Jump to content



Assassin's Creed Origins


GFFermari

Recommended Posts

yup οπως τα πες stealth. Τα side missions τα κανεις οπως γουσταρεις. Οι παραισθησεις απλα συμβαινουν αν πετυχεις μια συγκεκριμενη "πληγη ?" παιρνεις trophy..

Οτι αλλο θες εδω ειμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξεκλειδώσει πολλά abilities (lv14) ... αλλά ξεκλειδωσα το "τηλεκατευθυνόμενο βέλος"...

υπάρχουν κάποια που μπορείς να τα επιλέξεις πολλές φορές (δεν τα θυμάμαι τώρα αλλά νομίζω αυξανουν το damage). Υπάρχει μεγιστο όριο;

Εσείς τι εχετε ξεκλειδώσει; φτάνουν τα abilities points για τα πάντα;

Συγνώμη αν τα εχετε ξαναπεί.. κάνουμε dismantle τα μπλέ μωβ και κρατάμε τα χρυσά αντικείμενα. Αλλά και αυτά δεν εχει νόημα να τα αναβαθμίζουμε σωστά.;

πολύ το ευχαριστιέμαι στο χαλαρό το παιχνιδι...εχεις μαζέψει δευτερεύουσες αποστολές , μπαίνεις ένα 15λεπτο , βγαζεις μια δυο κτλ..

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

υπάρχουν κάποια που μπορείς να τα επιλέξεις πολλές φορές (δεν τα θυμάμαι τώρα αλλά νομίζω αυξανουν το damage). Υπάρχει μεγιστο όριο;

 

Στα συγκεκριμένα 3 (warrior , hunter , seer )που εννοείς, όχι, δεν έχει όριο ή δεν το έφτασα :p  Αλλά μην ξοδέψεις παραπάνω από 1 ability point σε αυτά. 

 

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

φτάνουν τα abilities points για τα πάντα;

Σε εμένα δεν έφτασαν. Όλα τα abilities τα ξεκλείδωσα στα DLC... Μάλλον ήμουν

Spoiler
On 6/12/2017 at 10:33 ΜΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

:hehe: 

 

Screenshot_8.png

 

? 

 

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

 Εσείς τι εχετε ξεκλειδώσει; 

 

 

Spoiler

 

image.png

Screenshot_1.jpg

 

Όταν αναβαθμίσω όλα εκείνα τα σημειωμένα , θα πάω στο 100% το game. Βαριέμαι όμως. Έχει βγει ένα patch που κάνεις "hack " το animus και τα κάνεις γρήγορα, αλλά με animus hacked δεν μετράει στο συνολικό παιχνίδι :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι το στυλ που προτιμάς για τους εχθρούς; τι θέλω να πω....η stealth προσέγγιση  (πιο αργή) δίνει περισσότερο xp ώστε να αξίζει;

Με ποιά abilities ? Θέλω να πω ...βλέπεις ενα στρατόπέδο με κάποιον επικεφαλή....πετάς το πουλί, τον βρίσκεις....πλησιάζει απ'το σημείο με τους λιγότερους εχθρούς, τηλεκατευθυνόμενο βέλος - bullseye, headshod, γεια σας...???

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Αν η  stealth προσέγγιση (δίνει + κάποια xp μέχρι να τερματίσεις το level τα οποία λες ότι ψιλοαξίζουν), δεν ξέρω αν ΣΥΝΟΛΙΚΑ αξίζει. Πόσα ΧΡ παραπάνω να σου δώσει; 

Όταν βλέπω ένα camp γεμάτο, το "βολιδοσκοπώ" πρώτα με το πουλί (μην σκέφτεστε πονηρά :hehe: ) και πηγαίνω ανάλογα. Ντάξει το τηλεκατευθυνόμενο είναι λίγο cheat :p Αλλά δεν γίνεται το camp να το βγάλεις όλο έτσι, θα σε καταλάβουν. Πρέπει να κοιτάς τις κινήσεις τους και να πηγαίνεις ανάλογα. Πάντα άνοιγα όλο το camp (έβρισκα τα πάντα που έχει ώστε να το ολοκληρώσω), ώστε να μην τα έχω για μετά. Η προσέγγιση είναι κάτι που καθαρά έχει να κάνει με τον τρόπο παιχνιδιού σου. :)   

Link to comment
Share on other sites

Το έξτρα exp ίσως μετράει στα.μικρα level , πιο μετα το +10 exp λόγο headshot/assassination είναι απλά μια τρίχα από τα χιλιάρικα που θέλει το level.

 

Το λεω και είμαι 19 ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχω φθασει lv18 με χαλαρό διασκεδαστικό gameplay ... είναι πολύ γεμάτος  ο κόσμος του, να δεις πράγματα αν και οι δευτερεύουσες αποστολές ειναιβαρετές. Επίσης στην κεντρική ιστορία μου μοιάζει κάπως....ίσως στην συνέχεια βελτιωθεί...

Κάποιες ερωτήσεις...

-Στο animus χρειαζεται να βγαίνεις κάθε τόσο (και πώς  βγαίνεις;?) ; εχει αποστολές και εκεί;

-Αυτοί οι κηνυγοί επικυρηγμένων καβάλα στα αλογα που σε ψάχνουν (φαίνονται με κόκκινο στον χάρτη)) είναι μεγαλύτερου lv και δεν μπορώ να τους αντιμετωπίσω ακόμα μεχρι να φθάσω σε ικανοποιητικό επίπεδο; Κάθεσαι μακριά , predator bow?

-τα κρυμμένα αντικειμενα από τους παπύρους καλό θα ήταν να τα αφήσω για το τέλος ώστε να αυτά που θα πάρω να είναι μεγαλύτερου lv; Υποθέτω πως όταν φθάνει το παιχνίδι στο τέλος του θα βαριέμαι να τα ξαναψάχνω...Θα επιθυμούσα να πηγαίνω μια φορά κάπου και να μην ξαναπηγαίνω..

-Υπάρχει το λεγόμενο rotation - randomly collectibles?. δηλαδή εγώ -εσύ -αυτός θα πάρουμε ή όχι τα ίδια  αντικείμενα απ΄το ίδιο σημείο;

-Χρυσά δεν εχω βρει ακόμα...κατι μωβάκια που όμως συμβαδίζουν με το lv που είμαι την στιγμή που το βρίσκω. Ακολουθώ την συμβουλή σας...δεν αναβαθμίζω τίποτα.  Απλά παλεύω με "μπλε"...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Animus: Εχει καποια collectibles 4 φορες βγηκα ολες κι ολες. δε θυμαμαι το κουμπι τα λεει εκει στο μενου

phylakes: Ανυιμετωπιζονται οταν εισαι 2-3 lvl παρακατω απο αυτους ή αμα εισαι καμικαζι καθαρισε ενα στρατοπεδο και πλακωσε του με τις βαλιστρες. (Ναι ειμαι καμικαζι :))

παπυροι: Παρτα μολις τα βρεις.

Random Colectibles: Ναι ισχυει. Εγω στη Siwa βρηκα poisoned legendary. ημουν lvl 8 και το βρηκα απο παπυρο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

As a valued member of the Intel Gaming Access program, we would like to reward you for your valuable feedback by providing you with an award winning PC adventure game (valued at least at $19.99).  Use the link below to access the redemption hub where you will be able to redeem the master key provided.  Should you have any trouble with key redemption, please use the support form on the redemption portal to help resolve your issues.

 

Ναι....μόλις μου έκανε δώρο η Ιντελ το Assassin's Creed Origins!!

 

...downloading...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 level, 110k money, 99 ωρες gameplay μεχρι τωρα.

Εχω εθιστει, κανω ότι λεπτομερεια εχει μεινει στον χαρτη. :)

Ότι καλυτερο εχω παιξει φετος.

Όλα νερο στο συστημα μου, απίστευτα γραφικα, τρελη δουλεια στο τεραστιο περιβαλον, σε λεπτομερεις καθημερινης ζωης της εποχης, απολαυση το νερο η θαλλασα τα ποταμια, η πλοηγηση με τις βαρκες.

Συγχαρητηρια στους 3D artists που καλυψαν τοσο μεγαλη εκταση χαρτη με λεπτομέρειες που κανουν την διαφορα.

Θα μπορουσα να γραφω ωρα γιαυτο το υπεροχο game αλλα δεν θελω να κουρασω, εξαλλου οι περισσοτεροι το εχετε παιξει ηδη ένα χρονο πριν. :)

Προσωπικα δηλωνω fan της σειρας, το AC επισκιασε ότι άλλο επαιξα (και επαιξα αρκετα) σε game από την ωρα που εφτιαξα το καινουργιο μου συστημα.

Πραγματικα με "ταξιδεψε".

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πηγαίνω σιγούλια σιγούλια "ανοίγοντας" τις περιοχές του ίδιου level με μένα. Παρεπιπτόντως είμαι lv30...το παιζω σε επίπεδο δυσκολίας nightmare &

προχωράω αργά την υπόθεση , ξεκλειδώνω τα travel points και κάνω τις κύριες αποστολές (για lv18) + τις δευτερεύουσες ίδιου ή χαμηλ.επιπέδου... Δεν εχω καταφέρει να σκοτώσω κάποιον phylakitae (o μικρότερος είναι Lv20 εξω από την Αλεξάνδρει) ...δυο τρεις φορές που προσπάθησα πέθαινα...υπάρχει κάποιο pattern που επιτίθονται αλλά δεν πολυασχολήθηκα...

Έχω μαζέψει 45Κ νομίσματα περίπου...Δεν αγοράζουμε τίποτα;  Αναβαθμίζουμε μόνο τα χρυσά αντικείμενα; Αυτό γίνεται μια φορά και πάπαλα;  Υπάρχει διαφορετικό κόστος για αναβάθμιση lv1 σε lv70 και διαφορετικό από lv30 σε lv70;; Θα παρεις διαφορετικά add.effectς ή ψιλοείναι standard ανάλογα με την κατηγορία του όπλου;

Δεν έχω πολλά χρυσά ..κατι λίγα από την αρχή λόγω DLC που είναι Lv1  και 2 -3 άλλα (μπαστούνια που δεν "παίζω" μαζί τους)

Τα random chests στις "μπλέ" καμήλες δίνουν μωβάκια-χρυσά ?  

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

Πηγαίνω σιγούλια σιγούλια "ανοίγοντας" τις περιοχές του ίδιου level με μένα. Παρεπιπτόντως είμαι lv30...το παιζω σε επίπεδο δυσκολίας nightmare &

προχωράω αργά την υπόθεση , ξεκλειδώνω τα travel points και κάνω τις κύριες αποστολές (για lv18) + τις δευτερεύουσες ίδιου ή χαμηλ.επιπέδου... Δεν εχω καταφέρει να σκοτώσω κάποιον phylakitae (o μικρότερος είναι Lv20 εξω από την Αλεξάνδρει) ...δυο τρεις φορές που προσπάθησα πέθαινα...υπάρχει κάποιο pattern που επιτίθονται αλλά δεν πολυασχολήθηκα...

Έχω μαζέψει 45Κ νομίσματα περίπου...Δεν αγοράζουμε τίποτα;  Αναβαθμίζουμε μόνο τα χρυσά αντικείμενα; Αυτό γίνεται μια φορά και πάπαλα;  Υπάρχει διαφορετικό κόστος για αναβάθμιση lv1 σε lv70 και διαφορετικό από lv30 σε lv70;; Θα παρεις διαφορετικά add.effectς ή ψιλοείναι standard ανάλογα με την κατηγορία του όπλου;

Δεν έχω πολλά χρυσά ..κατι λίγα από την αρχή λόγω DLC που είναι Lv1  και 2 -3 άλλα (μπαστούνια που δεν "παίζω" μαζί τους)

Τα random chests στις "μπλέ" καμήλες δίνουν μωβάκια-χρυσά ?  

 

Συγγνώμη, παιχνίδι είναι τούτο δώ ή χρηματιστήριο;

Μνημόνιο δεν είχαν στην αρχαία Αίγυπτο καταπώς φαίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.