Jump to content



TheLab.gr Bugs, Προτάσεις, Βελτιώσεις και όλα τα σχετικά


Recommended Posts

6 ώρες πριν, το μέλος p55 έγραψε:

Εμένα γιατί δε μου το βγάζει έτσι ;

 

 

Γιατί βάζεις και τα συνοδευτικά μπινελίκια μαζί. Προσπάθησε να βάλεις το link σκέτο

https://www.imdb.com/title/tt5875444

Δοκίμασε έτσι

Link to comment
Share on other sites

 

1 ώρα πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Δοκίμασε έτσι

 

Μια από τα ίδια. :(

 

https://www.imdb.com/title/tt5875444

 

59 λεπτά πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Γιατί λες 🍪ες :hehe: και σε σαμποτάρουν 

 

Μπα, δεν νομίζω.

Κατά βάθος τους αρέσει (να τους καλημερίζω) άλλο που δεν το παραδέχονται.

Link to comment
Share on other sites

MV5BNDgwODEwOTYtODYwMS00MzE5LTg3ODktOTU2
WWW.IMDB.COM

Slow Horses: With Gary Oldman, Jack Lowden, Kristin Scott Thomas, Saskia Reeves. Follows a team of British intelligence agents who serve as a dumping ground department of MI5 due to their...

 

1 ώρα πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ντάξει πρέπει να εισαι! Είχε κέφια ο ραστα :p 

 

Είμαι ΟΚ.

Ο  @rastaman   έχει θεϊκό χέρι.

 

giphy.gif

  • Plits 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, το μέλος p55 έγραψε:
MV5BNDgwODEwOTYtODYwMS00MzE5LTg3ODktOTU2
WWW.IMDB.COM

Slow Horses: With Gary Oldman, Jack Lowden, Kristin Scott Thomas, Saskia Reeves. Follows a team of British intelligence agents who serve as a dumping ground department of MI5 due to their...

 

 

 

Ρε με αυτό το λίνκ που έβαζες, ήσουν τα ζώα μου αργά, για αυτό δεν στο'βγαζε :bleh: 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2022 at 6:50 ΜΜ, το μέλος Proteas έγραψε:

 

Αούτο όπως και το skroutz σίγουρα κόβουν τα remote requests γι αυτό και δεν γίνονται embed σωστα τα links τους. . . 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

66.thumb.png.ae5210b8eca8b58c70eb8bb52d9a7284.png

Μπαινεις στο sub, 10 post κατω η διαφημιση κανεις refresh 5 post πανω.. στην αρχη νομιζα οτι ειναι κατω απο τα sticky αλλα βλεπω οτι κατι αλλο παιζει.

Και το οτι δεν βλεπετε γυναικειες τσαντες και παπουτσια στις διαφημισεις ειναι γιατι εχει μπει απαγορευτικο στην συζυγο..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους.

 

Λοιπόν, αυτό το θεματάκι με τη μη δυνατότητα να κάνεις edit το post σου, το καταλαβαίνω ως απόφαση, αλλά νομίζω ότι χρειάζεται να το σκεφτείτε ξανά...

 

Εφόσον το CMS του site το επιτρέπει και δεν χρειάζεται έξτρα κώδικα για να υλοποιηθεί, προτείνω:

 

α) Να επιτρέπεται edit εφόσον δεν υπάρχει νεότερη απάντηση, δηλαδή στο τελευταίο ποστ ενός thread

 

β) Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση να επιτρέπεται edit, αλλά όχι τροποποίηση του αρχικού περιεχομένου, παρά μόνο προσθήκη νέου περιεχομένου π.χ. με μια διακριτική γραμμή που να αναφέρει "edited on ......" και μετά να υπάρχει η προσθήκη του χρήστη.

 

γ) Να γίνεται αυτόματο merge δύο συνεχόμενων μηνυμάτων ακόμα και μετά το πέρας του χρονικού διαστήματος που έχετε ρυθμίσει, εφόσον μιλάμε για το τελευταίο post ενός thread.

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2023 at 7:48 ΠΜ, το μέλος gdp77 έγραψε:

Καλημέρα σε όλους.

 

Λοιπόν, αυτό το θεματάκι με τη μη δυνατότητα να κάνεις edit το post σου, το καταλαβαίνω ως απόφαση, αλλά νομίζω ότι χρειάζεται να το σκεφτείτε ξανά...

 

Εφόσον το CMS του site το επιτρέπει και δεν χρειάζεται έξτρα κώδικα για να υλοποιηθεί, προτείνω:

 

α) Να επιτρέπεται edit εφόσον δεν υπάρχει νεότερη απάντηση, δηλαδή στο τελευταίο ποστ ενός thread

 

β) Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση να επιτρέπεται edit, αλλά όχι τροποποίηση του αρχικού περιεχομένου, παρά μόνο προσθήκη νέου περιεχομένου π.χ. με μια διακριτική γραμμή που να αναφέρει "edited on ......" και μετά να υπάρχει η προσθήκη του χρήστη.

 

γ) Να γίνεται αυτόματο merge δύο συνεχόμενων μηνυμάτων ακόμα και μετά το πέρας του χρονικού διαστήματος που έχετε ρυθμίσει, εφόσον μιλάμε για το τελευταίο post ενός thread.

 

Επίσης προτείνω κάτι έξτρα σε αυτά που αναφέρεις. Εφόσον είναι το τελευταίο ποστ σε ένα νήμα, να έχεις την δυνατότητα να το διαγράφεις. Το έχω δει σε ξένα φόρουμ και ξέρω ότι γίνεται. Εγώ προσωπικά έχω 10-15 παράθυρα ανοιχτά και μου έχει τύχει αρκετές φορές να απαντάω καταλάθος σε λάθος νήμα. Όταν το διαπιστώνω κάνω edit το μήνυμα και γράφω "παρακαλώ διαγραφή" ή κάτι παρόμοιο για να το δουν οι mods και να το διαγράψουν, ενό πολύ απλά θα μπορούσε να υπάρχει η δυνατότητα να το διαγράψεις μόνος σου, εφόσον φυσικά μιλάμε για το τελευταίο ποστ ενός νήματος.

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2023 at 7:48 ΠΜ, το μέλος gdp77 έγραψε:

Λοιπόν, αυτό το θεματάκι με τη μη δυνατότητα να κάνεις edit το post σου, το καταλαβαίνω ως απόφαση, αλλά νομίζω ότι χρειάζεται να το σκεφτείτε ξανά..

 

Η δυνατότητα επξεργασίας μιας δημοσίευσης δεν έχει αφαιρεθεί από τα posts στο φόρουμ απλά έχει χρονικό περιορισμό τα 15 λεπτά

και στις αγγελίες είναι unlimited.

 

Σχετικά με τα α,β,γ δεν υπάρχει δυνατότητα να γίνει κάτι τέτοιο καθώς τα 

group permissions ειναι global και δεν μπορούν να περιοριστούν στο last topic post.

 

@gokuthelegend

Γενικά ισχύουν αυτά που έγραψα παραπάνω ακόμη και για το delete.

 

Με συγχωρείτε για τις αργοπορημένες απαντήσεις :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κανένα 10ημερο γίνεται το εξής. Αν το τοπικ που ανοιγω έχει banner ads στο header, τότε κάνει focus εκεί, άσχετα ότι εχω πατήσει να με πάει στην πιο πρόσφατη απάντηση. Σπάει και @@. 

Συμβαίνει σε κινητό, ταμπλετ και υπολογιστή. 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν το url ειναι σωστο,δηλαδη εχει το σωστο post id , ισως ειναι θεμα browser.

Αυτο που εχει παρατηρηθει γενικοτερα στην πλατφορμα μας ειναι τα ads ή topic με πολλες εικονες να σε πετανε σε ασχετα σημεια του topic αλλα οχι στην κορυφη.

Αλλωστε τα ads πλεον ειναι μετρημενα για τα περισσοτερα member groups :)

Ποιον browser χρησιμοποιεις??

Μηπως παιζει κατι με καποιο plugin??

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος HotPeanut έγραψε:

Εδώ και κανένα 10ημερο γίνεται το εξής. Αν το τοπικ που ανοιγω έχει banner ads στο header, τότε κάνει focus εκεί, άσχετα ότι εχω πατήσει να με πάει στην πιο πρόσφατη απάντηση. Σπάει και @@. 

Συμβαίνει σε κινητό, ταμπλετ και υπολογιστή. 

 

10ήμερο; Αυτό γίνεται μήνες.. Είχε σταματήσει, γιατί γινόταν και παλιότερα, και τώρα γίνετια ξανά. 

 

9 ώρες πριν, το μέλος rastaman έγραψε:

Αν το url ειναι σωστο,δηλαδη εχει το σωστο post id , ισως ειναι θεμα browser.

Αυτο που εχει παρατηρηθει γενικοτερα στην πλατφορμα μας ειναι τα ads ή topic με πολλες εικονες να σε πετανε σε ασχετα σημεια του topic αλλα οχι στην κορυφη.

Αλλωστε τα ads πλεον ειναι μετρημενα για τα περισσοτερα member groups :)

Ποιον browser χρησιμοποιεις??

Μηπως παιζει κατι με καποιο plugin??

Δεν είναι ο browser. Δοκίμασα με 3 διαφορετικούς (opera , chrome, edge ). Οπότε και το μόνο plugin στον opera πχ, το adblock, είναι απενεργοποιημένο στο Thelab. 

Γίνεται στα πρώτα 2 ή 3 κλικ που θα κάνεις για να μπεις σε μιαν απάντηση, όποια κι αν είναι αυτή, μετά δεν συμβαίνει, οπότε δεν μπορούμε να το αναπαράγουμε εύκολα και πιστά κάθε φορά. 

Btw με πετάνε και μένα στην κορυφή. Μιλάω για το ad που βγαίνει on top. 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος rastaman έγραψε:

Αν το url ειναι σωστο,δηλαδη εχει το σωστο post id , ισως ειναι θεμα browser.

Αυτο που εχει παρατηρηθει γενικοτερα στην πλατφορμα μας ειναι τα ads ή topic με πολλες εικονες να σε πετανε σε ασχετα σημεια του topic αλλα οχι στην κορυφη.

Αλλωστε τα ads πλεον ειναι μετρημενα για τα περισσοτερα member groups :)

Ποιον browser χρησιμοποιεις??

Μηπως παιζει κατι με καποιο plugin??

 

Ότι λέει ο τομμυ. 

Link to comment
Share on other sites

@HotPeanut

 

Είναι bug και θα λυθεί "in a future maintenance release"  της πλατφόρμας μας . . . 

 

Thanks

On 11/5/2023 at 9:58 ΜΜ, το μέλος HotPeanut έγραψε:

Εδώ και κανένα 10ημερο γίνεται το εξής. Αν το τοπικ που ανοιγω έχει banner ads στο header, τότε κάνει focus εκεί, άσχετα ότι εχω πατήσει να με πάει στην πιο πρόσφατη απάντηση. Σπάει και @@. 

Συμβαίνει σε κινητό, ταμπλετ και υπολογιστή. 

 

 

Πρέπει να είμαστε ένταξει και με αυτό!!

Check pls

 

@tommybertsen

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.