Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Εσυ εχεις ετοιμη δουλεια απο τα 20. οι περισσοτεροι,ΟΧΙ.

αρα μαλλον εσυ τα βλεπεις απο την δικη σου οπτικη γωνια. γιατι για μενα, ο στρατος, ειναι εμποδιο στο μελλον μου, εκτος αν εκανα την θυτεια σε αυτο που σπουδαζω, τοτε θα ημουν και χρησιμος για το στρατο, και για μενα θα ηταν καλυτερα.

οταν εχεις σπουδασει,το γκομενικο ειναι το λιγοτερο κατα την γνωμη μου, σε καιει οτι θα χασεις τσαμπα χρονο για το τιποτα. μιλαω για αυτον που τον νοιαζει να δουλεψει πανω σε αυτο που σπουδασε.

χωρις να θελω να προσβαλω, εχω προσεξει οτι ατομα που δεν εχουν σπουδασει, εχουν την ιδια περιπου, αντιληψη με εσενα. και ακομη χειροτερη στα ορια του στρατοκαυλου.

το λεω σαν συμπερασμα, απο συζητησεις με φιλους κτλ.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION]

Αν σου πρόσφερε τόσα πολλά η θητεία σου μπράβο. Έχε υπόψιν σου όμως ότι αυτές τι εμπειρίες άλλοι τις αποκτούν από άλλες πήγες, όπως συμβαίνει σχεδόν σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο. Εμένα πάντως το 8μηνο στο στρατό υπολογίζω να με άφησε 1-2 χρόνια πίσω στην επαγγελματική μου καριέρα χωρίς να μπορώ να σκεφτώ καμία χρήσιμη δεξιότητα/εμπειρία που να απέκτησα εκεί.

Τώρα για τις συζητήσεις με φίλους το αφήνω ασχολίαστο, δεν είναι πάνω από 1% στις δικές μας συζητήσεις....

Link to comment
Share on other sites

μαγκες χαλαρώστε και ο στρατος καλό κάνει....

Αν δεν πάμε και γίνει τιπότα αυριο μεθαυριο τι θα κάνετε?

Α ναι θα πείτε εγω έπαιζα BF ξερω να χειρίζομαι το όπλο..

Δεν λεω γίνονται πολλα εκει μέσα που δεν θα έπρεπε.. αλλα εμείς τον κάναμε ετσι..

Link to comment
Share on other sites

μαγκες χαλαρώστε και ο στρατος καλό κάνει....

Αν δεν πάμε και γίνει τιπότα αυριο μεθαυριο τι θα κάνετε?

Α ναι θα πείτε εγω έπαιζα BF ξερω να χειρίζομαι το όπλο..

....

Χμμ, προσωπικά θα αποχαιρετήσω την χώρα....

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION]

Και ναι για μικρες ηλικιες μιλαω και για τις εμπειριες που αποκτας κυριως, στα 19 μπηκα και ο χυτρας που το απεθυνω τον λογο νινι ειναι ακομα, δεν μπορω να ακουω για ανυποταξιες και απαλλαγες, οι υπολοιποι που υπηρετησαμε κανονικα και χωρις κανενα βυσμα χαζοι ειμασταν ?

Αν διαβάσεις κάπου πίσω θα δεις ότι είμαι ο ίδιος που δεν θέλει βίσμα ,ενώ πιθανόν ο πατέρας μου θα μπορούσε να μου βρει.

Τότε βέβαια χυμήξαν όλοι να πουν να τα αφήσω αυτά και να το εκμεταλευτώ.

Still,δεν γουστράρω να χρωστάω σε κανέναν σε αυτή τη ζωή!

Δώσε λίγο βάση τι είπα,απλά ρώτησα αν γίνεται να κάνω στρατό και παραπάνω μήνες για να μην είμαι μέσα όλη μέρα.

Φιλικά πάντα ,έτσι;

Αλλά και αυτά του στυλ "αποκτάς εμπειρίες" με τρελαίνουν.

Τι εμπειρίες ,θέλω να ακούσω.

Το άλλο δε που με τρελαίνει είναι τα 19χρονα που μπαίνουν μέσα και μου γυρνάν πατριώτες.Σιγάααα.

Αυτά.Βίσμα έχω ,αλλά δεν θα το χρησιμοποιήσω,γιατί έχω μάθει κάτι εκτός στρατού,να βάζεις πρώτα το σύνολο και μετά τον εαυτό σου.

Όπως είπε και ο Καζατζάκης :

Δεν κυβερνάς πια μονάχα τη μικρή ασήμαντη ύπαρξή σου.

Είσαι μια ζαριά όπου για μια στιγμή παίζεται η μοίρα του σογιού σου.

Link to comment
Share on other sites

280 και σήμερα...

Υπηρετήθηκαν: 450 :confused:

keep walking συντροφε, πιες μια ζιβανια μεσα στην τουαλετα του πεδιου βολης και για εμενα :T:

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION]

Δεν κυβερνάς πια μονάχα τη μικρή ασήμαντη ύπαρξή σου.

Είσαι μια ζαριά όπου για μια στιγμή παίζεται η μοίρα του σογιού σου.

Ατςςςςςςς, αυτο το all day all night σε εχει χαλασει πολυ φαινεται, πως το συνδυαζεις με την ποιηση ηθελα να ξερα, βυσμα και εγω ειχα αλλα δεν το χρησιμοποιησα ουτε εγλειψα ποτε μου κανεναν, ασχετα αν για μια περιοδο περνουσα ΒΥΣΜΑΤΙΚΑ ( 4 εξω και δεν συμαζευται ) , ο καθενας φτιαχνει την μοιρα του με ιδια του τα χερια , αυτο το βυσμα και τα υπολοιπα ρουσφετακια μας εχουν φαει σαν εθνος, γιατι ο στρατος δεν ειναι τιποτα αλλο απτην μικρογραφια της ελληνικης κοινωνιας, ελαφρως φιλτραρισμενη γιατι και πρεζονια θα βρεις και ψυχανωμαλους αμα λαχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όταν οι άλλοι θα κάνουν διακοπές κι εσύ θα λιώνεις, ο "καζατζακης" θα γίνει Καζατζίδης και θα καταλάβεις από πρώτο χέρι την αξια του ατόμου, ιδιαιτερα δε αν το σύνολο είναι άκυρο (που η πιθανότητα να μην είναι άκυρο πρέπει να είναι <1%).

Έγινε επεξεργασία από astrolabos
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION]

Συμφωνώ φίλε μου.

[MENTION=1085]sotiris[/MENTION]

Και βέβαια εκτιμώ την αξία του ατόμου.Ο εαυτός μου είναι και το άτομο που αγαπάω περισσότερο απο κάθε τι στον κόσμο,απλά η κοινωνία απαρτίζεται από άτομα και αν αυτά τα άτομα δεν νοιάζονται για την υγεία της κοινωνίας,ζήτω που καήκαμε....είδες που φτάσαμε τώρα.

Επομένως άτομο και κοινωνία πρέπει να τα σκεφτόμαστε ,ανάλογα τις περιστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο έτσι ήταν αλλά σήμερα πήγαμε πολύ καλά. Θα μας ξηγηθούν τιμητική :p

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Στρατιωτης = Γαιδαρος

Τιμητικη = Καροτο

Ντειιιιιιιιιιιιι

:p

Link to comment
Share on other sites

Στον αδερφό μου που παρουσιάστηκε πριν μια εβδομάδα του λένε κάτι για 14 μήνες. Αρβύλα μάλλον.

Στο κέντρο έτσι ήταν αλλά σήμερα πήγαμε πολύ καλά. Θα μας ξηγηθούν τιμητική :p

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Κοιμήσου ήσυχος...

Link to comment
Share on other sites

περιττο να πω πως όπως γίνονται οι βολές στο στρατό το 90% πάνε στον γάμο του Καραγκιόζη...

Πως γίνονται;

Το 90% των σφαιρών πάνε στον γάμο του Καραγκιόζη, γιατί το 90% των οπλιτών είναι γίδια. Ούτε διόρθωση σφάλματος, ούτε τίποτα.

[MENTION=10676]Hydra[/MENTION], αν δεν είσαι ψαράς (που όλοι είμαστε, όταν μπαίνουμε) ΑΝΕΤΑ μπαίνεις και με tablet. Τσίμπα από βολή στο κέντρο. Στην σκηνή μπροστά είναι ο διοικητής...

CiFf8.jpg

και κατά τη βολή είχα ανοιχτή κλήση να ακούει η κοπέλα τα μπαμ μπουμ.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

μαγκες χαλαρώστε και ο στρατος καλό κάνει....

Αν δεν πάμε και γίνει τιπότα αυριο μεθαυριο τι θα κάνετε?

Α ναι θα πείτε εγω έπαιζα BF ξερω να χειρίζομαι το όπλο..

Δεν λεω γίνονται πολλα εκει μέσα που δεν θα έπρεπε.. αλλα εμείς τον κάναμε ετσι..

το BF σε μαθαινει πιο πολλα αποτι σε μαθαινουν στον στρατο για να χειριζεσαι οπλο

Θεαθηναι απλα ο στρατος ... εγω πρωτος απο ολους θα γουσταρα να ηταν "Rambo" φαση, σκληραγωγηση και ιστοριες ... πεσμου εσυ αυριο εαν γινει κατι με τους αντιπερα τι θα κανεις. Η μηπως νομιζεις οτι το training καθαρισματος κοπράνων στις τουαλετες με την σφουγγαριστρα δουλευει οπως με τον Daniel San αλλα "wax on, wax off"?!

Μας "απειλουσαν" στον στρατο με τις καμψεις ... τις οποιες εαν θυμαστε καλα καναμε την ωρα της γυμναστικης στο δημοτικο ... ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ παρακαλω ... 100+ καμψεις επρεπε να κανουν κανονικα ολοι

Μακαρι να πηγαιναμε στρατο και να μαθαιναμε εστω τα βασικα ...τοτε θα γινομασταν και πολυ καλυτεροι πολιτες υστερα και ισως να σκεφτομασταν και λιγο πιο ορθα οταν θα πηγαιναμε να ψηφισουμε. Το "νους υγιης εν σωματι υγιες" δεν το λεγανε τυχαια οι αρχαιοι Ελληνες (με τους οποιους φυσικα δεν εχουμε καμια σχεση ΠΛΕΟΝ)

Εμενα ο στρατος δεν με κρατησε απλα πισω επαγγελματικα αλλα με πηγε και πισω σε ολα τα χρονια προπονησης με βαρη. Οκ, εγω αδυνατισα γιατι δεν ετρωγα οπως θα ηθελα, αλλα το γεγονος οτι οποιος "μπαινει" ,βγαινει παντα +10 κιλα τουλαχιστον αποτι οταν "μπηκε" λεει πολλα για την "σκληραγωγηση" σε αυτο που αποκαλουμε "Στρατος"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.