Jump to content



Επαγγελματικό ταξίδι στο Γκέτεμποργκ στην Σουηδία


f117

Recommended Posts

πριν 3 ώρες, το μέλος l2phile έγραψε:

 

Δεν το ήξερα. Απ'οτι βλέπω όχι. Η Revolut σου δίνει Mastercard και την χρησιμοποιείς σαν κανονική κάρτα οπουδήποτε (το Skrill πχ έλεγε για online αγορές, πρέπει να έχουν επιλογή να πληρώσεις με Skrill) .

 

με skrill πληρωνεις και με την καρτα.Μπορεις να φορτισεις με προπληρωμενη αυτην την revolut?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kuza said:

με skrill πληρωνεις και με την καρτα.Μπορεις να φορτισεις με προπληρωμενη αυτην την revolut?

Δεν έχω δουλέψει ποτέ με προπληρωμενη. Δεν ξέρω τι παίζει με αυτές. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος GriGaS έγραψε:

Πάντως δύο πιστωτικές που έχω (μία της Εθνικής και μία της PostCredit - πρώην Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο) έχουν τις επίσημες ισοτιμίες της Visa χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

H Revo παντα εχει καλυτερες ισοτιμιες. Κερδιζεις περιπου 1€ στα 70

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα θα φύγεις;

Χρεωστική Πειραιώς VISA.

Χρεώνει τη μετατροπή συναλλάγματος και 2% επί τη συναλλαγή (με κάποιο μέγιστο όριο αν θυμάμαι καλά).

Είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις, πόσο μάλλον αφού στα πληρώνει η εταιρία.

Εναλλακτικά, δεν κάνεις καθόλου συνάλλαγμα και πας Σουηδία, οπότε και κάνεις ανάληψη κορώνες από κάποιο ΑΤΜ με την Κάρτα της Εθνικής. Χρεώνει κάποια ευρώ για την ανάληψη εκτός ευρώ.

 

Έχε υπόψη σου ότι το μετρητό δεν παίζει πολύ στη Σουηδία, ακόμα και τσίχλα από το περίπτερο με κάρτα αγοράζουν :D.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μπαίνω απο χθες στο revolut αλλά δεν μπορώ να προχωρήσω την διαδικασία εγγραφής κτλπ...μου βγάζει σφάλμα....

Απο Ελλάδα θα φύγω ναι...

Μάαλιστα...

Βγάζει τίποτα η Σουηδία εκτός απο Σουηδέζες? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος f117 έγραψε:

μπαίνω απο χθες στο revolut αλλά δεν μπορώ να προχωρήσω την διαδικασία εγγραφής κτλπ...μου βγάζει σφάλμα....

Απο Ελλάδα θα φύγω ναι...

Μάαλιστα...

Βγάζει τίποτα η Σουηδία εκτός απο Σουηδέζες? :hehe:

δεν σου περναει την ελληινικη καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Sorry σκετο; 

Γενικά πάντως όπως λέει περίπου και ο anonymous, οτιδήποτε το δικαιολογει η εταιρεία, αγόρασε το με όποιον τρόπο να'ναι. Απλά το θέμα είναι να μην στον πιάσουν σε δικές σου αγορές. Και πάνω σε αυτό. Αν είναι να χαλάσεις 100 ευρώ έξτρα, άντε θα χάσεις 2-5 ευρώ βαριά . Αν θες όμως να ενισχύσεις την οικονομία της Σουηδίας,εκεί καλύτερα να βρεις άλλον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.