Jump to content



Cd-key stores, παιχνίδια άξια προσοχής


tommybertsen

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα.

Μου βρήκε ο μικρός ένα κλειδί για Minecraft σε ένα site "Eneba".

 

Xl1yxdDvS66HrBBK3wVM03JuBzJrcXmJyz91if0l
WWW.ENEBA.COM

Επισκεφθείτε το Κατάστημα της Eneba και αγοράστε το Minecraft (Java Edition) key που ενεργοποιείτε στο...

 

Το διαφημίζει κάποιος Έλληνας Youtuber που παίζει Minecraft.

Είναι 10€ πιο φθηνό από της Microsoft.

Είναι αξιόπιστη σελίδα;

Να προχωρήσω σε αγορά;

Και επίσης κάπου διάβασα ότι όλοι οι λογαριασμοί, και αυτοί της Mojang, πρέπει να γίνουν Microsoft.

Γνωρίζει κάποιος;

Θα έχω κάποιο πρόβλημα λέτε;

 

Έγινε επεξεργασία από akilleas
Link to comment
Share on other sites

Δεν εμπιστεύομαι το ΕΝΕΒΑ.

5de6658946177c5f23698932_7_.jpg
WWW.CDKEYS.COM

Buy Minecraft PC (Java Edition) ✔️ CD Key ✔️ Instant download ✔️ Fantastic price ✔️ Digital Download ✔️

Δεν ξέρω πως γίνεται το activation ούτε τι είναι αυτό το java edition, αλλά αν πάρω κάτι θα είναι μόνο από cdkeys ή από instant-gaming. 

Όπου βλέπεις "μαρκετ" (δηλαδή να το πουλάει  ο κλειδαράς της γειτονιάς), για μένα , μείνε μακρυά. 

 

Έχει καμιά διαφορά αυτό που έστειλα;

ΥΓ: Το θέμα "τι παίζετε αυτόν τον καιρό" δεν είναι για τέτοιες ερωτήσεις, οπότε μεταφέρθηκε στο κατάλληλο νήμα :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ge.jpg.938e1a4f5bbd61d07ea0fbb2bd4ee23a.jpg

Αυτο και το "Pay what you want bundles" χρειαζονται μια νεκρανασταση. Ελπιζω να βοηθησουν ολοι στην προσπαθεια.

 

Τωρα οσο αναφορα το Eneba και το καθε κλειδαδικο εκει εξω εχει ηδη ειπωθει οτι αγορες γινονται με δικη σας ευθυνη.

Προσωπικα εχω κανει πανω απο 20 αγορες στο συγκεκριμενο καταστημα χωρις κανενα προβλημα μεχρι τωρα..

 

Αν θελει ο @tommybertsen η καποιος αλλος moderator θα προτεινα ασχετος αν εμπιστευονται η οχι καποια καταστηματα να μπουν στο αρχικο ποστ

οι συνδεσμοι γνωστων καταστηματων και οταν προτεινει καποιος ενα παιχνιδι απο καταστημα που δεν υπαρχει στην λιστα να μπαινει και αυτο.

Ειπαμε η ευθυνη βαραινει τον αγοραστη.. Βεβαια αν υπαρξει θεμα με καποιο καταστημα δεν υπαρχει λογος να υπαρχει στο θεμα.

 

Ενα ακομα ωραιο site για προσφορες (που ηθελα στην αρχικη) ειναι το https://gg.deals/ το οποιο αν μπεις μεσω steam βλεπει την wishlist σου και τα

historical lows, οπως για παραδειγμα το Mr. Prepper που ειναι στα 10,57€ μεσω steam η το Need for Speed Payback στα 2,99€ μεσω steam η origin.

Αυτα για τωρα και περιμενω τις παρατηρησεις/προτασεις σας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα, αν και το θέμα είναι κυρίως για τα cdkey stores και όχι για την πως θα βρεις την καλύτερη τιμή. Συνήθως η καλύτερη τιμή είναι σε αυτά που είναι λιγότερο αξιόπιστα, και επίσης, για τα original historical lows, υπάρχει το (κατ'εμέ) πολύ ανώτερο isthereanydeal. Το οποίο βέβαια αναφέρεται σε official stores. 

Αλλά δεν νομίζω να έχουμε λόγο να λέμε για historical lows από... cd key stores 😜 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο mod της καρδια μας και ας μην γουσταρεις τις καλημερες.. τι να κανουμε καθε οικογενεια εχει ενα μαυρο προβατο σε μας ετυχε ενα περιστερι και ενα γατι 😂

32 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Συνήθως η καλύτερη τιμή είναι σε αυτά που είναι λιγότερο αξιόπιστα

Λοιπον πανω σε αυτο που λες προχτες εψαχνα προσφορες για παιχνιδια με τιτλο Call of Cthulhu για την συλλογη μου, εχει 5-6 και αλλα 2-3 με το Cthulhu εντος του τιτλου.. π.χ.https://store.steampowered.com/wishlist/profiles/76561198036767120/#sort=price&term=cthulhu για ορισμενα απο αυτα καλυτερη τιμη οταν βρισκονται σε historical low στο steam δεν βρηκα σε κανενα κλειδαδικο. 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα μπερδέψαμε official με cd key stores. 

Άλλο τα historical lows που βλέπεις για official φάσεις ,κι άλλο οι τιμές στα κλειδάδικα.

 

Οκ ,καλό είναι να ξέρουμε τα historical lows τα οποία μπορεί να είναι και χαμηλότερες τιμές από cd key stores την εκάστοτε στιγμή. 

Απλά αυτό το thread αφορά cd key stores. 

Για τα υπόλοιπα είναι το "προσφορές παιχνιδιών PC"  (το οποίο θα προσπαθήσω σύντομα να ανανεώσω γιατί το αρχικό πόστ έχει παλιά λινκ).

 

Και για ιστορικά χαμηλά και προσφορές, θεωρώ ανώτερο όλων το isthereanydeal. Και το ggdeals είναι οκ , για αυτό το πρόσθεσα στο αρχικό εδώ. 

ΥΓ: Αυτό που λέω και παραθέτεις, είναι αποκλειστικά για κλειδάδικα. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
b668894aa07a518ca4e3b2b0d680029bdf60_192
GG.DEALS

Compare prices of over 40 stores to find best deals for INDUSTRIA in digital distribution. Check the price history, create a price alert, buy...

Στα 50 λεπτα το παιχνιδι με τις κριτικες να ειναι αναμικτες, ειναι ενα action singleplayer fps μικρο σε διαρκεια

καπου στις 3 ωρες λεει ο κοσμος που το επαιξε με πολλα στοιχεια να θυμιζουν την σειρα Counterpart.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ερώτηση. 

Υπάρχει κάτι για 3μηνη συνδρομή στο Game Pass από κλειδάδικο; 

Έχω ήδη κάνει εγγραφή και είχα ήδη κάποιες ανανεώσεις με 1€ κλπ. 

 

Αν πάω εδώ 

WWW.CDKEYS.COM

Buy 3 Month Xbox Game Pass Ultimate Xbox One / PC ✔️ CD Key ✔️ Instant download ✔️ Fantastic price ✔️ Digital Download ✔️

 

Θα δουλέψει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
43 λεπτά πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

Θέλω να αγοράσω το football manager. Το έχω βρει στο eneba στα 29 ευρώ. Έχετε κάποιο άλλο κλειδάδικο να προτείνετε; ή, ακόμη καλύτερα, κάποια μηχανή αναζήτησης για τα διάφορα κλειδάδικα

Αν εχεις αμφιβολιες για το eneba εχω παρει πολλα κλειδια ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα.

Για μηχανες υπαρχουν τα https://gg.deals/ , https://www.allkeyshop.com/blog/ και https://www.gamekeyfinder.de/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
50 λεπτά πριν, το μέλος edward έγραψε:

Με επιφύλαξη το παραπάνω γιατί βλέπω δε με αφήνει να προχωρήσω την πληρωμή με κάρτα.

 

Με paypall όλα καλά εδώ και χρόνια στο CDKEYS

Link to comment
Share on other sites

Η χαμηλή του τιμή αυτή πρέπει να οφείλεται στο ότι το έχουνε δώσει στο Amazon Prime Gaming δωρεάν πρόσφατα. 

Όσοι έχετε Amazon Prime, έχετε και Prime gaming.

GAMING.AMAZON.COM

Prime Gaming Home Page

Θα το ποστάρω και στο θέμα προσφορών

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.