Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

Χαρίζεται μονοφωνικός ενισχυτής OPTIMUS A-2010.

Οι φωτογραφίες είναι από το internet γιατί τον έχω εδώ και χρόνια σε ζελατίνα και δεν θέλω να τον ξεπακετάρω.

 

Συνάντηση Αχαρνές!

 

s-l1600 (1).jpg

s-l1600.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

χαρίζεται asus p5q (775 socket) με πρόβλημα (δεν κρατάει πάντα ρυθμίσεις bios παρά την καινούργια μπαταρία)
και μία msi r5770 hawk με πρόβλημα στον 1 ανεμιστήρα

Παραλαβή από Καβάλα ή αποστολή με έξοδα παραλήπτη.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2023 at 11:03 ΠΜ, το μέλος shattered έγραψε:

χαρίζεται asus p5q (775 socket) με πρόβλημα (δεν κρατάει πάντα ρυθμίσεις bios παρά την καινούργια μπαταρία)
και μία msi r5770 hawk με πρόβλημα στον 1 ανεμιστήρα

Παραλαβή από Καβάλα ή αποστολή με έξοδα παραλήπτη.

Θα με ενδιεφερε η καρτα γραφικων,στελνω πμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

χαρίζονται τα παρακάτω, λειτουργικά την τελευταία φορά που τα χρησιμοποίησα (αρκετά παλιά είναι η αλήθεια) :

 

  • Router ADSL PSTN Draytek Vigor 2700G
  • Firewall/Print server Netgear FWG114P
  • Print server Netgear PS110
  • Print server D-Link  DP-300+ χωρίς τροφοδοτικό, θέλει 5V/2,5A βαρελάκι

 

 

Παραλαβή από Γαλάτσι ή Μαρούσι αναλόγως ώρας κατόπιν συνεννόησης.

IMG_20230628_185528.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 18/6/2023 at 11:03 ΠΜ, το μέλος shattered έγραψε:

χαρίζεται asus p5q (775 socket) με πρόβλημα (δεν κρατάει πάντα ρυθμίσεις bios παρά την καινούργια μπαταρία)
και μία msi r5770 hawk με πρόβλημα στον 1 ανεμιστήρα

Παραλαβή από Καβάλα ή αποστολή με έξοδα παραλήπτη.

Ευχαριστω πολυ τον φιλο για την αποστολη του, παρελαβα, να σαι καλα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
3 minutes ago, astrolabos said:

Τη Παναγίτσα στη συρταριέρα τη δίνεις και αυτή;

 

1 minute ago, f117 said:

Είναι της Πεθεράς.... μόνο ο ίδιος ο Θεός μπορεί να την πάρει.... Χαχαχα

 

 

Σειρά για την Παναγίτσα αν τελικά δεν την πάρει το άλλο μέλος. Ευχαριστώ. 

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

Χαρίζεται το παρακάτω σύστημα (πρέπει να ήταν κάποιο πολύ παλιό pre-built της Asus. Μέχρι και IDE Floppy + DVD ROM έχει πάνω ,τι άλλο θέλετε δηλαδή 😛  Έχει κι ένα SATA dvd recorder - υποθέτω)

 

Spoiler

IMG_20230730_175438.jpgIMG_20230730_175651.jpgIMG_20230730_175503.jpgIMG_20230730_175448.jpgIMG_20230730_175453.jpg

 

 

Άναβε και δούλευε κανονικά (απλά με HDD που έπνεε τα λοίσθια και τον αφαίρεσα φυσικά). Νομίζω είναι ένας E6ΧΧ (δεν θυμάμαι ποιος ακριβώς) core2duo , η μητρική που βλέπετε (ASus P5K SE ), τροφοδοτικό δεν-εχω-την-παραμικρη-ιδεα-αλλα-δουλευει, κάρτα γραφικών μια ηρωική nvidia 8600GT !!! (DVI + VGA μόνο προφανώς) και θαρρώ system RAM έχει 2GB DDR2 (αλλά παίρνει μέχρι 8 αν δεν απατώμαι). Θα έκανε για πολύ καλό retro gaming σύστημα ή PC γραφείου με λίγη ραμ ακόμη, και έναν SSD 120ρη από τους φτηνούς της Patriot πχ (10€ μαξ). 

Το καθάρισα όσο μπορούσα (βγήκε ένα μικρό κράτος από κει μέσα) αλλά δεν είχα thermal paste για να του αλλάξω, οπότε  θα χρειαστεί σίγουρα. 

 

Επιπροσθέτως, δίνω μαζί κι αυτή την οθόνη (θα ήθελα όποιος πάρει το PC να τσιμπήσει και την οθόνη, ιδανικά)

 

Spoiler

IMG_20230730_181503.jpg

Είναι μια κάποια AOC περασμένων δεκαετιών , η οποία λειτουργεί κανονικότατα, αν θυμάμαι καλά είναι 1280Χ1024 ανάλυση.

Έχω και το power brick της. Έχει attached ένα VGA καλώδιο (αυτό που φαίνεται στην εικόνα).

 

 

Δηλώστε ενδιαφέρον στο thread και μετά συνεννοούμαστε με μήνυμα (δεν έχω όχημα για να σας το φέρω, οπότε θα πρέπει να το παραλάβετε). 

Θα ήθελα το μέλος που θα το πάρει, να έχει κάποια χρήση για αυτό και κάποιο σχετικό contribution στο thread ή στο forum γενικότερα.

Ευχαριστώ. 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Χαρίζεται το παρακάτω σύστημα (πρέπει να ήταν κάποιο πολύ παλιό pre-built της Asus. Μέχρι και IDE Floppy + DVD ROM έχει πάνω ,τι άλλο θέλετε δηλαδή 😛  Έχει κι ένα SATA dvd recorder - υποθέτω)

 

  Reveal hidden contents

IMG_20230730_175438.jpgIMG_20230730_175651.jpgIMG_20230730_175503.jpgIMG_20230730_175448.jpgIMG_20230730_175453.jpg

 

 

Άναβε και δούλευε κανονικά (απλά με HDD που έπνεε τα λοίσθια και τον αφαίρεσα φυσικά). Νομίζω είναι ένας E6ΧΧ (δεν θυμάμαι ποιος ακριβώς) core2duo , η μητρική που βλέπετε (ASus P5K SE ), τροφοδοτικό δεν-εχω-την-παραμικρη-ιδεα-αλλα-δουλευει, κάρτα γραφικών μια ηρωική nvidia 8600GT !!! (DVI + VGA μόνο προφανώς) και θαρρώ system RAM έχει 2GB DDR2 (αλλά παίρνει μέχρι 8 αν δεν απατώμαι). Θα έκανε για πολύ καλό retro gaming σύστημα ή PC γραφείου με λίγη ραμ ακόμη, και έναν SSD 120ρη από τους φτηνούς της Patriot πχ (10€ μαξ). 

Το καθάρισα όσο μπορούσα (βγήκε ένα μικρό κράτος από κει μέσα) αλλά δεν είχα thermal paste για να του αλλάξω, οπότε  θα χρειαστεί σίγουρα. 

 

Επιπροσθέτως, δίνω μαζί κι αυτή την οθόνη (θα ήθελα όποιος πάρει το PC να τσιμπήσει και την οθόνη, ιδανικά)

 

  Reveal hidden contents

IMG_20230730_181503.jpg

Είναι μια κάποια AOC περασμένων δεκαετιών , η οποία λειτουργεί κανονικότατα, αν θυμάμαι καλά είναι 1280Χ1024 ανάλυση.

Έχω και το power brick της. Έχει attached ένα VGA καλώδιο (αυτό που φαίνεται στην εικόνα).

 

 

Δηλώστε ενδιαφέρον στο thread και μετά συνεννοούμαστε με μήνυμα (δεν έχω όχημα για να σας το φέρω, οπότε θα πρέπει να το παραλάβετε). 

Θα ήθελα το μέλος που θα το πάρει, να έχει κάποια χρήση για αυτό και κάποιο σχετικό contribution στο thread ή στο forum γενικότερα.

Ευχαριστώ. 

 

 

Καλησπέρα.

Εκδηλώνω το ενδιαφέρον μου. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, το μέλος georgios65 έγραψε:

Καλησπέρα.

Εκδηλώνω το ενδιαφέρον μου. Ευχαριστώ.

Καλησπέρα, ήμουν ξεκάθαρος νομίζω.

16 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Θα ήθελα το μέλος που θα το πάρει, να έχει κάποια χρήση για αυτό και κάποιο σχετικό contribution στο thread ή στο forum γενικότερα.

 

Θα το πάρει κάποιος με ενεργή παρουσία στο φόρουμ τουλάχιστον ή που έχει κάνει έστω και μια δωρεά μέσω του παρόντος thread. 

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χαριζεται το παρακατω συστημα


CPU : Intel Core 2 Quad Q800
MoBo : FoxCon G31MXP
RAM : 4GB (2X2GB) DDR2 800Mhz
GPU : AMD R5 2000 (1GB)
SSD KINGSTON 240GB 
HDD WD 640GB (Ανευ αξιας, τον ειχα να πεταω μεσα backup του SSD)
DVD-RW

OEM Turbo-X midi case
Windows 10 - Home (22H2)


ΠΡΟΣΟΧΗ...

1)  Θα δωθεί ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ σε ενεργα μέλη με παρουσια στο φορουμ, ΚΑΙ που εχουν δωσει αντικειμενα, κατοπιν ΔΙΚΗΣ μου κρισης.
2) Το PSU κανει ενα σφυριγμα κατα το POST. Μετα απο 10-15sec δεν κανει θορυβο.

3) Παραλαβη μονο απο ΓΛυφαδα. Δεν εχω χρόνο για αποστολες η συναντησεις αλλου.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χαρίζεται κουτάκι με υλικά για κατασκευές (έχει υλικά όπως αντιστάσεις, led, μοτερ, μπαταριοθήκη, διακόπτες, μαγνητάκια, κ.α.)

η αξία τον υλικόν δέν είναι κάτι το ιδιαίτερο, άλλα απο την μία εγώ κάνω χώρο στης ταμπακιέρες μου και απο την άλλη

άν κάποιος ασχολείται με κατασκευές κάτι θα βρεί χρήσιμο.

 

η αποστολή θα γίνει με box now, αφού ο παραλήπτης συμπληρώσει την φόρμα του boxnow και μου δώσει τον κωδικό αποστολής

(ας βάλει τα στοιχεία αποστολέα και παραλήπτη τα δικά του), το κόστος της αποστολής είναι 1 ευρώ (εκτός και αν αλλάξει κάτι με την αλλαγή του μήνα)

 

IMG_20230831_172332.thumb.jpg.c4388e531f54466b6854ddfdad3590bb.jpg

 

θα ακολουθήσουν κι άλλα παρόμοια κουτάκια, κρίμα είναι να πάνε ανακύκλωση.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.