Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply
δικια σου ειναι ή την βρηκες στο net?

προφανώς δική μου.

Αν βάλω ποτέ δουλειά άλλου δίνω τα credits πάντα.

Μην νομίζεις ότι τραβήχτηκε με macro φακό.

Πολύ crop είναι με τον καλύτερο "macro" φακό που διαθέτω είναι ( 18-55 ) δίχως reversal ring.

Ήταν και σαν σκατουλάκι η καριόλα, σαν το νύχι του μικρού μου δαχτύλου ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως με τον NTG στο θέμα της χροιάς στο δέρμα, ειδικά στο πρόσωπο.

Κατά την γνώμη μου επίσης είναι πολύ λάθος και η πόζα της κοπέλας και ειδικά η γωνία που έχει διαλέξει αυτή για το κεφάλι.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9359]performer[/MENTION]

Αν την κανεις ΑΜ (και κανεις το δέρμα λιγο πιο ρεαλιστικό, που όντως χρειάζεται όπως λέει και ο Νίκος) θα είναι μάλλον η πρώτη πραγματικά εξαιρετική φωτογραφία του project αυτού. :T:

H πόζα, το στήσιμο και η λήψη μου αρεσαν απείρως περισσότερο από τις προηγούμενες

(πολύ αιρετικός είμαι τελευταία και έχω αρχίσει να ανησυχώ :p )

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω καθετα

close medium πλανο , ελαχιστος αερας και δυστηχως η γκομενα φαινεται αρκετα πιο χοντρη απο οτι πρεπει να ειναι.

Το PP (στο προσωπο)ειανι το λιγοτερο που με ενοχλει εδω γτ σα καδρο ειναι λαθος.

Το ματι χανει την ροη του θεματος και δε ξερει που να εστιασει.Ισως φταιει το καδρο με το ασπρομαυρο σε συνδιασμο με την εντονη μπλουζα που χτυπαει στο ματι λογω contrast

το μονο καλο που διακρινω ειναι η αντιθεση του μαυρου μπουφαν με τον γυμνο ουρανο απο πισω..ειναι το μονο σωστο για μενα

η προηγουμενη (πανω στη γεφυρα)ειναι ΣΑΦΩΣ καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω εξαρταται αν εστιαζεις στα ρουχα ή στο τοπιο..ή στη γυναικα.

Να ξαναπω οτι κοντινες ληψεις με οτιδηποτε κατω απο 35mm σε cropped ειναι no-go??

(ειναι σα να λες "κοιτα πως θα σου μικρυνω το κεφαλι και θα σου μεγαλωσω τη περιφερεια" απο το συγκεκριμενο υψος.)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.