Jump to content



Αγορά από Caseking. Είναι εφικτή;


Recommended Posts

Καλησπέρα. Θέλω στο μέλλον (όχι πολύ μακρινό), να αγοράσω αυτό από το Caseking. (Ελλάδα δεν υπάρχει πουθενά και δεν βλέπω να υπάρχει γενικώς). Με UPS τα έξοδα αποστολής είναι λογικά για τον όγκο (23€). 

Γνωρίζει κανείς αν όντως στέλνει Ελλάδα; 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Καλησπέρα. Θέλω στο μέλλον (όχι πολύ μακρινό), να αγοράσω αυτό από το Caseking. (Ελλάδα δεν υπάρχει πουθενά και δεν βλέπω να υπάρχει γενικώς). Με UPS τα έξοδα αποστολής είναι λογικά για τον όγκο (23€). 

Γνωρίζει κανείς αν όντως στέλνει Ελλάδα; 

Ανετα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Ανετα.

Μακάρι. Γιατί θα τους χρειαστώ :p 

 

πριν 2 ώρες, το μέλος Ονειρος έγραψε:

Ωραίος! Η UPS όπως μου την έβγαζε είναι. 22.99€. 

 

Την επιλογή για DHL Int δεν μου την βγάζει. Η GLS τι στην ευχή και είναι πανάκριβη;; Ας κάνει και 15 μέρες να έρθει, δεν με νοιάζει, το άλλο το UPS Express που χρεώνει μισό νεφρό για μεταφορικά τι φάση; :hehe: 

Spoiler

image.png

Θεωρώ κομπλέ τα μεταφορικά για 15+ κιλά πράμα. Το μόνο που με φοβίζει είναι που είναι γυαλί μέσα, είναι ρίσκο but I will take it, soon I hope.

 

Επίσης γράφει "19% VAT" , υπάρχει κάποιο θέμα; Δεν θα έπρεπε να γράφει 24% ; Μήπως ισχύει αυτό που έλεγαν πως στέλνει μόνο με τιμολόγιο/σε εταιρείες; Κάπου το είχα διαβάσει και μου διαφεύγει τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες πτήσης λόγου δουλειάς με ομιλίες που είχα με τους υπεύθυνους των 2 εταιριών που αναφέρεις οι χρεώσεις τους δεν είχαν διαφορά αναλογικά με τον όγκο τους. Όμως για μένα η κορυφαία είναι η DHL. Ασφαλή μεταφορά, υπάλληλοι που προσέχουν τα δέματα, έχω δει με τα μάτια μου σε αεροπλάνο cargo την τοποθέτηση των δεμάτων, διαχωρισμός σωστός από δέματα fragile. Και το κυριότερο δεν χάνονται. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jax7480 said:

Πληρώνεις το VAT της χώρας που το αγοράζεις. Από τη στιγμή που είναι 19% και στην Ε.Ε. δεν ασχολείσαι με τιποτα άλλο.

Θα μοιράσεις γάλατα 7.30 το πρωί στο Όσλο? Χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος def έγραψε:

Σε κάποιες πτήσης λόγου δουλειάς με ομιλίες που είχα με τους υπεύθυνους των 2 εταιριών που αναφέρεις οι χρεώσεις τους δεν είχαν διαφορά αναλογικά με τον όγκο τους. Όμως για μένα η κορυφαία είναι η DHL. Ασφαλή μεταφορά, υπάλληλοι που προσέχουν τα δέματα, έχω δει με τα μάτια μου σε αεροπλάνο cargo την τοποθέτηση των δεμάτων, διαχωρισμός σωστός από δέματα fragile. Και το κυριότερο δεν χάνονται. 

Στο checkout όμως δεν μου την βγάζει σαν επιλογή... Δεν ξέρω το γιατί. Όταν με το καλό θα προχωρήσω, θα το κοιτάξω ξανά μπας και...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικα που εχουν για Ελλαδα ειναι ψιλο standard τουλαχιστων με dhl international, 19.90 ευρω.

 

Αν παρεις πχ μνημες θα πληρωσεις τα ιδια με το να παρεις ενα tower .Πρεπει να εχουν συμφωνια (τουλαχιστον με dhl) οτι μεχρι χ κυβικα(ογκος) 19,90 οπως και το sportsdirect .

 

Πριν 1 μηνα ακριβως εκανα παραγγελια 1 κουτι, board, cpu και μερικα πραματα για την υδροψηξη. Ηρθαν σπιτι 2 κουταρες και πληρωσα 19,90 !

 

Εχεις διαλεξει χωρα Ελλαδα κτλ ; Μηπως οχι και για`υτο δεν στο βγαζει ;

 

Έγινε επεξεργασία από platonas
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα την εικονα σου...λοιπον..αν βαλω μονο το συγκεκριμενο κουτι και σε εμενα δεν βγαζει dhl....αν βαλω διαφορετικο κουτι..μου βγαζει !

 

Μηπως εχει καποιο προβλημα το site τους ;

Τωρα ειδα την εικονα σου...λοιπον..αν βαλω μονο το συγκεκριμενο κουτι και σε εμενα δεν βγαζει dhl....αν βαλω διαφορετικο κουτι..μου βγαζει !

 

Μηπως εχει καποιο προβλημα το site τους ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω άλλο κουτί :p

Αν είναι για 4€ διαφορά δεν θα τα χαλάσουμε εκεί :)

Αρκει να έρθει σώο το κουτάκι όταν με το καλό το παραγγείλω :p

 

Δοκίμασα και το αντίστοιχο με τους χρωματιστούς ανεμιστήρες και πάλι το ιδιο... Θα δοκιμάσω και από κινητό μήπως τρώει καμιά φρίκη ...

 

Edit

Από κινητό δεν μου βγάζει καν την επιλογή για χώρα ή δεν την βρίσκω ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια που κοιταγα για αρκετο καιρο πριν κανω την παραγγελια μου , νομιζω οτι με gls,ups οσο εβαζα πραμα στο καλαθι ανεβαινε κ η τιμη..βεβαια αν εσυ θες μονο το κουτι ε...4 ευρω ειναι!

 

Σκεψου οταν εκανα την παραγγελια μου , με τις αλλες εβγαζε 80 και 120 ευρω μεταφορικα !!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος platonas έγραψε:
Εγω μια που κοιταγα για αρκετο καιρο πριν κανω την παραγγελια μου , νομιζω οτι με gls,ups οσο εβαζα πραμα στο καλαθι ανεβαινε κ η τιμη..βεβαια αν εσυ θες μονο το κουτι ε...4 ευρω ειναι!
 
Σκεψου οταν εκανα την παραγγελια μου , με τις αλλες εβγαζε 80 και 120 ευρω μεταφορικα !!!

Με gls βγάζει 82 και με ups express 112 θαρρώ. Γελάει ο κόσμος [emoji14]
Ups μια χαρά.


 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πριν 2 ώρες, το μέλος redbighunter έγραψε:

Εξαιρετική τιμή αλλά είναι λίγο τερατίνο η κάρτα.

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Για την ιστορία αύριο αναμένεται να έρθει το πακέτο μου :)

Με το καλό. Και βγάλε και καμιά καλή φωτογραφία σαν εμένα:p.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Εξαιρετική τιμή αλλά είναι λίγο τερατίνο η κάρτα.

Με το καλό. Και βγάλε και καμιά καλή φωτογραφία σαν εμένα:p.

Θα το ανοίξω μόνο και μόνο επειδή φοβάμαι για το γυαλί ? Αλλιώς θα έμενε κλειστό μέχρι να συγκεντρώσω τα πάντα 

Η inno3d έχει εξαιρετικά μοντέλα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος p55 έγραψε:

Πόσο πήγε με τα μεταφορικά;

image.png

Με UPS γιατί όπως αναφέρω και πιο πάνω, η επιλογή DHL δεν υπήρχε. Αλλά για 3€ περίπου διαφορά δεν θα τα χαλάσουμε :) 

 

Δευτέρα έγινε ship, αύριο αναμένεται να καταφθάσει Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.