Jump to content



Poll: Η αγαπημένη σας διανομή


Prowler

Ψηφίστε την αγαπημένη σας Διανομή  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από bourlas

παντως σε κομπιουτεραδικο φορουμ με ψηφοφορια που τρεχει σχεδον 10 μερες και με 3310 ατομα μονο 38 ατομα απαντησαν για τον πιγκουινο?

Αρχική απάντηση από unstoppable

Οι χρηστες linux ειναι η μειοψηφια παντου για πιο λογο να ειναι διαφορετικα εδω.

Αρχική απάντηση από bourlas

σιγουρα αλλα οχι και 1/100?

μια καλή ένδειξη είναι πόσα απ'τα αναφερόμενα σε os θέματα έχουν σχέση με linux.

8000replies για win, 2000replies για linux = 20% του συνόλου.

Εντάξει, δε λέω ότι το 20% χρησιμοποιεί linux, αλλά το 20% σίγουρα το έχει δοκιμάσει;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από sotiris

μια καλή ένδειξη είναι πόσα απ'τα αναφερόμενα σε os θέματα έχουν σχέση με linux.

8000replies για win, 2000replies για linux = 20% του συνόλου.

Εντάξει, δε λέω ότι το 20% χρησιμοποιεί linux, αλλά το 20% σίγουρα το έχει δοκιμάσει;)

Λαθος συλλογισμος τελειως γιατι εχουμε εκατονταδες αλλα θεματα για windows μεσα στις αλλες κατηγοριες, ενω για linux μονο εδω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Λαθος συλλογισμος τελειως γιατι εχουμε εκατονταδες αλλα θεματα για windows μεσα στις αλλες κατηγοριες, ενω για linux μονο εδω.

Όχι ολοκληρωτικά λάθος. Ώς ένα βαθμό στέκει ο συλλογισμός

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Λαθος συλλογισμος τελειως γιατι εχουμε εκατονταδες αλλα θεματα για windows μεσα στις αλλες κατηγοριες, ενω για linux μονο εδω.

ναι, απλά για χρήση του OS λέω, όχι γενικότερα;)

έχει μεγάλη σημασία αυτό που λέω "δοκιμάσει";)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Λαθος συλλογισμος τελειως γιατι εχουμε εκατονταδες αλλα θεματα για windows μεσα στις αλλες κατηγοριες, ενω για linux μονο εδω.

Αν εννοείς την κατηγορία "Internet, web works & programming", αυτά τα θέματα μάλλον θα τα χαρακτηριζα unisex.

To "Gaming" ασχολείται με παιχνίδια που κυκλοφορούν σε windows ως επί το πλείστον, αλλά δεν αργεί η μέρα που θα κάνει την εμφάνισή του κι εκεί ο tux!

To "networking" είναι και αυτό unisex. Οι ερωτήσεις κυρίως αφορούν το πρωτόκολλο tcp/ip και η λύση που δίνεται προσαρμόζεται στο λειτουργικό του χρήστη, είναι όμως η ίδια για όλα τα λειτουργικά.

Δε μου έρχεται κάποια άλλη ενότητα στο μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

Το 20% εδω μεσα σιγουρα εχει δοκιμασει............Εδω εγω 15 χρονων και το ειχα δοκιμασει στα 11 μου επι εποχες Mandrake 7.0 και εμαθα φοβερα πραγματα για τους υπολογιστες...

Το θεμα ειναι οτι εδω ολοι εχουμε ενα συγκεκριμενο επιπεδο και ακομα και εμεις δεν νομιζω να εχουμε το λινουξ ως 24/7 ΟΣ

Ειναι πολυ μακρια ακομα και απο το μεσω χτηστη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46

Το θεμα ειναι οτι εδω ολοι εχουμε ενα συγκεκριμενο επιπεδο και ακομα και εμεις δεν νομιζω να εχουμε το λινουξ ως 24/7 ΟΣ

Ειναι πολυ μακρια ακομα και απο το μεσω χτηστη

Μην το λες:)

Εξαρτάται το πως ορίζεις το μέσο χρήστη;)

Πιο μακριά είναι απ' τον advanced windowsά που βαριέται να μάθει κάτι διαφορετικό;)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον και εγω ανικω σε αυτη την κατηγορια αλλα δεν μπορω να κανω ολα αυτα που θελω με το λινουξ μονο οποτε δεν το βαζω στο βασικο μηχανιμα.......

Αλλα οφιλω στο λινουξ πολλες απο τις γνωσεις μου οποτε οταν βρω κανα παλιο συστημα θα το ξαναδοκιμασω ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από helloween [17-09-2005 23:38]

Αυτό το έχετε δοκιμάσει? Linspire

Το είχα δοκιμάσει στο μηχάνημά μου όταν ήταν Lindows έκδοση 3.0 αλλά δεν μου γέμισε το μάτι και έτσι δεν το ξαναέψαξα...

-----------------------

Το UBUNTU είναι μια χαρά λειτουργικό και χωρίς προβλήματα με το hardware... άλλο αν μερικοί από εμάς δεν το προτιμάμε και ας είναι και βασισμένο στο Debian...

κάπου εδώ θα πεταχτεί ο sotiris... :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.