Jump to content



G.G Silverstone GP - Lotus 3-11 - 17/12/2017


akis_z80

Recommended Posts

πριν 4 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

 

Κρίμα γαιτί θα είχα μάλλον μάχες με @uhu και @Iceman87

 

 

 

Τελικά με θες ή όχι γιατί στον 1ο έλεγες πως χάρηκες που έφυγα εξω.:p

 

Εγω σήμερα προέρχομαι απο καψιμομέρα. Γύρισε ο bro απο england για χριστούγεννα και μαζευτήκαμε σπίτι να καούμε στα ηλεκτρονικά.

Το κάψιμο ξεκίνησε και τελείωσε με worms. Τελείωσε προ ολίγου...:lol:

2 το μεσημέρι η εγκατάσταση 6 ομάδες 4 σκουλήκια η καθεμία και μετά βίας θυμήθηκα το gatherings 8:15.

Πρόλαβα 7.5 λεπτά quali και μπήκα ζαβλακωμένος να τρέξω με lyla και toudor που κάνανε σκόνη το wr σε συνθήκες αγώνα!!!

 

Στην αρχή δεν φτάνει που ήμουν ζαβλακωμένος αποφάσισα να μειώσω και το πίσω wing.

Noobaδικο λάθος το οποίο και πλήρωσα.

Επίσης έβαλα λίγο fuel και δεν έφτανα παρά μόνο αν έκοβα στον τελευταίο γύρο.

Αποτέλεσμα spin λιγο πρίν την μεγάλη ευθεία και μετά το τετακέ βρέθηκα στην μέση της πίστας με ελάχιστα χιλιόμετρα με αποτέλεσμα ο konnos "απο ότι κατάλαβα" να σκάσει πάνω μου.

 

Me βαριά damages και στραβό σετ δεν τα παράτησα και έδωσα ωραίες μάχες με όποιον ήταν κοντά.

Με το sotiri & brats δώσαμε ωραίες μάχες αλλά πίσω.

  

Στο 2ο γύρισα το σετάπ στo σωστό wing και όλα πήγαιναν μια χαρά.

Μόνο μια επαφή με τον ice και γενικά απίστευτη και καθαρή μάχη.

Στην επαφή ο ice έμεινε πίσω αλλα ο toudor μας είχε πλησιάσει αρκετά.

Δυστηχώς noobάδικα έχασα κάθε συγκέντρωση στην προσπάθεια μου να τον κρατήσω και έκανα ψάρια στην στροφή εκκίνησης τερματισμού.

Αποτέλεσμα και στον toudor να στερησω την χαρά της μάχης αλλά και την θέση που με αίμα κέρδισα απο τον ice να του την χαρίσω πίσω αμαχητή.

Εντομεταξύ και στον 2ο ξέχασα να βάλω fuel και χρειάστηκε να κόψω σε όλον τον τελευταίο γύρο για να τερματίσω με αναθεμιάσεις...

 

Κρίμα πάλι που κόσμος έλειπε μια και το κόμπο έσπερνε.

Λογικό βέβαια λόγο εορτών.

 

Καλά χριστούγεννα κιόλας! 

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος uhu έγραψε:

 

Τελικά με θες ή όχι γιατί στον 1ο έλεγες πως χάρηκες που έφυγα εξω.:p

 

 

Η απίστευτη μάχη μας με τις Alfa , έκαναν πέρα τις όποιες αμφιβολίες μου .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Practice μόνο ~30 λεπτά πριν τον αγώνα. Άντε να θυμηθούμε την ασημόπετρα και να δούμε τι λέει το Lotusάκι. Καλό το αμαξάκι ;) Δοκίμασα και τα setups των παιδιών, μπορώ να πω πως αυτό του @liakjim μου κάθισε καλύτερα! Thanks :T: 

Στα του αγώνα, στον πρώτο πολύ δυνατές και διασκεδαστικές μάχες με @uhu, μα προς στο τέλος έχασα τα φρένα στην Κ3 και με έκανε teleport στα pits με extra penalty 30+ secs! Πολύ μούφα το penalty system(το ξέρουμε), ειδικά σε εκείνο το σημείο :TD::(

Δεύτερος, ηλίθιο χάσιμο στην Κ2 και τετακέ... δυστυχώς έπεσε και ο Δημήτρης πάνω μου και κονομήσαμε αμφότεροι και ολίγον damage... sorry :(

Δυστυχώς μικρή η προσέλευση, αλλά μπορώ να πω πως το διασκέδασα αρκετά. @Lylankor @Thodoris1884 από άλλο πλανήτη, ξεφτίλισαν τα χρονόμετρα... Ρε Κώστα... πως σκατά πέρασες 1ος στον 2ο αγώνα σε 2 στροφές? cheat: ghost car? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Με ανυπαρκτο practice περιμενετε να ειστε και ανταγωνιστικοι?
Με ολη την καλη διαθεση, και να μην με παραξηγησει κανεις, αν δεν εχετε κανει προπονηση, καλυτερα μην μπαινετε καν να τρεξετε....
Ειναι κριμα να χαλατε τον αγωνα αυτων που εχουν ριξει προπονηση ή αλλιως βαλτε παλι το damage στο 0% και τρεχτε nfs :p
Φιλικα, παντα....

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκο κρόνο καρντιά μου.

 

Δε ξέρω τί έγινε μπροστά στον πρώτο γύρο, αλλά έσκασα με πολλά πάνω στον uhu και έγινει χοντρή ζημιά στο μπρος τμήμα. Έτρεξα 2-3 γύρους να δω χρόνο αλλά έχανα 2-3 δευτ και μπήκα στα pits και άραξα. Στον 2ο αγώνα ήμουν κάπως σπασμένος απ τον 1ο. Κυνηγούσα ωραία τον SotirisM και αναθάρρησα λίγο γιατί φάνηκε πως είχαμε ίδιο ρυθμό και θα είχε ένα ενδιαφέρον. Κάπου κοιτούσα σα χαζός και έχασα μια στροφή με αποτέλεσμα να φάω 10δευτ ποινή. Αφήνω το γκάζι, και σα μπετόβλακας το ξαναπατάω στο 0,01δευτ εναπομείνουσας ποινής και μου ξανακάνει reset την ποινή στα 10δευτ. με την ευθεία να ανοίγει μπροστά μου. Αντίο ζωή λέω, δεν την παλεύω πάλι μόνος μου χαχαχα και σας καληνύχτισα. Και μαμώ τις ποινές... 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Με ανυπαρκτο practice περιμενετε να ειστε και ανταγωνιστικοι?
Με ολη την καλη διαθεση, και να μην με παραξηγησει κανεις, αν δεν εχετε κανει προπονηση, καλυτερα μην μπαινετε καν να τρεξετε....
Ειναι κριμα να χαλατε τον αγωνα αυτων που εχουν ριξει προπονηση ή αλλιως βαλτε παλι το damage στο 0% και τρεχτε nfs [emoji14]
Φιλικα, παντα....
 
 
Αρχικά συμφώνησα αλλά τελικά μάλλον διαφωνώ.

Πολλοί δεν έχουν χρόνο. Ας έρθουν και ας είναι πιο πίσω σε χρόνους. Όλο και κάποιος άλλος θα βρεθεί εκεί γύρω. Καλύτερα από το άδειο γκριντ.

Οκ ο Σωτήρης στον δεύτερο αγώνα με το reversed grid , μου χάλασε τον αγώνα με λάθος που ίσως να είχε αποφύγει με πιο πολύ practise.
Αλλά προσωπικά το προτιμώ, από το να τρέχω μόνος άλλο που ως χαρακτήρας μου αρέσει να κάνω προπόνηση ώστε να είμαι ανταγωνιστικός .

Στα cups, ναι αλλάζει το πράγμα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ένα ενώ όταν δοκίμασα το αμάξι στην αρχή της εβδομάδας δεν με εντυπωσίασε! Κάνοντας γύρους,  μου άρεσε πάρα πολύ! Ο πρώτος αγώνας λοιπόν ήταν μοναχικός, τουλάχιστον ήμουν σταθερός! Οπότε όλες οι ελπίδες για κάτι συναρπαστικό ήταν για τον 2ο  αγώνα! Εκκίνηση λοιπόν και όλα καθαρά έως την κ3 όπου ξαφνικά βλέπω μπροστά μου ένα όχημα ακινητοποιημενο στην μέση του δρόμου! Φρεναρω και το αποφεύγω στο τσακ! Πίσω έγινε μια καραμπολα και όσοι γλιτωσαν συνεχίσαμε τον αγώνα! Ο λυλανκορ εξαφανίστηκε και έμεινα να έχω τρομερή μάχη με uhu για πολλούς γύρους! Τρομερή πίεση! Με 10 λεπτά να απομένουν δέχομαι το προσπερασμα και προσπαθώ να μείνω κοντά! Κολλάω από πίσω και επιχειρω προσπερασμα  στην κ9 ακουμπώ τον uhu και χάνω τον έλεγχο!(τεράστιο λάθος μου  να περάσω εκεί) Είχαμε και τον Θοδωρή να έρχεται τρένο από πίσω, οπότε οποίος έκανε άμυνα μαζί του ο μπροστά θα κέρδιζε χρόνο! Για αυτό και το προσπάθησα όσο ήμουν ακόμα κοντά με τον uhu! Ευτυχώς ο uhu το κράτησε γιατί είχε κάνει τρομερό αγώνα και θα ήταν άδικο να του τον χαλάσω! Μπράβο σε όλα τα παιδιά, και  μακάρι στον επόμενο  να έχουμε περισσότερες συμμετοχές για να έχουμε μάχες 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος liakjim έγραψε:

Αρχικά συμφώνησα αλλά τελικά μάλλον διαφωνώ.

Πολλοί δεν έχουν χρόνο. Ας έρθουν και ας είναι πιο πίσω σε χρόνους. Όλο και κάποιος άλλος θα βρεθεί εκεί γύρω. Καλύτερα από το άδειο γκριντ.

Οκ ο Σωτήρης στον δεύτερο αγώνα με το reversed grid , μου χάλασε τον αγώνα με λάθος που ίσως να είχε αποφύγει με πιο πολύ practise.
Αλλά προσωπικά το προτιμώ, από το να τρέχω μόνος άλλο που ως χαρακτήρας μου αρέσει να κάνω προπόνηση ώστε να είμαι ανταγωνιστικός .

Στα cups, ναι αλλάζει το πράγμα.


Δεν έχω παρά να συμφωνήσω. Αλλά μιας και τοποθετούμαι, να "δικαιολογηθώ" πως το λάθος προήλθε όταν πάτησα παραπάνω στο kerb και έχασα το πίσω μέρος. Θα μπορούσε να μου συμβεί και με 100+ laps practice...

Link to comment
Share on other sites


Δεν έχω παρά να συμφωνήσω. Αλλά μιας και τοποθετούμαι, να "δικαιολογηθώ" πως το λάθος προήλθε όταν πάτησα παραπάνω στο kerb και έχασα το πίσω μέρος. Θα μπορούσε να μου συμβεί και με 100+ laps practice...
Με 100 laps θα ήξερες και δεν θα πήγαινες από εκεί ! [emoji39]

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@liakjim Με το R8 πάντως την προηγούμενη εβδομάδα(κρίμα που τον έχασες τον αγώνα), μετρώντας συνολικά 190+, δεν βοήθησαν στον να μην κουρέψω τελικά λίγο γκαζόν. :p Λάθη όλοι θα κάνουμε και όλοι κάνουμε! Μερικοί απλά εθελοτυφλούμε.

 

@wolves Με φιλική προπάντων διάθεση και από την μεριά μου, όσοι μπαίνουμε μέσα και συναγωνιζόμαστε κάθε τόσο, καταλαβαίνουμε και ξέρουμε τις προθέσεις του καθενός μας σε κάθε περίσταση. Ειδικά στα GG και πράττουμε αναλόγως. Αλλά ακόμα και σε cup, ποτέ δεν έκανα report αν δεν βεβαιωνόμουν από την δική μου, αλλά κυρίως και από του άλλου την οπτική γωνία, τι πήγε στραβά και τι όχι. Σε βρίσκω κάπως υπερβολικό, όσον αφορά τα GG. Ειδικά όταν η εν λόγω περίπτωση ήταν race incident. :) 

 

Οι παρακάτω κύριοι πάντως, δεν ξέρω πόσο και αν είχαν προπονηθεί, δεν γλύτωσαν κι αυτοί το λάθος! :p

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.