Jump to content



AMD ZEN 2 7nm, AM4 , TR4, SP3 (Ryzen 3xxx +, Threadripper 3xxx +, Epyc 2 +, APU)


adpanos

Recommended Posts

Βεβαιώσου οτι έχεις κατεβάσει το BIOS για το σωστό μοντέλο καθώς υπάρχουν τα hero extreme & hero wifi και βγαίνουν διαφορετικές εκδόσεις για το καθένα.

Επίσης δοκίμασε να μετονομάσεις το αρχείο σε C6H.cap η χρησιμοποίησε το rename utility που προτείνει η ASUS.

Και εγώ με το 6401 είμαι αλλά δεν έχω λόγο να αναβαθμίσω προς το παρόν και δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ το πρόβλημα που αναφέρεις

Έγινε επεξεργασία από Efialtis
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κάνω σωστά εκτός από το cap κατάληξη την έχω με μικρά γράμματα. Απλά το αρχείο μου το δείχνει σαν φώτο. Και βάζω C6H. CAP τίποτε άλλο. 

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

To site της ASUS τα δίνει σε zip files

Μέσα είναι τα CAP files

 

Μήπως έχεις να μην δείχνει τα file extensions και όταν κάνεις rename  δημιουργείς πχ BIOS7106.CAP.CAP.

Πάντως εγώ όλες τις φορές κάνω update από το bios με το EZ-flash. Ούτε rename ούτε τίποτα.

Το BIOS flashback απαιτεί το όνομα C6H.CAP

Έγινε επεξεργασία από Efialtis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, acct said:

Τιμές, ρε παιδιά... Όλοι από φορτηγό ψωνίζετε; ?

 

θέλει στρατιγική ...
όποιος θέλει φτηνό 3900x περιμένει την απάντηση της intel με 10core/20 thread

300$ κάτι θα πάει ο 3900x ( τρεις μήνες/τέσσερις μήνες )
και ο 3950x θα πάει στην τιμή του 3900x

εδώ είμαστε θα το δούμε

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, icy20 said:

Λογικο δεν ειναι? Ειναι σαν να βαζεις εναν i5 να παιζει εναντι σε εναν 8700Κ.

Δεν σε πιάνω. Τι εννοείς; Φαίνεται ότι ο 3900Χ με SMT off υπερέχει κατά κράτος του i9 9900k στο gaming. Δεν είναι απενεργοποιημέτο το HT του 9900k

Link to comment
Share on other sites

Τι δηλαδη ο 9900Κ ειναι 8/16 και ο αλλος 12 σκετο? Εγω ειχα την εντυπωση οτι ηταν και ο αλλος HT off

 

Αρα το συμπερασμα ειναι οτι ο 3900 με 12 threads ειναι καλυτερος απο τον 9900Κ απο οτι με 12/24 που ειναι χειροτερος απο τον 9900Κ?

Ωραιο αντρικο. Αρα παρτε ολοι 3600 ?

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.