Jump to content



Dothan 730+P4C800+X800XL


GoriLLakoS

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από crmaris

εγώ περιμένω CT479 . Ο dothan εβρέθη.. 730.. Πάντως με τον ντόρο που γίνεται τελευταία με τους dothan δεν έπεσε καθόλου η τιμή του, για να μην πω πως ανέβηκε κιόλας λίγο..

k εγω περιμενω το psu(σημερα το βραδυ) μου απο τον esdee για να αρχισω.....ο προηγουμενος dothan πεθανε αδοξα απο βλακεια μου.......και εχω ενα καινουριο τωρα.....730 παλι....

Link to comment
Share on other sites

billy δεν εισαι ο μονος που απο βλακεια του χαλαει το dothan. Mεχρι στιγμης 2 ανταπτορες και ενας επεξεργαστης. Αυτος που εχω τωρα ηδη εχουν σπασει ολες οι γωνιες του. Ειναι πολυ ευθραυστοι. Μια φορα να τους βαλεις και τελος. Δεν ειναι για πολλα πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

billy δεν εισαι ο μονος που απο βλακεια του χαλαει το dothan. Mεχρι στιγμης 2 ανταπτορες και ενας επεξεργαστης. Αυτος που εχω τωρα ηδη εχουν σπασει ολες οι γωνιες του. Ειναι πολυ ευθραυστοι. Μια φορα να τους βαλεις και τελος. Δεν ειναι για πολλα πολλα.

εσφηξα πολυ μια ψυκτρα και ραγισε ο πυρηνας...:o

Αρχική απάντηση από crmaris

η μαμά ψύκτρα του ct479 τι ανεμηστήρα φοράει πάνω 60αρι ή 70αρι;

7

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot [Σήμερα, στις 18:25]

Δεν εχουν ολοι τα ιδια λεφτα αμα γινει η στραβη για αντικαταστασεις

αλλα ουτε και την ιδια διαθεση για να κανουν το συστημα τους "πειραματοζωο"

Οσοι χρησιμοποιουν Stocκ δεν σημαινει οτι ειναι και κοροιδα

υπαρχουν αρκετοι προσωπικοι λογοι για να αποφευγουν το OC

:OT: ......ειλικρινα δεν την καταλαβαινω την επιθετικη απαντηση σου....νομιζεις δηλ.οτι ο βασιλης

πηρε τον dothan για να το εχει σαν κυριο συστημα..??? και τι ειναι αυτα περι πειραματοζωου??....να ξερουμε τι λεμε και που το λεμε μερικες φορες.....και ας κοπει πλεον αυτο το τροπαρι οτι μερικοι μπορουν και εχουν λεφτα για να αλλαζουν συνεχεια το hardware....ο καθενας εχει το χομπυ και τις αναγκες του και τα σκαει εκει που θελει (υπαρχουν και οι πιστωτικες you know) :OT:

....Βασιλη ..well done και απο μενα :D καλα πηγαινε.... αιωνια η μνημη του :( ....εχω ξεκινησει και γω με τα καινουρια μου παιχνιδια:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι επετέθη σε κανέναν ο Vasot. Είπε μια πολύ λογική άποψη. Τώρα το πως ακούγεται αυτή η άποψη εξαρτάται από το πως την διαβάζεις. Αλλά εμένα τουλάχιστον μόνο επιθετική δεν μου ακούστηκε.

Αντίθετα το σχόλιο του chroma ήταν άτοπο ΕΦΟΣΟΝ το πάρεις της μετρητής. Αλλά σε ένα thread σαν αυτό ΔΕΝ το παίρνεις την μετρητής.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 20:01]

billy δεν εισαι ο μονος που απο βλακεια του χαλαει το dothan. Mεχρι στιγμης 2 ανταπτορες και ενας επεξεργαστης. Αυτος που εχω τωρα ηδη εχουν σπασει ολες οι γωνιες του. Ειναι πολυ ευθραυστοι. Μια φορα να τους βαλεις και τελος. Δεν ειναι για πολλα πολλα.

...καλά ο επεξεργαστής...αλλά οι αντάπτορες για πιοιό λόγο τα εφτυσαν;:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

70αρη

γαμότ και παράγγειλα adaptor 60 σε 80 και 80αρι δυνατο fan(εντάξει 2,5 ευρό είχε μόνο αλλα το θεμα ειναι πως θα γίνει η δουλειά). Με βλέπω με καμια πατέντα να το βάζω πάνω τον 80αρι. Υπάρχει ξέρει κανείς adaptor 70 σε 80 fan..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από crmaris [Σήμερα, στις 22:33]

γαμότ και παράγγειλα adaptor 60 σε 80 και 80αρι δυνατο fan(εντάξει 2,5 ευρό είχε μόνο αλλα το θεμα ειναι πως θα γίνει η δουλειά). Με βλέπω με καμια πατέντα να το βάζω πάνω τον 80αρι. Υπάρχει ξέρει κανείς adaptor 70 σε 80 fan..

και εγω θα ήθελα 70 σε 80...........;) η 90;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από crmaris

παιδιά μια βοήθεια σε μια P4P800-E Deluxe τι bios να βάλω για dothan μπας και ξέρεις κανείς;

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=16308&highlight=p4c800+bios

Αρχική απάντηση από crmaris

γαμότ και παράγγειλα adaptor 60 σε 80 και 80αρι δυνατο fan(εντάξει 2,5 ευρό είχε μόνο αλλα το θεμα ειναι πως θα γίνει η δουλειά). Με βλέπω με καμια πατέντα να το βάζω πάνω τον 80αρι. Υπάρχει ξέρει κανείς adaptor 70 σε 80 fan..

nai...πολυ απλα βαζεις τον ανεμηστηρα σαν ρομβο πανω στην ψυκτρα και οχι ακριβως επανω του σαν τετραγωνο...ελπιζω να εγινα κατανοητος...

Link to comment
Share on other sites

thanks Βασίλη.. Θα τα δω από κοντά το ct479 και τον adaptora και θα βγάλω άκρη. Τα πήρα άσχημα τώρα. Παράγγειλα από ένα μαγαζί μια P4c800-e deluxe και μου έστειλε μια p4p800-e deluxe. Τώρα που πήγα να flasharo το πρόσεξα:tomato:

Από ότι βλέπω το layout της P4P800 SE είναι πολύ διαφορετικό από αυτήν που έχω τώρα για να δοκίμαζα κάποιο δικό της bios . Πάντος και το 1008e που είναι το κανονικό της και το έριξα πάνω λέει ότι υποστηρίζει dothan αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με το vcore Κτλ. Anyway τζάμπα το κουράζω.Θα πάρω αύριο τηλ το μαγαζί αν είναι για να επιστραφεί η μητρική και να πάρω αυτήν που πλήρωσα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

:OT: ......ειλικρινα δεν την καταλαβαινω την επιθετικη απαντηση σου....νομιζεις δηλ.οτι ο βασιλης

πηρε τον dothan για να το εχει σαν κυριο συστημα..??? και τι ειναι αυτα περι πειραματοζωου??....να ξερουμε τι λεμε και που το λεμε μερικες φορες.....και ας κοπει πλεον αυτο το τροπαρι οτι μερικοι μπορουν και εχουν λεφτα για να αλλαζουν συνεχεια το hardware....ο καθενας εχει το χομπυ και τις αναγκες του και τα σκαει εκει που θελει (υπαρχουν και οι πιστωτικες you know) :OT:

....Βασιλη ..well done και απο μενα :D καλα πηγαινε.... αιωνια η μνημη του :( ....εχω ξεκινησει και γω με τα καινουρια μου παιχνιδια:)

Να σου πώ

Κι όλας πάει για το δεύτερο cpu....πειραματόζωο δεν ήταν?ε?

ΟΚ μερικοί μπορούν κα αγοράζουν συνέχεια hard...αλλά στις περισσότερες τα λεφτά ΔΕΝ είναι δικά τους....(γονείς,παππούδες κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Στην στουρναρη ειδα καινουριες p4p800 με 40 ευρω......αλλα C800 πουθενα....:(

Λοιπον ακου τι θα κανεις για να το φλασαρεις.....

κατεβασε το ASUS Afudos BIOS Update Tool V2.07 For Dos απο δω http://mainboard-drivers-and-utilities.free-driver-download.com/12452/ASUS-Afudos-BIOS-Update-Tool-V2.07-For-Dos.html

ΠΡΟΣΟΧΗ:Δεν ξερω αν εχει βγει νεοτερη εκδοση...:(

1.κατεβαζεις το bios που θες

2.το μετονομαζεις σε xxx.rom

3.afudos/i(ονομα bios.rom)/n/pbnc/

[Β]ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΤΟ MANUAL ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙς ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Το μονο που μπορει να συμβει με το afudos ειναι να χασεις τα dos στα windows(χτυπα ξυλο)

Παρ'όλα αυτα φτιαχνεται ευκολα κατεβαζοντας το DRDFLASH απο bootdisk.com

Link: κατεβαζεις το δευτερο item απο την σελιδα που λεει "driver free disk for bios flashing " http://www.bootdisk.com/

Μετα κανε αυτα....

ανοιξε τον φακελο οπου κατεβασες το DRD / βαλε μια κενη δισκετα/ click στο drd flash / και αυτοματα θα προετοιμασει εναfloppy disk για σενα /μετα θα αντιγραψεις την νεοτερη εκδοση του afudos (απο asus website) στην φορμαρισμενη floppy disk

και επισης θθα αντιγραψεις την newest version απο το bios file / σιγουρεψου οτι δεν ειναι zipped η σε αλλον φακελο οταν αντιγραψεις το the bios file στο floppy / και μετα διαβασε το μανθαλ πολυ καλα.....:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 02:25]

Να σου πώ

Κι όλας πάει για το δεύτερο cpu....πειραματόζωο δεν ήταν?ε?

ΟΚ μερικοί μπορούν κα αγοράζουν συνέχεια hard...αλλά στις περισσότερες τα λεφτά ΔΕΝ είναι δικά τους....(γονείς,παππούδες κτλ)

....να σου πω και γω...απο ποτε δηλ. σε ενα forum με κυριο θεμα το o/c μιλαμε για πειραματοζωα και αηδιες ...ημαρτον δηλαδη....το οτι ειναι ευαισθητοι οι m επειδη δεν εχουν καπακι απο πανω ...δε σημαινει κατι....και ο unseen την πατησε και ο hipro.... δεν τον καταλαβαινω τον ορο πειραματοζωο ομως....ετσι οπως το ειπε ηταν σαν να κανει κατι κακο...!!Οσον αφορα την απαντηση του chroma...εεε νταξ ...ηταν λιγο ομος.....σιγουρα ομως δεν το ειπε με την κακια εννοια

....τι να σου πω και συ την ιδια εντυπωση εχεις δηλ.?? οτι τα αγοραζουμε και ειμαστε χαλαροι ...ή μας βγαινει ο πατος στην δουλεια για να τα αποκτησουμε....εχετε αποκτησει λαθος εντυπωσεις μου φαινεται....και δεν εχω κατι μαζι σου γενικα μιλαω....το οτι υπαρχουν 10-20 πιτσιρικαδες που τους τα παιρνει ο μπαμπας δεν λεει κατι.....ετσι δεν τα εκτιμουν κιολας....και τι δηλ επειδη τους τα περνουν οι αλλοι ειναι πειραματοζωα???/ρε τι λετε ρεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

....να σου πω και γω...απο ποτε δηλ. σε ενα forum με κυριο θεμα το o/c μιλαμε για πειραματοζωα και αηδιες ...ημαρτον δηλαδη....το οτι ειναι ευαισθητοι οι m επειδη δεν εχουν καπακι απο πανω ...δε σημαινει κατι....και ο unseen την πατησε και ο hipro.... δεν τον καταλαβαινω τον ορο πειραματοζωο ομως....ετσι οπως το ειπε ηταν σαν να κανει κατι κακο...!!Οσον αφορα την απαντηση του chroma...εεε νταξ ...ηταν λιγο ομος.....σιγουρα ομως δεν το ειπε με την κακια εννοια

....τι να σου πω και συ την ιδια εντυπωση εχεις δηλ.?? οτι τα αγοραζουμε και ειμαστε χαλαροι ...ή μας βγαινει ο πατος στην δουλεια για να τα αποκτησουμε....εχετε αποκτησει λαθος εντυπωσεις μου φαινεται....και δεν εχω κατι μαζι σου γενικα μιλαω....το οτι υπαρχουν 10-20 πιτσιρικαδες που τους τα παιρνει ο μπαμπας δεν λεει κατι.....ετσι δεν τα εκτιμουν κιολας....και τι δηλ επειδη τους τα περνουν οι αλλοι ειναι πειραματοζωα???/ρε τι λετε ρεεεεε

ρααααααααα.....τελειωσα σχολειο τωρα και ολα μονος μου απο δω και περα...επιασα και δουλεια...τερμα τα $$$ του πατερα....:D

Πειραματοζωα rulez da world.......DI το βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.