Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

Μόλις παρελήφθη ο δίσκος. Σε άριστη κατάσταση (καινούργιος με μόλις 2 ώρες λειτουργίας) και άψογα συσκευασμένος (με το username μου επάνω!)

 

Πλάκα πλάκα, δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ σύγχρονο 2.5άρη στις 7200... 120 read/write στο sequential έγραψε το crystaldiskmark!!!

 

Και πάλι 1000 ευχαριστώ στον @jax7480 για την εκπληκτική προσφορά του!!!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,παρέλαβα χθες ο ssd είναι οκ ,ο Seagate 500gb 5400 έχει ένα αρκετά βαθύ βούλιαγμα στο μεταλλικό καπάκι και είναι εντελώς νεκρός.Μάλλον πιέστηκε στην μεταφορά γιατί είχαν σκάσει πολλές φυσαλίδες από το  ρολλο φυσαλίδας.Ευχαριστώ άλλη μια φορά zac :)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Ripper18

 

Λυπάμαι που το ακούω. Όλα τα drives ήταν συσκευασμένα προσεκτικά και όπως θα είδατε με αυτοκόλλητο Εύθραυστον επάνω αλλά μάλλον κάποιους απλά δεν τους νοιάζει.

Έχεις πμ.

 

 

5 hours ago, astrolabos said:

εμένα τίποτα ακόμα

Τι θέλεις εσύ μαρή μουσταλευριά;

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ripper18 said:

Καλησπέρα,παρέλαβα χθες ο ssd είναι οκ ,ο Seagate 500gb 5400 έχει ένα αρκετά βαθύ βούλιαγμα στο μεταλλικό καπάκι και είναι εντελώς νεκρός.Μάλλον πιέστηκε στην μεταφορά γιατί είχαν σκάσει πολλές φυσαλίδες από το  ρολλο φυσαλίδας.Ευχαριστώ άλλη μια φορά zac :)

 

 

wtf...Και να τον πέταξαν , δε βουλιάζει εύκολα αυτο.θέλει να προσπαθήσεις.!

Εγώ Ζακ μάλλον σήμερα θα έχω νέα :)

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, GoMaR said:

wtf...Και να τον πέταξαν , δε βουλιάζει εύκολα αυτο.θέλει να προσπαθήσεις.!

 :)

 

Για να λέει ο Αλεξ πως ήταν βουλιαγμένο και το drive, φαντάσου τι πίεση ασκήθηκε. Τέσπα, ενημέρωσα τον Άλεξ σχετικά και θα τα βρούμε.

 

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικά θα μπορούσες να αποζημιωθείς από τα ΕΛΤΑ - Courier

 

Παράθεση

Κάθε αποστολή που εμπίπτει στους Γενικούς Όρους Παροχής Υπηρεσιών και διεκπεραιώνεται από την εταιρεία εντός Ελλάδος, είναι ασφαλισμένη* για απώλεια ή καταστροφή αντικειμένου μέχρι του ποσού των 50,00 € αν πρόκειται για έγγραφα και μέχρι του ποσού των 100,00 € αν πρόκειται για δέματα. Επιπλέον υπάρχει και η δυνατότητα ασφάλισης μέσω της υπηρεσίας "δηλωμένης αξίας". * Τα χρηματικά ποσά που αναφέρονται δίδονται ως αποζημίωση μόνο σε περιπτώσεις αποδεδειγμένης υπαιτιότητας της εταιρείας και όχι πχ σε περιπτώσεις ανωτέρας βίας, απεργιών κλπ

πρακτικά τρέχα γύρευε....

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ripper18 said:

Καλησπέρα,παρέλαβα χθες ο ssd είναι οκ ,ο Seagate 500gb 5400 έχει ένα αρκετά βαθύ βούλιαγμα στο μεταλλικό καπάκι και είναι εντελώς νεκρός.Μάλλον πιέστηκε στην μεταφορά γιατί είχαν σκάσει πολλές φυσαλίδες από το  ρολλο φυσαλίδας.Ευχαριστώ άλλη μια φορά zac 

 

2 hours ago, GriGaS said:

θεωρητικά θα μπορούσες να αποζημιωθείς από τα ΕΛΤΑ - Courier

πρακτικά τρέχα γύρευε....

Πρακτικά, δε χάνει τίποτα να κάνει μια κίνηση. Δεν κοστίζει κάτι. Τώρα βέβαια που άνοιξε το πακέτο, δεν ξέρω πως θα το κατωχυρώσει, αλλά ας ρωτήσει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, jax7480 said:

@Ripper18

 

Λυπάμαι που το ακούω. Όλα τα drives ήταν συσκευασμένα προσεκτικά και όπως θα είδατε με αυτοκόλλητο Εύθραυστον επάνω αλλά μάλλον κάποιους απλά δεν τους νοιάζει.

 

Επειδή τον τελευταίο ενάμιση μήνα ξεφορτώνω πακέτα από containers, μπορώ να σου περιγράψω τί φαντάζομαι ότι έγινε.

Μερικοί στέλνουν μέχρι και μεταλλικές ράβδους μήκους 70 εκ. και πάνω και βάρους πάνω από 10-15 κιλά. Τα μικρά πακέτα είναι και αυτά κάπου εκεί. Κατά τη μεταφορά ή το ξεφόρτωμα, μερικές φορές κάποια πακέτα παρασύρονται από τη βαρύτητα, ακόμα και αν δεν το θέλει ο εργάτης, με αποτέλεσμα κάποια βαριά πακέτα να στραπατσάρουν ελαφρύτερα.

Έχω δει προσωπικά σιδερένια βέργα να έχει καρφωθεί σε μικρότερο πακέτο.

(Α ρε μάνα, γιατί με σπούδαζες μηχανικό...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, κανω κατι αλλαγες στο δωματιο μου και εχω την παρακατω βιβλιοθηκη που δεν την θελω. 

Χωριζεται και στα δυο αμα ειναι. Βρισκομαι Πειραια και θα πρεπει αν την θελει καποιος να ερθει να την παρει .

 

14397188_10211035684471401_1722173710_n.

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος Papakitou έγραψε:

Καλημερα, κανω κατι αλλαγες στο δωματιο μου και εχω την παρακατω βιβλιοθηκη που δεν την θελω. 

Χωριζεται και στα δυο αμα ειναι. Βρισκομαι Πειραια και θα πρεπει αν την θελει καποιος να ερθει να την παρει .

 

14397188_10211035684471401_1722173710_n.

 

 

 

 

ενδιαφέρομαι εγώ.  στείλε μου τηλέφωνο σε pm να μιλήσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.