Jump to content



Logitech G Pro mouse is dying


Recommended Posts

Με εφτασε στα ορια μου. Οταν στην αρχη εμφανιστηκε το double clicking θεμα, το ψιλοαγνοησα γιατι ηταν πολυ σπανιο κ ισως το φανταζομουν κιολας.

Πλεον το ποντικι νομιζω πως κανει οσα κλικς θελει.

 

-Τωρα θα το ανοιξω και θα προσπαθησω να το φτιαξω. Αν δεν τα καταφερω, θα το παρω στο εργοταξιο μαζι μου για να μου πει τις τελευταιες του κουβεντες.

 

-Χθες το βραδυ με τρελανε τοσο πολυ που αρχισα να κοιταω καινουρια. Επειδη δε νομιζω να διορθωθει το προβλημα (θα ενημερωσω σε λιγο), πειτε καμια ιδεα για αντικατασταση αυτου.

Το πρωτο που ειδα χθες ηταν το Razer Viper Wired. Η Corsair δεν ειδα να εχει κατι αντιστοιχο και αλλες εταιριες με παρομοια ποντικια δε μου γυαλιζουν το ματι ελεω ονοματος.

Link to comment
Share on other sites

....σε αλλα νεα: Logitech G Pro mouse dies aged 2.

 

Κοιταω Razer Viper Wired για αντικατασταση. Αν κ μου περασε απο το μυαλο το G Pro Wireless, δε ξαναπηγαινω σε Logitech στα επομενα 5 χρονια.

Αλλες προτασεις, καλοδεχουμενες.

Link to comment
Share on other sites

g pro wireless

Έχει double click από τη μάνα του και δε πρόκειται να διορθωθεί. Κάτι μεταξύ των switches που χρησιμοποιήθηκαν και στη πλακέτα παίζει.

Διορθώνεται αλλαγή σε άλλο διακόπτη πχ Kailh Red

 

Προτείνω 

Razer Viper

Endgame Gear XM1

Glorious Model O

αν έχεις claw.grip

 

Αν έχεις palm let me know

Link to comment
Share on other sites

Palm grip  εδω.

 

Επισης κοιταω Roccat Kone Pure Ultra αν κ δε το βλεπω στην Αγγλια διαθεσιμο, το SteelSeries Rival 110 που ειναι στα ιδια ''κιλα'' με το συγχωρεμενο G Pro οπως και το Corsair Harpoon RGB που ειναι το πιο ομορφο, το πιο φθηνο, ισως χειροτερο απο τα προαναφερθεντα σε επιδοσεις και τελος η θεση του καλωδιου μου χτυπαει λιγο τα OCD μου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ από τη logitech εχω απογοητευτεί. Το g910 πλέον κάνει μόνιμα double- triple clicks, ενώ και το g 602 διακόπτει τα παρατεταμένα clicks. Το επόμενο σετ σίγουρα δε θα είναι logitech και μάλλον το επόμενο πληκτρολόγιο δε θα είναι μηχανικό καν. Δυστυχώς με το g910 δεν αντιλήφθηκα το λόγο να πληρώνεις μια περιουσία για αυτόν τον τύπο πλήκτρων. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ηλία το G502 hero εννοείς έτσι?

 

Το G513 keyboard που έχω, είναι μια χαρά. Βέβαια το πήρα φθηνά από eBay (auction αλλά new) γιατί καινούριο δεν αξίζει τα χρήματα που ζητά.

To MX master δε κάνει κιχ. Ούτε double clicks ούτε θέματα με τη μπαταρία η το λογισμικό. Κ έπαιζα κ bf1 πριν πάρω το G Pro. Το τελευταίο είναι απαράδεκτο για ποντίκι αυτής της κατηγορίας.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι επιλογές είναι περιορισμένες, ειδικά αν εξαιρέσουμε τα τρύπια που δε θέλω να τα βλέπω, το σκέφτομαι. Φυσικά μόνο από eBay, δημοπρασία, καινούριο, να κατέβει ο θεός να το πάρω φθηνά... αλλιώς όχι.

 

Αλλά κ πάλι, είναι ντροπιαστικό να ξαναπάω σε Logitech κατευθείαν. Τουλάχιστον μία 3ετια off.

 

Ακόμα δε κατέληξα...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GFFermari said:

Επειδή οι επιλογές είναι περιορισμένες, ειδικά αν εξαιρέσουμε τα τρύπια που δε θέλω να τα βλέπω, το σκέφτομαι. Φυσικά μόνο από eBay, δημοπρασία, καινούριο, να κατέβει ο θεός να το πάρω φθηνά... αλλιώς όχι.

 

Αλλά κ πάλι, είναι ντροπιαστικό να ξαναπάω σε Logitech κατευθείαν. Τουλάχιστον μία 3ετια off.

 

Ακόμα δε κατέληξα...

 

Εαν δεν υπάρχουν γενικά προβλήματα απο τα G PRO/ G PRO Wireless θα σου έλεγα να το σκεφτείς γιατι όλοι μπορούμε να καταλάβουμε το οτι κάτι χάλασε μπορεί να έτυχε, το καλύτερο πράγμα στον κόσμο μπορεί να κάνει κάποιο fail. Αν υπάρχουν και αλλες αναφορές για προβλήματα εννοείτε φύγε απο αυτή την επιλογή. Απλά το λέω για να μην ακυρώνεις επειδη αυτό "ισως έτυχε" να χαλάσει.
Razer Mamba? Ξέρω razer δεν κάνει αλλα για το mamba έχουν καλά review και είναι ωραίο βολικό το σχέδιο του.Εγω το σκεφτόμουν πριν το G402.


ΥΓ:Εχω το G402 επίσης στο ράφι..Αν θέλεις μπορώ να στο δώσω τώρα σε τι τιμή κάνε μια προσφορά και βλέπουμε να δω αν αξίζει τον κόπο δηλαδή.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα είναι αυτό. Ότι εμφάνισαν double clicks εκατοντάδες g Pro & g Pro wireless.

Αν συνέβαινε μόνο σε μένα κ καμία δεκαριά σε όλα τα ιντερνετς, οκ.

 

Ευχαριστώ για την προσφορά αλλά λέω να μείνω στην ίδια κατηγορία mouse. Την "you can't blame me. You suck!".

Οπότε κοιτάω viper, sensei ten, *g Pro wireless*, *model 0*, model D, etc.

Link to comment
Share on other sites

Παρε το G pro Wireless και άλλαξε διακόπτες

Δε θα πρότεινα εν έτη 2019 το G 502, λόγω βάρους είναι σαν τούβλο. Το έβλεπα κάθε μέρα στο νετ που δούλευα, καλό χρυσό μ αρεσε στο χέρι αλλά πλέον χρησιμοποιώ το Endgame XM1 , 70γρ. χωρίς τρύπες ελαφρύ ποντίκι και δεν ξαναπηγαινω σε κάτι πάνω από 70 γραμμάρια.

 

MODEL D +1

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Πολυ μικρο το ΧΜ1. Μονο Model O/D η Viper θα αγοραζα εγω.

Ίδιες διαστάσεις με το viper έχει το ΧΜ1.

Παίζει palm καλύτερα Model D. ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΟ palm

Ακόμα και το G Pro Wireless δεν είναι για παλμ, claw, fingertip είναι.

Link to comment
Share on other sites

Το D δεν υπάρχει πουθενά διαθέσιμο.

Κυκλοφόρησε?

 

Το ΧΜ1 δε το γνωρίζω. Θα το τσεκαρω.

 

Μάλλον για Viper πάω, αν κ είναι λίγο wanna be Apple η μάρκα. Btw ποιο θα παίρνατε? Wired ή Ultimate?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.