Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Ζήτησε σήμερα η Χ.Α. να γίνει 14μηνη η θητεία.2 μήνες εκπάιδευση 12 μήνες παραμεθόριο.

Έτσι για να μην ξαναδουλέψουν ποτέ οι Στρκοι.

edit:

Άντρες και γυναίκες στο στρατό.18 ετών μετά το σχολείο.

Έγινε επεξεργασία από paparoach
Link to comment
Share on other sites

Μαλ$$ίες...εδώ και τόσα χρόνια τα ίδια λένε, απόταν κόψανε τις νέες προσλήψεις των αγγράματων.

Εσύ μορφωμένε που δεν πήγες ΕΠΟΠ...είναι "αγράμματος" και όχι "αγγράματος".

Φίλος πήγε ΕΠΟΠ επειδή τέλειωσε πληροφορικάριος και βρήκε τα @@ του. Ίσως βαριόταν να ψάξει και παραπάνω. Καμία σχέση με την μόρφωση του. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που πήγα ήταν και ένα παλικάρι από ΑΣΟΕ. αλλά στους 300 οι 10 δεν είναι ο κανόνας.

BTW το παιδί από οικονομικό ΑΣΟΕ ήταν στη βιβλιοθήκη.

Και επειδή ήμουν στο προσωπικό, και είχα όλη την database μπροστά μου, άσε με να λέω για αγγράματους/αγράμματους./(ες)

Just saying

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μορφωμένε που δεν πήγες ΕΠΟΠ...είναι "αγράμματος" και όχι "αγγράματος".

Φίλος πήγε ΕΠΟΠ επειδή τέλειωσε πληροφορικάριος και βρήκε τα @@ του. Ίσως βαριόταν να ψάξει και παραπάνω. Καμία σχέση με την μόρφωση του. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

το σφαλμα του φιλου σου ειναι οτι βαριεται να ψαξει παραπανω.....

> για τους εξουσιολαγνους θυτες>>?? προβλημα του..."Μην τα ισοπεδώνουμε όλα."

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε σήμερα η Χ.Α. να γίνει 14μηνη η θητεία.2 μήνες εκπάιδευση 12 μήνες παραμεθόριο.

Έτσι για να μην ξαναδουλέψουν ποτέ οι Στρκοι.

edit:

Άντρες και γυναίκες στο στρατό.18 ετών μετά το σχολείο.

Αν είναι ίδιο για όλους πιστεύω είναι το καλύτερο.

Η ανισορροπία που υπάρχει σήμερα είναι το βασικότερο πρόβλημα.

Προσωπικά προτιμώ να είναι σε εθελοντική βάση.

Αλλά αν είναι υποχρεωτικό, θα πρέπει να είναι στα 18, είτε πολύ συμπυκνωμένο (ώστε να μην χάνουν οι νέοι το χρόνο τους) είτε σε off peak season (καλοκαίρι) και να μπαίνουν όλοι, χωρίς βύσματα, παράθυρα και φύλαξη συνόρων στην Κατεχάκη. Και ανεξαρτήτως φύλου.

Τώρα όπως είναι τα πράγματα δεν το βλέπω πολύ πιθανό να αυξάνεται, η ίδια συζήτηση παίζει από το 2009. Η πολιτική κατάσταση δεν σηκώνει πολλά πολλά, η κυβέρνηση κρατιέται με το ζόρι και πρέπει κάθε 3 μήνες να περνάει δημοσιονομικά μέτρα που εξαθλιώνουν πρακτικά το βιοτικό επίπεδο (και απ'ότι βλέπω από τις ... επαναδιαπραγματεύσεις, δεν θέλουν να αλλάξουν και πολλά πράγματα).

Εσύ μορφωμένε που δεν πήγες ΕΠΟΠ...είναι "αγράμματος" και όχι "αγγράματος".

Φίλος πήγε ΕΠΟΠ επειδή τέλειωσε πληροφορικάριος και βρήκε τα @@ του. Ίσως βαριόταν να ψάξει και παραπάνω. Καμία σχέση με την μόρφωση του. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Κι εγώ ξέρω έναν που δούλευε στη NASA αλλά επειδή τερμάτισε ο Ομπάμα το πρόγραμμα του διαστημικού λεωφορείου αποφάσισε να γυρίσει στην Ελλάδα και να πάει ΕΠΟΠ.

Πιστεύω ότι όλοι οι ΕΠΟΠ θα έπρεπε να δουλεύουν στη NASA αλλά τους έχει αδικήσει το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ξέρω έναν που δούλευε στη NASA αλλά επειδή τερμάτισε ο Ομπάμα το πρόγραμμα του διαστημικού λεωφορείου αποφάσισε να γυρίσει στην Ελλάδα και να πάει ΕΠΟΠ.

Πιστεύω ότι όλοι οι ΕΠΟΠ θα έπρεπε να δουλεύουν στη NASA αλλά τους έχει αδικήσει το σύστημα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=FYJm78y27ok]ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΟΦΗ Η ******* ΣΟΥ - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά 310 εγώ είμουνα και το συσμπέρασμα μου για τον στρατό είναι ότι τσάμπα καίει η λάμπα εκεί μέσα. Σε λιώνει τον εγκέφαλο αυτό το πράγμα των ανούσιων πραγμάτων σε καθημερινή βάση, μπαίνεις άνθρωπος και μετατρέπεσαι σε ζόμπι σιγά-σιγά.:sick:

Link to comment
Share on other sites

θα μπω το Σεπτέμβρη ! θα μου δώσουν πιστόλια και σφαίρες! έχει να πέσει σκοποβολή στην σκοπιά!!! ;););)

θα ρίχνω σε κουτάκια μπύρας να περνάει η ώρα!:crazy_pilot:

ξέρει κανεις που πρέπει να πάω για να οδηγήσω TANK ΚΑΙ ΝΑ ρίξω και δοκιμαστικές τορπίλες? !!!

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΗΛΩΣΑ!

Link to comment
Share on other sites

Προς Θεού, μην πάς ειδικές δυνάμεις! Θα σε περάσουν για βλήμα και θα σε εκτοξεύσουν απο κανενα τανκ (στην καλύτερη).

μάλλον για rambo θα με περάσουν !

ανυπομονώ να πάρω στα χέρια μου τα πιστόλια!!!

πόσα έχουν να διαλέξω??????! :crazy_pilot::crazy_pilot::crazy_pilot::crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.