Jump to content



κάρτα γραφικών για ταινίες/σειρές σερφάρισμα σε 4K σε συνδυασμό με ενισχυτή Yamaha rx-v377


Recommended Posts

Να σου πω την αμαρτία μου δεν πρόσεξα και τώρα που έχει μπει στη θέση της αδυνατώ να το τσεκάρω :p 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θέλει καλή βάση για τοίχο. Είναι μεγάλη και βαριά

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο το τσέκαρα το ίδιο βράδυ που το είπες αλλά δεν διαθέτει κάτι τέτοιο. Ούτε βρήκα στα παρελκόμενα κάτι πέρα από ένα  πλαστικό κάλλυμα για να κρύψεις καλώδια.

Σταθερή είναι πάντως

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τουλάχιστον σωστό ύψος στην TV ? ( πάνω κάτω κοιτώντας ευθεία θα πρέπει να βλέπεις το κέντρο της οθόνης ( vertical ).
Αν είσαι αρκετά πιο κάτω, ραντεβού με το αυχενικό σε λίγα χρόνια ( δεν ειν' καλό! ) :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τις οδηγίες. Θέλει να βρεις 2 κρίκους με κατάλληλο σπείρωμα, να τους βιδώσεις στις 2 επάνω θέσεις του VESA, να βιδώσεις στον τοίχο 2 αντίστοιχα και να τα ενώσεις με ντίζες.

 

Το σεισμό φοβάμαι...

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@billpeppas 140 το κέντρο 115 εγώ και πιο πάνω κάποιος πιο ψιλός από εμένα που είμαι ήδη 2 μέτρα οπότε δύσκολο να βρεθεί :hehe:

 

@GriGaS κατάλαβα τι σε φοβίζει. Νόμιζα ότι αυτά έπρεπε να τα βρω στη συσκευασία

Θα προσπαθήσω να ξεβιδώσω μία βίδα που βλέπω (αν φτάσω γιατί έχουμε και αυτά τα θέματα) να δω τι σπείρωμα έχει καιι θα το κοιτάξω αν και σου ξαναλέω αν πέσει απο σεισμό, μάλλον θα φοβάμαι για το σπίτι πρώτα. Η βάση της και το άνοιγμα της είναι πολύ μεγάλο. Κρίκους κλπ έχω οπότε δεν θα έχω πρόβλημα αν ειναι κοινό σπείρωμα πίσω

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Εγώ περιμένω τον @billpeppas να μου πει να βγάλω τα δύο διακοσμητικά πάνω από τα ηχεία :p 

Σεμεδακι να βαλλλεις για το καλο κοπελα μου, αντε να σε χαρω...

  • Like 3
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να προτείνω να ανοίξεις λίγο την απόσταση των ηχείων; Να βάλεις και κάτι σ αυτόν τον τοιχο εκεί από πίσω τους που είναι εντελώς γυμνός. Και πλησιάστε και λιγάκι στην οθόνη, δε δαγκώνει!  Και λίγο να κατέβει! Και subs!

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, GoMaR said:

Απολα συγκράτησα το δυο μέτρα γυναίκα...

δυο τρια τέτοια να της γράψεις ακόμα και σε βλέπω σύντομα με δώρο 86άρα στο σαλόνι σου.

Ψηφίζω φανατικά ΓΡίγας για τον φόβο σεισμού. Αν ήταν δική μου ίσως τον αγνοούσα κι απλώς προσευχόμουν αλλά εσένα πιάνουν τα χέρια σου κι είναι κρίμα να μην το κάνεις αν γίνεται.

Μπιλ+Γκομαρ+giorgos = shame forever. Θα της πει κάποιος να μας βάλει καμιά φωτεινή φωτογραφία να δούμε τίποτα ή μόνο στο φωτοθρεντ ξέρετε να γράφετε;

(μου γυάλισε το έπιπλο, ΑΝ είναι έπιπλο κι όχι ποδήλατο, που θες να δούμε με τόσο σκοτάδι)

Να μας βάλεις και κάνα αθλητικό, αυτή είναι η χαρά τέτοιων τηλεοράσεων.



 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2020 at 12:20 ΠΜ, το μέλος gdp77 έγραψε:

Μάλλον για το 4Κ ισχύει "και τα μεταξωτά βρακιά, πηδέξια σκέλια θένε"... ?

 

Πάντως το upscaling παίζει πάρα πολύ στις νέες κάρτες γραφικών (και η Intel το κυνηγάει) για εξειδικευμένη επιτάχυνση. Τώρα κατάλαβα τον λόγο....

Τα CGI στο 4Κ ειναι σε 2Κ, οποτε το upscale το βλεπετε ηδη

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.