοκίμασε με τα πάντα στο medium και ΑΑ κλειστό. Μην περιμένεις να παίξεις high ^ ultra , με 390Χ και TR σε 1440p έναν βαρύ τίτλο. Σε 1080p ίσως να τραβούσε κουπί ο TR, αλλά τώρα αναλαμβάνει και η κάρτα, και ζορίζεται

κατέβασα το αντιαλαιζινκ και το clouds και πάει 43 και πέφτει που και που στο 37 . Πολλοί λένε ότι είναι un optimized . Πήρα το black ops 4 και στα high μου παίζει στα 60 frames . 

Link to comment
Share on other sites

το ξαναέπαιξα και σε μερικά σημεία μέσα σε πόλεις πάει για λίγο στο 33 πάλι . Με την αλλαγή στο  αντιαλάιζινκ δεν είχε τόση διαφορά  με ή χωρίς ανταλάιζινκ.  . 

Έγινε επεξεργασία από iseeklife
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι είναι βαρύ για 2Κ και 390Χ, πρέπει να το πάρεις απόφαση και να βάλεις τα γραφικά medium και low ορισμένα αν θες καλύτερα framerates. Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε έναν καλά optimized τίτλο όπως το BO4, με το Origins ,ούτε η φύση τους είναι ίδια (open world το Origins). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 7/1/2019 at 10:26 ΜΜ, το μέλος iseeklife έγραψε:

παίδες το αγόρασα και εγώ μέσω προσφοράς της στεαμ. Το έβαλα να παίξω. Έχω threadripper, 390x ,windows 10 kai 1440 p και παίζω με 33 φραμες . Γνωρίζετε καμιά ρύθμιση που πρέπει να χαμηλώσει εκτός των textures για να ανεβάσω την απόδοση ?

παίδες κατέβασα και άλλο την απόδοση κάποιων ρυθμίσεων . Πιο σημαντικό μου φάνηκε το tessalation . Από τα 33 φραμες τώρα παίζει στα 40 και είναι πολύ πιο γρήγορο . Τα textures τα έχω στο very high . Μου έκανε εντύπωση ότι έγινε πολύ πιο γρήγορο . 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.