Jump to content



Assassin's Creed Origins


GFFermari

Recommended Posts

Το εβαλα σημερα και γω , απο τον θειο φυσικα .

Δυστυχως ομως δε θα το παιξω , προς το παρων τουλαχιστον .

Φαινεται να ειναι πολυ κακογραμμενο ή μαλλον αυτο που λετε περι της προστασιας . Ασταθα 30αρια με νορμαλ ρυθμησεις και με τα περιττα ψιψιψονια εκτος , σαφως δεν μπορω να ζηταω περισσοτερα με την 380 που εχω , ΟΜΩΣ , στο προηγουμενο ημουν και σταθεροτερος και το ειχα καταφερει με καλυτερα γραφικα . Προσωπικα δεν βλεπω στην οθονη κατι που να δικαιολογει τις επιδοσεις . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι τον σημαντικότερο ρόλο τον παίζει ο CPU. Είναι κακογραμμένο πολύ πάντως. Αν και είχα ικανοποιητικές επιδόσεις (φυσικά πουθενά κοντά στα σταθερά 60ρια) με high/ultra , το παιχνίδι φαίνεται ότι πάσχει από διάφορα προβλήματα. Οπτικά είναι μια χαρά πάντως ! 

Link to comment
Share on other sites

τα άφησα όλα auto για δοκιμή
έβαλε high/very high ρυθμίσεις (σε 1080p monitor)

~40-45fps στην r9 290(και 3.7gb vram usage)
και 70% στον 4790k(βέβαια μέχρι να γίνει το αρχικό loading είμαι στο 100% cpu)
γενικά δεν το λες ελαφρύ...
 

λίγο ασχολήθηκα μαζί του,
μάλλον θα το συνεχίσω για λίγο ακόμη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Δυνατό το Curse of the pharaohs. Το Hidden ones μόλις κάνα 5ωρο-6ωρο μου πήρε να το τελειώσω όλο. Σε βάζει απλά στο ζουμί, αλλά δεν είναι ανάγκη να το πάρεις για να παίξεις το επόμενο. Απλά έβγαινε 18€ το ένα και 22€ όλα μαζί και πήρα το season pass. 

 

 Το COTP  είναι μεγάλο για DLC και το 20ρικο well spent θα έλεγα, μιας και είχα ευχαριστηθεί πολύ το main game (77h έγραψε, 99% πήγε αλλά αυτό γιατί κάποια abilities δεν μπορούσα να τα ξεκλειδώσω , θα έπρεπε να είμαι για πάντα στο game :hehe:

Το level cap πήγε 55 (από 40), ο χάρτης είναι τελείως καινούριος και κρύβει εκπλήξεις που δεν περίμενα, τα side quest έγιναν και πάλι πολύ ενδιαφέροντα και το story έχει την φάση του, αν και nothing super fancy. Έχει κάποια bugs που έχουν προστεθεί (lol, ubi είσαι, χωρίς bugs γίνεται; Δεν γίνεται :p ). Πχ σκότωσα έναν τύπο και κόλλησε στα πόδια μου και τον κουβαλούσα μαζί μου, έτσι στα καλά καθούμενα, και δεν μπορούσα να...στρίψω :hehe: Λύθηκε απλά με ένα fast travel σε κοντινό - ευτυχώς - σημείο.

Είδα 1-2 φορές "faceless" ανθρώπους όταν πήγαινα να πάρω side quest (μετά η φάτσα εμφανίστηκε ως δια μαγείας). Το performance στις περιοχές που έχει το DLC στο PC μου είναι πολύ μέτριο, δεν περίμενα κάτι καλύτερο και δυστυχώς το να χαμηλώσω τις ρυθμίσεις πολύ, ούτε κάνει τρελή διαφορά , ούτε και με ενδιαφέρει όμως!

 

Overall το έχω καταευχαριστηθεί! 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

είμαι στις 33 ώρες 50% πότε τελειώνει το MAIN Story !!!

 

spoiler alert μην το ανοίξετε όσοι δεν το έχουν τερματίσει

Spoiler
Spoiler
Spoiler

είμαι εκεί που ξεκινάει το κυνήγι με τον Φλάβιο και την προδοσία της κλεο

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έχεις λίγο ακόμη :p Αφού κάνεις και side quest θα σου πάρει ένα 50ωρο και αν θες να ανοίξεις όλο το χάρτη, θέλεις κι άλλες ώρες :) 

Εγώ τελείωσα στις 107h μαζί με τα DLC (75h το κυρίως παιχνίδι και κάνα 35ωρο σίγουρα τα main quest/story ).

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

68% έχοντας τελειώσει και τα side quest? 

Το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι το μόνο που με ώθησε να βολτάρω ώστε να ανοίξω όλο το χάρτη. Για κάποιο λόγο και ενώ έχω κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ, είναι στο 99%. Μάλλον στο 1% βάζει τα achievements (λίγα έμειναν αλλά δεν θα μπω να τα προσπαθήσω καν).

Link to comment
Share on other sites

Just now, tommybertsen said:

68% έχοντας τελειώσει και τα side quest? 

Το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι το μόνο που με ώθησε να βολτάρω ώστε να ανοίξω όλο το χάρτη. Για κάποιο λόγο και ενώ έχω κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ, είναι στο 99%. Μάλλον στο 1% βάζει τα achievements (λίγα έμειναν αλλά δεν θα μπω να τα προσπαθήσω καν).

όχι ρε τρελέ το Main Story και όσα side quest χρειάστηκαν για να πάω στο σωστό lvl , τώρα έχει εξερεύνηση ααν κάτσω να κάνω όπως λες :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.