Jump to content



Πείτε Ό,τι Θέλετε v8


Recommended Posts

Όλο αυτό είναι τραγικό. Η Αθήνα έχει λιακάδα και οι περισσότερες περιοχές δεν έχουν ίχνος χιονιού. Τα σχολεία και και τα νηπιαγωγεία γιατί να είναι κλειστά; Ρωτάνε αυτόν τον κόσμο τι θα κάνει; Μια φίλη έκλεισε το μαγαζί για να φυλάξει το παιδί. 

Δικαστήρια, Βουλή, δήμοι. Πάμε καλά; Είμαστε σοβαροί; Χιλιάδες μεροκάματα για πλάκα. Ξεφτίλα. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:

Όλο αυτό είναι τραγικό. Η Αθήνα έχει λιακάδα και οι περισσότερες περιοχές δεν έχουν ίχνος χιονιού. Τα σχολεία και και τα νηπιαγωγεία γιατί να είναι κλειστά; Ρωτάνε αυτόν τον κόσμο τι θα κάνει; Μια φίλη έκλεισε το μαγαζί για να φυλάξει το παιδί. 

Δικαστήρια, Βουλή, δήμοι. Πάμε καλά; Είμαστε σοβαροί; Χιλιάδες μεροκάματα για πλάκα. Ξεφτίλα. 

 

Έρχονται εκλογές.

Αλλα 2-3 τέτοια μέσα στο μήνα και κανενα κουπονι τροφίμων +fuel pass εκεί προς καθαρά δευτέρα και θα βγουν. 

 

Οπότε QQ.

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Έρχονται εκλογές. 

Δεν ξέρω τι έρχεται. 

Από το Σάββατο γίνεται πλύση εγκεφάλου: "Μην κυκλοφορείτε τις επόμενες μέρες" Βρε καραγκιόζη, τις ταβέρνες που δουλεύουν Κυριακή και τα καφέ τα σκέφτεσαι; Έχουμε πολλά περιθώρια σαν χώρα στον ΑΕΠ και χαρίζουμε εργάσιμες. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Proteas said:

Εχουν βρει την λυση με το 112, αμα γινει κατι φταις εσυ και οχι αυτοι... οσο αχρηστοι και αν ειναι.

WWW.TOKOULOURI.COM

Έντονη αναστάτωση έχουν προκαλέσει στους Έλληνες πολίτες τα συνεχή μηνύματα του 112 τις τελευταίες ημέρες, τα οποία προειδοποιούν

 

  • Haha 9
Link to comment
Share on other sites

TOVATRAXI.COM

Τα μέλη του συγκροτήματος προέβησαν στην ιστορική δήλωση μετά την μεγάλη πτώση...

Τι μου θυμίζει... :p

TOVATRAXI.COM

Σύμφωνα με πληροφορίες οι δύο ομάδες, με την ονομασία Χιονάκηδες και Καλοκαιράκηδες, είχαν δώσει...

 

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Lakisss said:

398997_0e67100b00b9c0b64eb7a4b7ebc08100.webp

 

Εγκρίνω. Τις δυο μέρες τον χρόνο που πραγματικά θα υπάρχουν επικίνδυνα καιρικά φαινόμενα σε κάθε περιφέρεια, ας πάρουν μια ανάσα όλοι, παιδιά και εκπαιδευτικοί.

 

Αν κάποιοι θέλουν να κλείνουν τα σχολεία για ψύλλου πήδημα, ας αναλάβουν εκείνοι το θάρρος να στηρίξουν οι ίδιοι την απόφασή τους απέναντι στους γονείς, αντί να μετακυλίουν το βάρος σε ανθρώπους με διπλά μεταπτυχιακά και διδακτορικά που εσχάτως πρέπει να κάνουν εκτός τους δασκάλους και τους παιδονόμους, ψυχολόγους, συμβούλους ζωής, ειδικούς COVID και μερικά άλλα που τώρα μου διαφεύγουν.

 

Εδώ κλείσαν τα πάντα με μήνυμα που εστάλη χθες στις 23:00, μισή ώρα μετά την αρχική ανακοίνωση της Περιφέρειας ότι θα επηρεαστούν μόνο 4-5 χωριά. Και, αναμενόμενα, ήταν απλά μια ψυχρή χειμωνιάτικη μέρα. Αλλά δε μου φταίει ο παιδαγωγός, δάσκαλος ή καθηγητής, που επίσης ενδέχεται να ψάχνει τι θα κάνει τα παιδιά του στο σπίτι τη στιγμή που τον βάζουν να κάνει και μάθημα.

 

Η αγανάκτησή μου πάει κατευθείαν στους αυτοδιοικητικούς που φοβούνται μην τυχόν και χάσουν καμιά ψήφο από γλίστρημα στο πεζοδρόμιο παραμονές εκλογών, ενώ όταν πρόσφατα σκοτώθηκε άνθρωπος από πτώση δέντρου σε νηνεμία δεν άνοιξε ρουθούνι.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.