Jump to content



Νεο pc guys με 7950 η 13900. Λιγο βοηθεια για parts


Recommended Posts

13 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

για τον δισκο δεν ειδα κατι αλλα TO review πολυ καλο

Spoiler

https://www.youtube.com/watch?v=B-Q_ef70Ez0&ab_channel=Techtesters

ο renegade fury είναι πιο πρόσφατο (μπορείς να πεις περίπου ίδιο) μοντέλο και λίγο καλύτερος από kc3000 αλλά δεν έχει ανεβάσει ακόμα κάποιο review

Γενικά ανεβάζει συχνά reviews για ssd και θα βρεις συγκριτικά.

Θα ανεβάσει κάποια στιγμή απ'όσο έχει πει συγκριτικά για τις διάφορες χωρητικότητες μεταξύ των ίδιων μοντέλων

 

21 ώρες πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

λολ. Λες; 😛

Καλα σιγα τις διαφορες. Λες και αμα ειχα πχ 970 θα καταλαβαινα διαφορα. 

οκ πάνω κάτω τα ίδια αλλά τα 30-40€ διαφορά θα μπορούσες να τα ξοδέψεις σε κάποιο άλλο part ή σε πιτόγυρα 🤣:beer:

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, το μέλος idonthave έγραψε:
  Hide contents

https://www.youtube.com/watch?v=B-Q_ef70Ez0&ab_channel=Techtesters

ο renegade fury είναι πιο πρόσφατο (μπορείς να πεις περίπου ίδιο) μοντέλο και λίγο καλύτερος από kc3000 αλλά δεν έχει ανεβάσει ακόμα κάποιο review

 

Άλλο εννοούσα βέβαια αλλά εγώ φταίω το έθεσα λάθος

Spoiler

 

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος idonthave έγραψε:
  Reveal hidden contents

https://www.youtube.com/watch?v=B-Q_ef70Ez0&ab_channel=Techtesters

ο renegade fury είναι πιο πρόσφατο (μπορείς να πεις περίπου ίδιο) μοντέλο και λίγο καλύτερος από kc3000 αλλά δεν έχει ανεβάσει ακόμα κάποιο review

Γενικά ανεβάζει συχνά reviews για ssd και θα βρεις συγκριτικά.

 

 


Για την γκομενα λεει 😛

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.
Εχεις κανεις ιδεα για ποιο λογο δεν μου εμφανιζει EXPO στο bios αλλα XMP ?
Εχω παρει EXPO μνημες και συμφωνα με το QVI list τις υποστηριζει.
Εχω κανει update bios.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

Καλημερα.
Εχεις κανεις ιδεα για ποιο λογο δεν μου εμφανιζει EXPO στο bios αλλα XMP ?
Εχω παρει EXPO μνημες και συμφωνα με το QVI list τις υποστηριζει.
Εχω κανει update bios.

 

Μπορεί η giga να τα ονομάζει όλα "xmp". Δεν περνάνε σωστά τα timings αυτόματα? Στο manual τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω XMP (μονο αυτο εχει σαν επιλογη. ουτε καν 2) απλα στο επομενο boot τρεχουν οι μνημες στα 6000. Ακομα δεν εχω δει timings γιατι περνουσα ολα τα προγραμματα χθες και δε προλαβα να δω παραπανω λεπτομεριες.

1 ώρα πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Μπορεί η giga να τα ονομάζει όλα "xmp". Δεν περνάνε σωστά τα timings αυτόματα? Στο manual τι λέει?

Εχω δει βιντεος και φωτος που γραφουν EXPO απο gigabyte μητρικες. Για αυτο και αναρωτιεμαι..

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

αυτες ηρθαν.

No description available.

Οι μνήμες (όχι το κουτί) έχουν πάνω κάποιο στίκερ neo ? Αν όχι παίζει να έβαλαν τις "απλές" στη νέα συσκευασία? Τι να πω.... Κάποιο πρόγραμμα τύπου thaiphoon burner, πώς τις διαβάζει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπέρα...

με ενδιαφέρει και μενα το κουτί ECLIPSE G500A ... υπάρχει κάτι που δεν επισημαίνεται στα review και δεν σου αρέσει, δεν εισαι ικανοποιημένος ή είναι τόσο καλό όσο λενε;

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, το μέλος sstav έγραψε:

Kαλησπέρα...

με ενδιαφέρει και μενα το κουτί ECLIPSE G500A ... υπάρχει κάτι που δεν επισημαίνεται στα review και δεν σου αρέσει, δεν εισαι ικανοποιημένος ή είναι τόσο καλό όσο λενε;

 

Με ΑΙΟ οτι κουτι και να παρεις το ιδιο ειναι. Αν ειναι ανοιχτο μπροστα ακομα καλυτερα. Απλα αν θες αερα το torrent δεν εχει αντιπαλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, το μέλος sstav έγραψε:

Kαλησπέρα...

με ενδιαφέρει και μενα το κουτί ECLIPSE G500A ... υπάρχει κάτι που δεν επισημαίνεται στα review και δεν σου αρέσει, δεν εισαι ικανοποιημένος ή είναι τόσο καλό όσο λενε;

 

Κοίτα, μου άρεσε πάρα πολύ και ειδικα η εργονομία που έχει για τα καλώδια. Εχει και τα καλύμματα πίσω για να κρύβει τα καλώδια. Ένα αρνητικό ? Που ειδα ειναι, βάζοντας το ψυγείο πανω, ήθελαν λίγο πιεση τα καλωδια της τροφοδοσιας του επεξεργαστή. Επισης δεν έχω βαλει κάποιον σσδ αλλα εχει χωρο. Για μενα ειναι σουπερ. Δεν έχω όμως εμπειρία απο πολλά κουτιά.

Ηρθε με τρια φανς μπροστά και με πολλές βιδες 😛

ενα αλλο αντίστοιχο κουτί που κοιτούσα ηταν το 5000D. Απλα αυτο ειχε 2 θεσεις καθετα σλοτ ενω αυτό που πήρα, 3.

 Ισως ειναι καλύτερο για να μη βρισκει το καλώδια τροφοδοσίας της καρτας στο πλαϊνό πλεξι.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.