Jump to content



Ενοικίαση αυτοκινήτου ή εναλλακτική λύση


jax7480

Recommended Posts

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα. Στοχευω ψηλά αλλά μπορεί τελικά να μην βγουν τα κουκιά και να πέσω. Ιδανικά το S8 ή Panamera Turbo. Στην χειρότερη και αν δεν κάτσουν καλά τα πράγματα A7 3λίτρο ή Panamera 4S. Μιλάμε για μεταχειρισμένα πάντα και το πολύ 5ετιας.

  • Like 4
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα. Στοχευω ψηλά αλλά μπορεί τελικά να μην βγουν τα κουκιά και να πέσω. Ιδανικά το S8 ή Panamera Turbo. Στην χειρότερη και αν δεν κάτσουν καλά τα πράγματα A7 3λίτρο ή Panamera 4S. Μιλάμε για μεταχειρισμένα πάντα και το πολύ 5ετιας.
Να αναλωνεται το μισό thread της Αυτοκίνησης για το πόσο ζημιαρικα είναι τα VAG, και να σου έρχεται μετά ο Ζαχος και να πετάει τη μπάλα στην εξέδρα... [emoji13][emoji13][emoji13]
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2018 at 12:17 ΜΜ, το μέλος jax7480 έγραψε:

Καλησπέρα σε όλους.

Το καλοκαιράκι, πρώτα να έχουμε την υγειά μας, θα κατέβουμε διακοπές στην πατρίδα. Θα μείνουμε 21 μέρες το μήνα Ιούλιο και ψάχνω να βρω μεταφορικό μέσο για να μετακινούμαστε εμείς και τα παιδιά (4 άτομα στο σύνολο).

Κοιτάω τιμές για ενοικίαση αυτοκινήτου και με πιάνουν τα γέλια. Για ένα αυτοκίνητο μέτριο προς μεγάλο (θα έχουμε πολλά μπαγκάζια και το διπλό καρότσι δεν χωράει εύκολα σε μικρό αυτοκίνητο) ζητάνε τα κέρατά τους.  Οι τιμές ξεκινάνε από 1200€ για ένα C4 Cactus και φτάνουν τα 5-6 χιλιάρικα. Μας δουλεύουν;

 

Τι εναλλακτικές υπάρχουν αν δεν τα σκάσουμε χοντρά; ειλικρινά δηλαδή με τόσα λεφτά, ανεβοκατεβαίνω με το δικό μου αυτοκίνητο. Αλλά δεν θέλω να χάσω τις μέρες της άδειας για να οδηγώ ξανά την Ευρώπη πάνω-κάτω.

 

 

 

ΑΓΟΡΑ και μεταπώληση είναι η λύση.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομίζω. Μόνο τα τέλη μεταβίβασης και κυκλοφορίας  να βάλεις.  Μετά ασφάλεια για τον μήνα ήδη έχεις φτάσει 500αρι δεν νομίζω οτι συμφέρει . Κάπου το είχα δει και εγώ αυτό σε ειδήσεις του σταρ Αλλά δεν παίζει να ισχυει

Αυτό που σίγουρα θα βόλευε θα ταν ένας πρόθυμος ξάδερφος να του πληρώσεις ασφάλειες και τέλη σε κάνα παρατημένο αυτοκίνητο και να στο δώσει για το μηνα.

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το νοικιάρικο θέλει προσοχή στην Ελλάδα , both ways :

 

Περιστατικό :

σε εταιρία ενοικιάσεως γνωστού , πήγε ο άλλος Χαλκιδική, πούλησε τα λάστιχα (καινούργια) σε ντόπιο βουλκανιζατέρ,

έβαλε  κάτι παντελώς λιωμένα , του το άφησε σε ένα ξενοδοχείο τοπικό και μετά έκανε τον Κινέζο.

Φωτο κλπα δεν παίξανε, δυστυχώς.

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.