Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από DJD [Χθες, στις 22:29]

291 και πέρασες ΚΕΒΟΠ καστοριά; Milan ή TOW ήσουν; Κι εγώ εκεί ήμουν, 1ο ΚΒ.. χωμένος στο γραφείο :hehe:

Ολμιστης ειμαι.ημουν στο πανω στρατοπεδο..καλυτερα απο το κατω..πιο ησυχα :p αλλα μην νομιζεις οτι κουραστηκα και 'γω...βοηθος επιλοχια ημουν.αγγαρειες μηδεν ,αναφορες μηδεν ,τεσσερις εξω μια μεσα ,πηρα και τρεις διανυκτερευσεις (α ρε Μουρκογιαννη Θεε !!! :worship: ) !!...και εκει την πατησα και θεωρησα οτι καπως ετσι θα ειναι και στη συνεχεια στη μοναδα. . . :tomato: :tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

547τπ....

εκει παρουσιαστηκα... γεναρη του 2001

σειρα ανεπιθυμητων πραγματι

μονο ανυποτακτοι εξωτερικου & εσωτερικου καθως και αλλοδαποι "επαναπατριζομενοι"

α! και λιγοι παραδοσιακοι Κρητικαροι (και γ*μω τα παιδια)

180 ατομα ολα κι ολα...

150 φυγαμε απο κει τελικα

(τους μισους τους δεσανε και οι αλλοι μισοι την κανανε με ελαφρα πηδηματακια...)

-σχετικα καλες εγκαταστασεις

-πολυ ωραια θεα

-η πολη του Ρεθυμνου ειναι πανεμορφη

...οπως επισης και οι κοπελιες

(ιδιαιτερα στο μαγαζακι ανωθεν του περιφερειακου του στρατοπεδου, αν υπαρχει ακομα)

αλλα εχε το νου σου γιατι την πατησαμε μια-δυο φορες καθως δεν υπολογιζαμε τα μαυροφορεμενα μυστακιοφορα αδερφακια - φιλαρακια τους...

αεροπορικως στα Χανια και Κτελ για ρεθυμνο...

για υπηρεσιες κτλ οτι και να σου πω εν θα εχει καμια ισχυ πλεον οποτε ας μιλησει καποιος πιο προσφατος...

αντε καλα ξεμπερδεματα (11μηνο πλεον...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

ναι, κάτι πήρε και εμένα το αυτί για τάγμα ανεπιθύμητων.......τι διάολο..........και έχω και ένδειξη ΥΕΑ.......

Κοπρίτη, γενικά πάντως ψιλοκαλά περασες;

ΥΓ. Δυστυχώς δεν είναι 11μηνο. Το πήραν πίσω. Ίσως λέει για μετά το καλοκαίρι. Είναι κανονικά 12μηνο, όχι ότι έχει και κάποια συγκλονιστική διαφορά δηλαδή.....τι 11 τι 12...:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sbeetle [Σήμερα, στις 00:13]

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

ναι, κάτι πήρε και εμένα το αυτί για τάγμα ανεπιθύμητων.......τι διάολο..........και έχω και ένδειξη ΥΕΑ.......

Κοπρίτη, γενικά πάντως ψιλοκαλά περασες;

ΥΓ. Δυστυχώς δεν είναι 11μηνο. Το πήραν πίσω. Ίσως λέει για μετά το καλοκαίρι. Είναι κανονικά 12μηνο, όχι ότι έχει και κάποια συγκλονιστική διαφορά δηλαδή.....τι 11 τι 12...:D

YEA θα σου προτεινα να το αποφυγεις...

(μιας και στον ΕΣ οπως ειναι γνωστο ο Δοκιμος φταιει για ολα...)

Σε γενικες γραμμες παντως περασα καλα...

ειχαμε και πολυ καλο διοικητη που νοιαζοταν για τα φανταρια

(ή μαλλον για την αρνητικη φημη που θα εβγαινε ετσι και καποιος παθαινε κατι..)

και μας ειχαν ψιλοχαλαρα...

εισαι και διπλα στο El.Benizelo...

Οποτε ουτε πολλα περα δωθε δεν θα εχεις...

α! και πιστεψε με τωρα ο ενας μηνας μπορει να μην σου λεει τπτ...

οταν ομως θα φτανει ο καιρος να απολυθεις,

ενας μηνας θα μοιαζει με μια αιωνιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα σας.

Εγω παρουσιάστηκα 25 / 02 / 2003 στο ΚΕΤΘ Αυλώνος και τοποθετήθηκα στην 1η Επιλαρχία, 3η Ίλη (2003 Α' ΕΣΣΟ ήτοι 282 σειρά). Πήρα ειδικότητα ΟΔΑΥΤ (οδηγός αυτοκινήτου) και παρέμεινα ΚΕΤΘ 2 μήνες και 20 μέρες. Μετεκπαίδευση έκανα σαν οδηγός παλι στην 1η επιλαρχία αντι για την 4η που έπρεπε να κάνουμε κανονικά οι οδηγόί, επειδή τότε είχε μπει για εκπαίδευση εκει η πρώτη σειρά των ΕΠΟΠ. Γενικά πέρασα 3 μήνες σχεδον άψογους στο ΚΕΤΘ. Είχα και πόστο στο 1ο γραφείο.

Στις 15 / 05 / 2003 παρουσιάστηκα στην Ρόδο στην 95 ΕΑΡΜΕΘ (Επιλαρχία ΑΡΜάτων ΕΘνοφυλακής). Το στρατόπεδο έχει πλέον κλείσει απο τον Αύγουστο του 2005, και ονομαζόταν Στρατόπεδο Μαυρομιχάλη Ηλία. Εδρεύει στο χωριο της Παστίδας δίπλα απο το ομώνυμο γήπεδο ποδοσφαίρου. Τοπετήθηκα στην Ίλη Διοικήσεως, στο Ουλαμό διαχείρισης υλικού, ομάδα πυρομαχικών και περασα 6 κολασμένους μήνες με παρανοικές συνθήκες και εμπλοκή 30-1 για 4 μηνάκια και άπειρο σεξάκι που μας έκαναν. Απολύθηκα 25 / 11 / 2003 λόγω 9μηνης μειωμένης θητείας.

Οποιος υπηρέτησε στην μονάδα αυτή πριν ή μετα απο μένα ας γράψει τις εμπειρίες του.

Υ.Γ - Οσοι εινα να μπείτε και θέλετε να μάθετε πολλά πράγματα για στρατό, μπείτε www.omhroi.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

στη Φυλης :hehe:

σοβαρα τωρα καποιο λαθος κανει , το μεγαλο πευκο δεν ειναι στο περαμα ειναι κοντα στη κορινθο. Νομιζω με ΚΤΕΛ μπορει να παει εκει η με τον προαστειακο σιδηροδρομο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

Το περαμα δεν ειναι κοντα στο μεγαλο πευκο , μηπως παει στα ΟΥΚ?

Το χαρτι λεει Νεο Περαμα Μεγαλο Πευκο Αττικης. τωρα που ακριβως ειναι δεν ξερω!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 13:52]

Το περαμα δεν ειναι κοντα στο μεγαλο πευκο , μηπως παει στα ΟΥΚ?

Σιγά μην πάει και ΕΛΔΥΚ στο πευκο ρε :hehe: .

ΟΥΚ = Σκαραμαγκα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.