Jump to content



AMD Zen 4


gdp77

Recommended Posts

Just now, το μέλος BloodMage έγραψε:

 

μου φαίνεται ότι λόγο της ημέρας και του πολύ φαγητού δεν δεν λειτουργείς σωστά !
ξανασκέψου την την άλλη Κυριακή 😛

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

μου φαίνεται ότι λόγο της ημέρας και του πολύ φαγητού δεν δεν λειτουργείς σωστά !
ξανασκέψου την την άλλη Κυριακή 😛

Νομίζω πως έχεις δίκιο !

Τέλος του μήνα όταν πληρωθώ😂😂

Link to comment
Share on other sites

40 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Νομίζω πως έχεις δίκιο !

Τέλος του μήνα όταν πληρωθώ😂😂

 

....αμα θες να κανεις ταρζανια, αλλαξε τον σε 7800Χ3D.

Δεν εχει νοημα να κανεις οτιδηποτε στον 7600.

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

....αμα θες να κανεις ταρζανια, αλλαξε τον σε 7800Χ3D.

Δεν εχει νοημα να κανεις οτιδηποτε στον 7600.

 

 

η μόνη σκέψη ειναι αυτη που με κρατάει πισω

απο την αλλη λεω καλύτερα οτι "πειραμα" γινει να γινει στον 7600Χ ώστε μετά στον 7800Χ3Δ  να υπάρχει η "εμπειρία" και να υπάρχει έτοιμο το delid kit και το direct die frame. Η λογική του παραλόγου μην την ψάχνεις. Απο την αλλη σε enthusiasts forum βρισκόμαστε τι άλλο να συζητήσουμε 🤪

θα δούμε

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

η μόνη σκέψη ειναι αυτη που με κρατάει πισω

απο την αλλη λεω καλύτερα οτι "πειραμα" γινει να γινει στον 7600Χ ώστε μετά στον 7800Χ3Δ  να υπάρχει η "εμπειρία" και να υπάρχει έτοιμο το delid kit και το direct die frame. Η λογική του παραλόγου μην την ψάχνεις. Απο την αλλη σε enthusiasts forum βρισκόμαστε τι άλλο να συζητήσουμε 🤪

θα δούμε

 

ρε κατσε καλα ρε μπρο ρε.

Θα ΄΄χαλασεις΄΄ τον 7600 για να χαλασεις τον 3D μετα ρε? ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!

 

Μαζι σου στις ταρζανιες αλλα αυτο ειναι λιγο καπως.

Δεν εχεις με κατι αλλο να ασχοληθεις? Κανε ενα συντριβανι προεκταση της υδροψυξης.

Παρε ρακορ, Τ, valves, αισθητηρες, κλπ. Η υδροψυξη ειναι το καλυτερο αξεσουαρ για shopping therapy.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

Δεν εχεις με κατι αλλο να ασχοληθεις? Κανε ενα συντριβανι προεκταση της υδροψυξης.

Παρε ρακορ, Τ, valves, αισθητηρες, κλπ. Η υδροψυξη ειναι το καλυτερο αξεσουαρ για shopping therapy.

Το κομμάτι αυτό το έχω τερματίσει προ πολλού (με 3 υδρόψυκτα pc στο σπίτι καταλαβαίνεις 🤪)

 

Απλά υπάρχει τόσο μεγάλο ποτενσιαλ με το delid που δεν με αφήνει να ησυχάσω 😅

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

...ρε ποιο delay ρε...

Ο 7900 θα γινει πιο αργος απο 7950Χ στα παιχνιδια σε 30 χρονια και παλι δεν ειναι σιγουρο.

 

Το native 8 εχει νοημα αν εισαι online competitive gamer, οποτε δε κοιτας καν 7900/7950. Κοιτας 7800Χ3D.

Επειδη δε νομιζω οτι κ το τελευταιο frame ειναι critical για σενα, ειδικα απο τη στιγμη που συνδυαζεις χρησεις σε ενα pc, δεν εχει καν νοημα να συζηταμε για latency.

 

Αν θελεις ενα bump απλα σε gaming σε σχεση με 7700/7900/7950, κοιτας 7900X3D.

 

Το ολο θεμα ειναι αν οι 16/32 πυρηνες βγαζουν τα λεφτα τους με τη δουλεια. Αν ναι, 7950Χ, αν οχι 7900.

Και με 12 κάνω την δουλειά μου εδώ τώρα είμαι με 4. Long term ίσως αξίζει το 16 αλλά αφού θα πάρει upgrade το cpu δεν έχει νόημα να κοιτάς long term. 

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, το μέλος Strategos έγραψε:

Και με 12 κάνω την δουλειά μου εδώ τώρα είμαι με 4. Long term ίσως αξίζει το 16 αλλά αφού θα πάρει upgrade το cpu δεν έχει νόημα να κοιτάς long term. 

με αυτό ακριβώς το σκεπτικό και εγώ κατέληξα με τον 7600Χ

Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

οι γερμανοι ειναι πλεμπες ρε! εμεις ειμαστε πλουσιοι. εδω εχουμε πιο ακρυβη βενζίνη στις καρτες και τους επεξεργαστές θα κολλήσουμε ? 

 

Έχουν λεφτά και τι τα κάνουν ;
Τα παίρνουν μαζί τους στη μετά θάνατον ζωή τους !

Τέσπα πρέπει οι Γερμανοί να μάθουν να ζουν με 600 ευρώ έτσι και αλλιώς δεν τα κάνουν και τίποτα σοβαρό !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

 

Άντε να κάνεις RMA και να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Η AMD θα σου λέει ότι "δεν στο αλλάζω γιατί η mobo στον έκαψε" και η ASUS θα σου λέει ότι "δεν στο αλλάζω γιατί έκανε μπαμ ο επεξεργαστής και τα σκάγια πήραν και τη μητρική".  Τραγικό.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.