Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

@38-45

Καλο!!!!!Η πρεπει να εισαι πολυ τυχερος η να περιμενες καμποσο να περασει η βαρκουλα?!?!?

Ισως να μην εχω καλυτερο αλλα αυριο μαλλον ισως δειξω και εγω κατι!

να σημειωθει οτι δεν ξερω τιποτα απο photoshop klp!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 12:01]

@38-45

Καλο!!!!!Η πρεπει να εισαι πολυ τυχερος η να περιμενες καμποσο να περασει η βαρκουλα?!?!?

Ισως να μην εχω καλυτερο αλλα αυριο μαλλον ισως δειξω και εγω κατι!

να σημειωθει οτι δεν ξερω τιποτα απο photoshop klp!

την ειδα που ερχοτανε κι ετοιμαστηκα. βγηκαν 2, στην πρωτη δεν ηταν κατω απο τον ηλιο. μεχρι να δω τι εβγαλα και να ετοιμαστει η μηχανη, βρεθηκε απο κατω.

εχω την εντυπωση, πως η πανασονικ τουλαχιστο, δεν ξερω για αλλες, κανει κολπα διαφορα . η συγκεκριμενη φωτο, βγηκε υπερβολικα χωρις χρωμα, ισως επειδη ηταν πολυ εντονα τα χρωματα που "εβλεπε" εκεινη τη στιγμη. σε οσες φωτος κι αν εχω βγαλει με την πανασονικ, το auto color του photoshop ειχε ελαχιστη διαφορα. στη συγκεκριμενη φωτο, δουλεψε πολυ το εφε για να φτασει εκει.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προλαβει να κανω πολλα πραματα με τι φωτο!Πολλα καλουδια εχει ο μπαξες!!Ξεκιναω με μια ευκολη !Δεν εχουν υποστει photoshop η κατι παρομοιο!Η μονη επεξεργασια ειναι ισα-ισα να χωρεσουν στο thelab!:mad: :mad:

post-699-1416072100,9158_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η φωτο δεν ειναι οσο μπορειτε να φανταστειτε σε μεγεθος!Το κανονικο της ειναι 4741χ1567pixels!3 φωτοφραφιες διαδοχικες και η ενωση εγινε με το panorama factory!(<-για οποιον ενδιαφερεται!)Σε μεγαλυτερο μεγεθος λεει παρα πολυ!Τωρα χανει ολη τη λεπτομερεια!

post-699-1416072101,3705_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [22-07-2005 19:06]

Και μια μυγα....η οποια στην αρχη δεν ηθελε να κατσει για φωτο, αλλα τελικα την επεισα..

Εσύ δεν την έπεισες.... την έψησες :hehe:

Σε βάζουνε για ψήστη σε κάθε gothering και σου άφησε κουσούρι?:clap:

Dag με έχεις αφήσει με τις φωτό σου μαν!!!!!! αυτά τα χρώματα με έχουν σκαλώσει (Sony G220 Rulezzz )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 23:41]

ο μικρος dagalidis ανακαλυπτει τον κοσμο :D

Και βέβαια, αφού ο κόσμος φαίνεται διαφορετικά μέσα απο τους φακούς μιας D-70!!!!!

Αποκτίστε την ΤΩΡΑ! μετρητής και πάρτε δώρο τα ελληνικά τοπία και "ομορφίες" :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 00:05]

@38-45

πως και την πουλας?Αλλαζεις κατηγορια?(dslr?)H απλα αποσυρεσαι??

αποφασισα να παω σε dSLR.

εχω και κατι φακους καβατζα απο την f50...

απο τι να αποσυρθω;

την εβγαλα απο το κουτι χθες ξανα μετα απο χρονια την f50. αλλο πραμα, αλλη αισθηση το SLR. ομορφος ο ηχος του φακου, κλικ κανονικα και οχι wav. τζαμπα καθονται οι φακοι, φτανει να φυγει να panasonic.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 23:25]

αποφασισα να παω σε dSLR.

εχω και κατι φακους καβατζα απο την f50...

απο τι να αποσυρθω;

την εβγαλα απο το κουτι χθες ξανα μετα απο χρονια την f50. αλλο πραμα, αλλη αισθηση το SLR. ομορφος ο ηχος του φακου, κλικ κανονικα και οχι wav. τζαμπα καθονται οι φακοι, φτανει να φυγει να panasonic.

Ax αυτές οι DSLR είναι πραγματικά διαμάντια... :inlove:

Είναι πραγματικός έρωτας βρε παιδί μου.... :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από planetman [30-05-2005 14:12]

Νότια Κρήτη για να μην ξεχνιόμαστε με την Minolta Z20.

Πού ειναι αυτό αλήθεια;Πώς λέγεται το μέρος; Έλπίζω σε διακοπές καμιά βδομάδα το Σεπτέμβρη κι η Κρήτη είναι πάντοτε εφορμητήριο...

Link to comment
Share on other sites

ακριβες ειναι, αλλα τι να κανεις;

εχουν πολυ μεγαλυτερο αισθητηρα, τραβανε σε ψηλα iso, βγαζουν raw που ειναι ολα τα λεφτα στο photoshop, απειροι φακοι.

τωρα που το ειδα, βαλε το cs2 :)

post-9-1416072101,9805_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην κανονικη αναλυση, εχει πραμα να δεις. εδω στην κουτσουλια, οι μαυριλες κανουν πολυ μπαμ και τραβανε το ματι. δεν ξερω τι ωρα τις τραβηξες, αλλα για σουρουπο μαλλον καλα ειναι. εκτος αν δεν ειναι τοσο σουρουπο, οποτε βγηκε φωτεινη.

δουλεψε και λιγο το noiseware.

μολις στησεις το cs2, πηγαινε image->adjustements-> shadow/highlight.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.