Jump to content



Πριν λιγο επιασα στα χερια μου το psp


kolobaki

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Τσιλιμπηθρας

Παιδία για ρίχτε ένα βλέφαρο και εδώ :D !!! http://www.linker4u.com/pp/item_cate_list.asp?cateID=2A175684-46B0-4E67-B98D-54B0E82E2AB9 Είναι για το GBA αλλά μπορεί να υπάρχει κάτι παρόμοιο για το DS ή ακόμα και να κάνει το ίδιο και για τα δυο!!!

ναι αυτό είναι γνωστό (το έχω για την ακρίβεια:p)

δεν έχω ιδέα τι παίζει με το DS.

με το psp πάντως, μπορείς να γράψεις σε MStick. οπότε δε χρειάζεσαι κάτι τέτοιο.

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

Οπως ελεγε το αρθρο θα βγαλει η σονυ αγραφα umd καθως και συσκευες αντιγραφης,ετσι ωστε να τα κονομισει ακομα πιο πολυ. Υπαρχει μια σκεψη να χρησιμοποιηθει μελλοντικα και σε αλλες συσκευες της σονυ.

Οπως προειπα ομως αυτα ειναι φημες

σιγά μην πάρουμε umd recorder. memory stick της ψηφιακής και πολύ είναι:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 00:04]

ναι αυτό είναι γνωστό (το έχω για την ακρίβεια:p)

δεν έχω ιδέα τι παίζει με το DS.

με το psp πάντως, μπορείς να γράψεις σε MStick. οπότε δε χρειάζεσαι κάτι τέτοιο.

σιγά μην πάρουμε umd recorder. memory stick της ψηφιακής και πολύ είναι:p

ΣΩΣΤΟΣ( και πολύ μάλιστα :T: )

και να ερωτήσω κάτι off-topic που δεν πρόκειται να συνεχιστεί έτσι γιατί με καίει ρε παιδί μου!!

Στο Ελλάδα υπάρχει αυτο??απο που το πήρες εσύ και αν υπάρχει μαγαζί στην Ελλάδα που να το στέλνει με αντικαταβολή :confused: ...σε ότι μπορείς απαντάς :flower: :flower: :flower: Ή πολύ πολύ άμα δε θες το δικό σου μου το πουλάς βρε παιδί μου :whistling :whistling !!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τσιλιμπηθρας

ΣΩΣΤΟΣ( και πολύ μάλιστα :T: )

και να ερωτήσω κάτι off-topic που δεν πρόκειται να συνεχιστεί έτσι γιατί με καίει ρε παιδί μου!!

Στο Ελλάδα υπάρχει αυτο??απο που το πήρες εσύ και αν υπάρχει μαγαζί στην Ελλάδα που να το στέλνει με αντικαταβολή :confused: ...σε ότι μπορείς απαντάς :flower: :flower: :flower: Ή πολύ πολύ άμα δε θες το δικό σου μου το πουλάς βρε παιδί μου :whistling :whistling !!

Προφανώς δεν μιλάς για το DS. Το PSP πωλείται μεν αλλά στο εξωτερικό- για την ώρα. Αν εμπιστεύεσαι το amazon.com ή amazon.co.uk (από Βρετανία έρχεται προφανώς πιο γρήγορα) έχει καλώς.

!

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

Συμφωνω σε ολα εκτος απο το Ν64. Πιστευω οτι ηταν μια επιτυχημενη κονσολα. Το gamecube ηταν που εγιναν χοντρα λαθη.

Οταν ηταν το Ν64 οσοι δε το αγοραζαν πηγαιναν σε ps παρολα αυτα ειχε αρκετους αγοραστες και οι τιτλοι που εβγαιναν πχ goldney,donkey kong, turok, εδειχναν πως ενδιαφερεται για την κονσολα

Εδώ διαφωνώ :p !!!!! Το Nintendo 64 ήταν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ που βγήκε ΠΟΤΕ ... άλλωστε εγώ έπαψα να το παίζω πριν από μόλις 3 χρόνάκια ! Κανένα άλλο (πχ PSX) δεν κράτησε τόσο (στο ίδιο επίπεδο).

* Τα γραφικά του N64 ήταν το κάτι άλλο σε σχέση με του PSX

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

Οπως ελεγε το αρθρο θα βγαλει η σονυ αγραφα umd καθως και συσκευες αντιγραφης,ετσι ωστε να τα κονομισει ακομα πιο πολυ. Υπαρχει μια σκεψη να χρησιμοποιηθει μελλοντικα και σε αλλες συσκευες της σονυ.

Οπως προειπα ομως αυτα ειναι φημες

Τελικά μάλλον σε αυτό θα στιρίζοντα τα οικονομικά της (όσο αναφορά το PSP). Έτσι θα βγάζει καμιά εκατονταριά κόπιες του παιχνιδιού στα εμπορικά κέντρα μεγάλων πόλεων, και θα πουλά τα άδεια umd 15E λέμε!

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

Προφανως δεν εννοουσα οτι θα αγοραζα umd recorder.

Αν ομως εβγαινε τοτε θα το αγοραζε ο πειρατης της γειτονιας και η ιστορια συνεχιζεται..

... Αυτό μας έλλειπε να στιρίζεται οικονομικά απ τον μέσο πολίτη ο οποίος δεν νομίζω να έμπαινε στον κόπο ο ΙΔΙΟΣ να "δανειζόταν" το οριτζιναλ για να το γράψει !!!!! Ίσα ίσα ο πειρατής κάθεται σε μια καρέκλα, παίρνει "παραγγελίες" και την επομένη έχεις ~40Ε φτηνότερα το παιχνίδι

Link to comment
Share on other sites

να πω κατι ασχετο...ποιος ο ρολος των φορητων παιχνιδομηχανων???

Δηλαδη εγω δεν θα ξαναπαρω επειδη εφτασα σε μια ηλικια που τι να την κανω την φορητη???Μονο μειονεκτηματα εχει οσο αναφορα την αποδοση.Εκτος φυσικα και αν εχει ξεχωριστα παιχνιδια που δεν βγαινουν στις μεγαλες,αλλιως στον καναπε παιζω και με την μια,στον καναπε και με την αλλη.Τι δηλαδη??Θα την παρω στις διακοπες η στην σχολη.....ΡΟΜΠΑ και ΞΕΝΕΡΑ..:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kreach

Εδώ διαφωνώ :p !!!!! Το Nintendo 64 ήταν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ που βγήκε ΠΟΤΕ ... άλλωστε εγώ έπαψα να το παίζω πριν από μόλις 3 χρόνάκια ! Κανένα άλλο (πχ PSX) δεν κράτησε τόσο (στο ίδιο επίπεδο).

* Τα γραφικά του N64 ήταν το κάτι άλλο σε σχέση με του PSX

Που ακριβως διαφωνεις,αφου και εγω λεω οτι το Ν64 ηταν επιτυχημενη κονσολα! :Ρ

Οχι ομως σαν το ps ρε συ. Ενταξει σε γραφικα ηταν καλυτερο αλλα στο ps ειχες μεταξυ τοοοοοσων τιτλων να διαλεξεις (metal gear, tekken,gran turismo,ace combat κτλ κτλ κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Το DS ειναι πολύ καλο, το αγόρασα πρόσφατα και πρεπει να ομολογήσω οτι το βολέυτηκα αρκετά. Δεν ειχα ποτέ μου φορητη παιχνιδομηχανή και σε αυτά τα πράγματα εμπιστεύομαι την νιντεντο περισότερο απο κάθε άλλον...

Το touch pad ειναι απίστευτο και το Mario 64 ειναι πολύ καλό, ειδικά τα mini games. Περιμένω να βγούν 1-2 παιχνίδια ακόμα αλλα ουτως η αλλιώς δε θα ειναι για πολλά. Εχει βγει και ενα adventure που φαίνεται καλό, ισως να το πάρω κάποια στιγμη.

Ειναι πολύ χρήσιμο οταν μετακινήσαι, μεσα σε τρένα, λεωφορέια κλπ οταν δεν μπορεις να κάνεις και τίποτα αλλο. Η αυτονομία του ειναι τρομερή , πολλές ώρες, + οτι παίρνει ολα τα παιχνίδια του GBA, οποτε αν καποιος εχει GBA μπορει να χρησιμοποιήσει τα παιχνίδια απο εκει. Δυστυχώς δεν υπάρχουν και πολλοι τιτλοι ακόμα, αλλα σύντομα θα βγούν αρκετοί, οποτε σίγουρα θα πάρει μπρός.

Σπιτι φυσικά και δε το ανοίγω καν, μονο για διακοπές κανει :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τσιλιμπηθρας

ΣΩΣΤΟΣ( και πολύ μάλιστα :T: )

και να ερωτήσω κάτι off-topic που δεν πρόκειται να συνεχιστεί έτσι γιατί με καίει ρε παιδί μου!!

Στο Ελλάδα υπάρχει αυτο??απο που το πήρες εσύ και αν υπάρχει μαγαζί στην Ελλάδα που να το στέλνει με αντικαταβολή :confused: ...σε ότι μπορείς απαντάς :flower: :flower: :flower: Ή πολύ πολύ άμα δε θες το δικό σου μου το πουλάς βρε παιδί μου :whistling :whistling !!

το πούλαγε ένας χρήστης του forum που το χε φέρει απ'έξω, ο outlaw, αν θες ρίχτου ένα pm. δεν το πουλάω πάντως γιατί είναι του αδερφού :D

Link to comment
Share on other sites

Στο psp μπορεις να κατεβασεις ενα προγραμμα και να φορτωνει τα παιχνιδια απο memory stick. Βεβαια χρειαζεσαι 2gb χωρητικοτητας μιας και το umd ειναι 1.5gb.

Αμα δεν κανω λαθος εκτος απο ταινιες mp3 κτλ μπορει να συνδεθει και στο internet με καποιο προγραμμα?

Οταν βγει ευρωπη (μετα το καλοκαιρακι) θα το αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από rip_noob

Στο psp μπορεις να κατεβασεις ενα προγραμμα και να φορτωνει τα παιχνιδια απο memory stick. Βεβαια χρειαζεσαι 2gb χωρητικοτητας μιας και το umd ειναι 1.5gb.

Αμα δεν κανω λαθος εκτος απο ταινιες mp3 κτλ μπορει να συνδεθει και στο internet με καποιο προγραμμα?

Οταν βγει ευρωπη (μετα το καλοκαιρακι) θα το αγορασω.

Toν Σεπτεμβριο θα το εχουμε με το καλο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

E,σου λεει παιζει και ταινιες :D

αυτο το ειπα καποτε σε ενα φιλο μου και μου ειπε:

Ναι κατσε δες μλκ εσυ σε τοσο μικρη οθονη ταινιες!(βασικα δεν ειπε μικρη ειπε μια αλλη λεξη αλλα δεν επιτρεπεται)

Βασικα εγω πιστευω οτι ειναι τι παιχνιδια θα βγαλει εκτος φυσικα και καποιος γουσταρει να το παιρνει μαζι του παντου.

ΥΓ:οτι λεω τα λεω εχoντας ολη την σειρα των game boy και 50+αυθεντικους τιτλους..

DS δεν πηρα...πανε αυτα πια:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από kreach [11-07-2005 01:45]

Εδώ διαφωνώ :p !!!!! Το Nintendo 64 ήταν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ που βγήκε ΠΟΤΕ ... άλλωστε εγώ έπαψα να το παίζω πριν από μόλις 3 χρόνάκια ! Κανένα άλλο (πχ PSX) δεν κράτησε τόσο (στο ίδιο επίπεδο).

εγω ακομα το παιζω οταν πηγαινω στο χωριο μου και δεν εχω τι να κανω! εχουμε σπασει πλακα με το james bond goldeneye!!!!!!!!!

παντως το N64 ειχε χαλαρα το καλυτερο χειρηστηριο που εχει βγει ποτε!

:inlove::inlove::inlove::inlove:

post-522-1416072098,3131_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλήτερο χειριστήρια PS2-->X-box-->dreamcast

To PS1 είναι η καλήτερη και μακροβιότερη κονσόλα μακράν(δεν αναφέρομε στα φορητά όπου το game boy παίζει(έπαιζε) μόνο του).

PSP σύγουρα καλήτερο από DS(το οποίο μόνο παιδάκια έχω δει να το αγοράζουν για να παίξουν ποκεμον!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elpis

εγω ακομα το παιζω οταν πηγαινω στο χωριο μου και δεν εχω τι να κανω! εχουμε σπασει πλακα με το james bond goldeneye!!!!!!!!!

παντως το N64 ειχε χαλαρα το καλυτερο χειρηστηριο που εχει βγει ποτε!

:inlove::inlove::inlove::inlove:

Κι ΕΣΥ ΠΟΡΩΜΕΝΟΣ με το Golden Eye !!!!! !!!!! !!!!!

’σχετο ... έχεις φτάσει στην Aztec και στην Egyptian Temple (τις 2 τελευταίες πίστες) ? Στην τελευταία παίρνεις κ Golden PP7 !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kreach

Κι ΕΣΥ ΠΟΡΩΜΕΝΟΣ με το Golden Eye !!!!! !!!!! !!!!!

’σχετο ... έχεις φτάσει στην Aztec και στην Egyptian Temple (τις 2 τελευταίες πίστες) ? Στην τελευταία παίρνεις κ Golden PP7 !!!!

ασχετο 2... πώς πας εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Α ρε μάγκες !!!!! ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΑΤΕ !!!!! :cool: :cool: :cool:

Για να πάρεις την Aztec πρέπει να νικήσεις ΟΛΕΣ τις προηγούμενες στο Secret Agent. Για να πάρεις την Egyptian πρέπει να τις νικήσεις όλες (+ την ’ζτεκ) στο 00 Agent. To καταφέραμε με έναν κολητό μου !!!!!

Δόξα τω Θεό για τα Emulators διότι η κονσόλα μου τα έχει φτύσει εδώ κ ένα χρόνο !!!!!

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω !!!!!

Εγώ έπαιξα την Ιαπωνέζικη έκδοση..... τα Χριστούγεννα !!!!!

Ένας ξάδερφός μου είχε πάει για δουλειές Ιαπωνία κ όταν γύρισε Ελλάδα για Χριστούγεννα (μένει εξωτερικό) ήρθε κ μου έδειξε το PSP που είχε αγοράσει !!!!! Ήταν στα Γιαπωνέζικα, αν και είχε μάθει τα κουμπιά κ τα options απ έξω !

Έχω παίξει και ένα άλλο, με αφορμή ένα παιδί από ΗΠΑ. Νομίζω το Ape Escape. Τα γραφικά κάπου ανάμεσα PSX - PS2. Ίσως καλύτερα κ απ του Ν64 !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.