Jump to content



Νεο gaming PC me Intel i7 8700K


Recommended Posts

Παιδες γεια σας

Μετα από καιρό ξαναποσταρω στο forum αφου λεω να ξαναασχοληθω με games

Γνωμες θελω για mobo και memory που θα παιξουν με Intel  i7 8700K σε Z370 chip set.

Μμήμες 2x8 και μητρική Gigabyte η MSI  μονο. (asus asrock κλπ αποκλειονται)

Δεν θα κανω τρελό O/C Υπάρχει dual fan cpu-cooler Noktua D-15

 

Για κάρτα γραφικών με βλέπω για GTX-1060 η 1070 οχι παραπάνω  (ατιμο mining)

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Iannis έγραψε:

Για κάρτα γραφικών με βλέπω για GTX-1060 η 1070 οχι παραπάνω  (ατιμο mining)

Εμ... Εκει που θες τα γκαζια για gaming pc, εκει πατας το φρενο με τα 2 ποδια;;;;; Με γκολ απο τ αποδυτηρια θα το ξεκινησεις το θεμα.

Επελεξε κατι οικονομικοτερο σε cpu-mobo-ram, τοσες αξιολογες επιλογες υπαρχουν απο την AMD, και ριξε οσο μαρουλι μπορεις στην gpu. Budget? Αναλυση οθονης; Παιχνιδια;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι τιμές των GPU έχουν αρχίσει να επιστρέφουν σε πιο νορμάλ επίπεδα. Μην κοιτάς Ελλάδα, εδώ πάνε να σε σκίσουν όσο πιο πολύ γίνεται για όσο μπορούν ακόμη. Θα έρθουν κι εδώ οι μειώσεις. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2018 at 3:12 PM, konnos said:

Πάντως οι τιμές των GPU έχουν αρχίσει να επιστρέφουν σε πιο νορμάλ επίπεδα. Μην κοιτάς Ελλάδα, εδώ πάνε να σε σκίσουν όσο πιο πολύ γίνεται για όσο μπορούν ακόμη. Θα έρθουν κι εδώ οι μειώσεις. 

Εχω βρει ebay GTX 1080Τi 11GB   780€ αλλα ειναι Palit η Zotac που δεν μου γεμιζουν το ματι.

 

Τα game που παίζω δεν εχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις σε γραφικά Είναι παλιά (AOE MFS-X και World of warships) για αυτο αρικά πηγα σε 1060

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η Zotac, και σκυλί η Palit (η 770 στο 2ο PC , still going strong). Δεν βλέπω για ποιο λόγο να μην τις προτιμήσει κάποιος. Αλλά you've gone too far. Κάτι ενδιάμεσο είναι μία 1070ti ας πούμε, αλλά οι τιμές ακόμη, δεν είναι και τόσο καλές... Η 1070 θα σου κρατήσει πολύ περισσότερο καιρό από μία 1060. Η τιμή της τώρα, είναι άλλο καπέλο...

And, on the other hand , και μία 1050ti θα έκανε τη δουλειά σου, αλλά το θέμα είναι σε πόσο καιρό είσαι διατεθειμένος να αναβαθμίσεις. Και μιας και λογικά δεν το κάνεις συχνά, πας σε κάτι καλύτερο και ξενοιάζεις ;) 

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2018 at 11:37 PM, Iannis said:

Εχω βρει ebay GTX 1080Τi 11GB   780€ αλλα ειναι Palit η Zotac που δεν μου γεμιζουν το ματι.

 

Τα game που παίζω δεν εχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις σε γραφικά Είναι παλιά (AOE MFS-X και World of warships) για αυτο αρικά πηγα σε 1060

Φίλε τι εννοείς ΔΕΝ ΣΟΥ ΓΕΜΊΖΕΙ ΤΟ ΜΆΤΙ Η ZOTAC? 

Στο λέω γιατί έχω την γρήγορη Zotac 1080ti με τους υψηλούς χρονισμούς και σε συγκρίσεις με μια Quadro P6000 που είχα ήταν πιο γρήγορη σε κάποια πράγματα ακόμα και σε cam-Sim. Όσο για παιχνίδια ΟΥΔΈΝ ΣΧΌΛΙΟ. 

 

Έγινε επεξεργασία από def
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.